t_page
کد خبر: ۱۰۶۵
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۸
در سطح استان فارس
فرمانده انتظامی فارس از تشدید برخورد با قاچاق سوخت در این استان و توقیف خودروهایی که باک اضافه دارند، خبر داد.

به گزارش عصرفارس به نقل از روابط عمومی فرماندهی انتظامی استان فارس، سیروس سجادیان در جلسه کمیته مقابله با قاچاق سوخت و ارز،‌ که در ستاد فرماندهی انتظامی فارس تشکیل شد، بر برخورد جدی پلیس فارس با پدیده قاچاق به‌ویژه قاچاق سوخت در این استان تاکید کرد.

وی با اشاره به ماده 21 دستورالعمل مبارزه با قاچاق سوخت، گفت: داشتن باک اضافه و یا هرگونه حمل سوخت اضافه بر باک استاندارد برای خودروها اعم از اینکه به صورت باک اضافی، جاسازی در خودرو، حمل مظروف و یا به هر طریق دیگر باشد، ممنوع و نیروی انتظامی درصورت مشاهده خودرو متخلف را توقیف می‌کند.

فرمانده انتظامی فارس اضافه کرد: در صورت مشاهده این خودروهای متخلف، پس از توقیف، علاوه بر تخلیه سوخت اضافی، باک اضافه نیز فک و سپس برای اعمال قانون به مرجع قضائی و تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.

سجادیان با بیان اینکه، شرکت‌های حمل و نقل پایانه‌ها موظفند از دادن بار و مسافر به خودروهای دارای باک اضافه خودداری کنند، ‌تصریح کرد: در صورت ورود خودروهای متخلف به مبادی گمرکی، گمرک طبق قانون موظف است بلافاصله موضوع را به واحد انتظامی محل گزارش و واحد انتظامی نیز خودرو را توقیف می‌کند.

وی بر تسریع روند مقابله با پدیده شوم قاچاق در این استان تاکید کرد و گفت: مسئولان ذی‌ربط ضمن پرهیز از جزیره‌ای عمل کردن باید در راستای تحقق حماسه اقتصادی، همگی پای کار بیایند.

فرمانده انتظامی فارس اضافه کرد: برای مبازره با پدیده قاچاق در این استان نیاز به یک عزم انقلابی است که با همکاری مردم و هماهنگی دستگاه‌های ذی‌ربط در امر مبارزه با قاچاق کالا می‌توان در این راه سریع‌تر به نتیجه رسید.

دستگیری فرد اراذل و اوباش در شیراز

بر اساس این گزارش همچنین رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی فارس از دستگیری یک اوباش در شیراز خبر داد.

مسعود روستا گفت: در پی چند شرارت توسط فردی دستگیری وی در دستور کار ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فارس قرار گرفت.

وی ادامه داد: ابتدا با انجام اقدامات اطلاعاتی محل اختفای این فرد در یک منزل واقع در یکی از خیابان‌های جنوبی شیراز شناسایی شد.

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی فارس گفت: پس از زیر نظر قرار دادن اقدامات و رفت و آمدهای این متهم، زمانی که وی وارد مخفی‌گاه خود شد، ماموران در یک عملیات منسجم و غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

روستا اذعان داشت: پس از دستگیری این اوباش، وی به پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی فارس منتقل و تحقیقات از او آغاز شده است.

انتهای پیام/ص

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار