t_page
کد خبر: ۱۱۹۷
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۵
برای برطرف شدن معضل خشکسالی و کم‌آبی
نماینده ولی فقیه در فارس گفت: برای برطرف شدن معضل خشکسالی و کم‌آبی، این استان باید به دریا وصل شود چراکه سهم فارس از استان‌های دیگر در این زمینه بیشتر است.

به گزارش عصر فارس به نقل از فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی بعد از ظهر امروز در جمع نمایندگان مجلس، مدیران و مسئولان آب فارس اظهار داشت: حدود 40 درصد مردم این استان به بخش کشاورزی وابسته هستند، که رسیدگی به این حوزه امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است.

وی خاطرنشان کرد: برای رفع مشکل خشکسالی باید مدیران اجرایی آب و کارشناسان این حوزه از قبل اطلاعات مبسوطی را جمع‌آوری و در چنین جلسه‌هایی مطرح کنند.

ایمانی با اشاره به اینکه از نمایندگان مجلس تقاضا می‌شود که با مدیران دستگاه‌های اجرایی به ویژه مسئولان آب تعامل و همکاری داشته باشند، افزود: تبادل اطلاعات و هماهنگی هر نماینده‌ای با کمیسیون‌های مربوطه به ویژه کمیسیون تلفیق می‌تواند در بهبود کمبود آب و وضعیت خشکسالی در استان فارس تاثیرگذار باشد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس تصریح کرد: باید منابع آب را مدیریت مستند کرد تا از هدر رفتن این مایه حیاتی جلوگیری شود، چراکه آب در توسعه زیرساخت‌های کشاورزی و تامین آب شرب اقشار جامعه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

استاندار فارس نیز در این جلسه در سخنان کوتاهی ابراز داشت: یکی از علل کمبود آب استفاده بی‌رویه از این مایه حیاتی و چاه‌های غیرمجاز است.

حسین صادق عابدین خاطرنشان کرد: به دلیل محدود بودن آب، با کنترل و مدیریت کردن چاه‌های غیرمجاز، شاهد پمپاژ قابل توجهی آب به بخش کشاورزی می‌شویم و در نتیجه مشکل کم‌آبی تا حدودی برطرف می‌شود.

انتهای پیام/ص

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار