کد خبر: ۹۴۵۹
تاریخ انتشار:۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۹
زینب صادقی؛
22 بهمن تماشایی کازرون
مراسم 22 بهمن به صورتی سنتی در کازرون به شکلی خاص برگزاری میشود.

به گزارش زینب صادقی/ خبرنگار عصر فارس؛ مراسم 22 بهمن هر ساله به صورت خاص و در قالبی مخصوص این شهر برگزار می شود. برنامه های متفاوت که در طول 40 سال به صورت سنتی محلی و بومی این شهر در آمده است.

این مراسم با راهپیمایی مردم، از میدان شهدا آغاز می گردد و در ادامه مردم به سمت استادیوم ورزشی این شهر حرکت میکنند. شاید بازه طولی و زمانی این راهپیمایی زیاد نباشد. اما مردم از راه های مختلف حتی راه هایی غیر از مسیر اعلام شده خود را برای دیدن برنامه های متنوع به استادیوم ورزشی می رسانند. در آن جاست که برنامه های متفاوت و جذاب برگزار می گردد

در سویی از استادیوم مردان، و در سوی دیگر بانوان بر روی پلکان ها قرار می گیرند. اما به دلیل محدودیت فضا برای نشستن بسیاری در اطراف فنس های دور زمین چمن، و یا در میانه راه می ایستند تا برنامه را تماشا کنند.

قرآن و سرود جمهوری اسلامی آغاز کننده برنامه ها هستند. در ادامه موتور سواران، اسب سواران، رزمی کاران، ورزشکاران سنتی و پهلوانی، گروه های سرود مدارس، و ... خلاصه هر کس هنری دارد در این میدان به نمایش می گذارد. نظامیان نیز در این مراسم برنامه ها خاص خود را از قبیل پایین آمدن با کارگاه از ارتفاع را به نمایش می گذارند. که البته تمام این برنامه ها با تشویق حاضرین همراه هست.

{$sepehr_album_367}