t_page
کد خبر: ۱۴۱۶
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۷:۲۲
در شهر فسا صورت گرفت
معاون میراث فرهنگی فارس از پایان یافتن بخشی دیگر از مرمت مسجد تاریخی جامع فسا خبر داد.

به گزارش عصرفارس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، عبدالرضا نصیری اصل اظهار داشت: کار مرمت بخش‌هایی از این اثر تاریخی از اواخر تیر ماه سال گذشته در دستور کار این اداره کل قرار گرفت که این پروژه به اتمام رسیده است.

نصیری اصل با اشاره به اینکه در سال90 نیز شاهد مرمت بخشی از این اثر تاریخی بودیم افزود: به منظور ادامه عملیات ساماندهی و مرمت این مسجد تاریخی یک‌هزار و 190 میلیون ریال اعتبار به این پروژه اختصاص یافت که در آن شاهد کف‌سازی و کف‌فرش سنگی حیاط به همراه احیای حوض وسط آن بودیم و همچنین با توجه به وضعیت نمای شبستان قدیمی بازسازی نمای آجری بر اساس طرح اصلی و همچنین ساخت و نصب درهای ورودی این شبستان در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به نگاه ویژه اداره کل میراث فرهنگی فارس به مرمت اساسی بناهای تاریخی موجود در سطح این استان، خاطرنشان کرد: با توجه به تعدد آثار تاریخی به‌جا مانده از دوره‌های مختلف و وضعیت حفاظت از آنها، در سال جدید نیز تعدادی از این بناها در فهرست مرمتی قرار گرفته است که در صورت تامین اعتبار شاهد انجام آنها خواهیم بود.

به گزارش عصر فارس، مسجد جامع فسا مربوط به دوره قاجار است که به لحاظ موقعیت در خیابان امام خمینی شهر فسا، کوچه مسجد جامع واقع شده است.

این اثر در 26 اسفند ماه سال 1386 به شمارهٔ  21899 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/ص

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار