t_page
کد خبر: ۱۵۴۲
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۴
استاندار فارس:
استاندار فارس گفت: بعد از 60 سال و برای نخستین ‌بار طرح توسعه حرم حضرت احمدبن ‌موسی (ع) در قالب پک پروژه کامل و همه‌جانبه اجرایی شد‌.

به گزارش عصر فارس به نقل از فارس، حسین صادق‌عابدین ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی استان فارس افزود: امروز در استان فارس بیش از 4 هزار طرح عمرانی وجود دارد.

وی ادامه داد: در طول هشت سال گذشته کارهای عظیمی در فارس انجام و بسترها برای توسعه در ابعاد مختلف به ویژه صنعت فراهم شده است، به‌گونه‌ای که هر صنعتی در هر نقطه از این استان پهناور قصد راه‌اندازی داشته باشیم، دغدغه تامین آب، گاز، برق و زیرساخت‌های آن را نداریم.

مقام ارشد اجرایی فارس بیان کرد: : بعد از 60 سال و برای نخستین ‌بار طرح توسعه حرم حضرت احمدبن ‌موسی (ع) در قالب پک پروژه کامل و همه‌جانبه اجرایی شد و خیابان 9 دی با بیش از 50 میلیارد تومان هزینه آزادسازی میدان برای حرم در اختیار طرح توسعه حرم قرار گرفت.

صادق‌عابدین خاطرنشان کرد: تا قبل از دولت نهم فارس یک متر نیز خط آهن نداشت حال آنکه اکنون صدای بوق قطار در این استان طنین‌انداز شده و توسعه خطوط ریلی در مسیرهای شیراز به سمت بوشهر، بندرعباس، کرمان، یزد و عسلویه در حال انجام است.

وی بیان کرد: با حضور سرمایه‌گذار بخش خصوصی شاهد احداث یک‌هزار و 550 کیلومتر خط ریلی در فارس در دست اجرا است و این استان هفت درصد جاده‌های کشور را در اختیار دارد.

نماینده دولت در فارس ابراز داشت: آزادراه شیراز - اصفهان 13 درصد پیشرفت دارد و آزادراه شیراز - بوشهر به صورت مشارکتی در حال احداث است که 130 کیلومتر مسیر قبلی را کوتاه می‌کند.

احداث راکتور آب سبک در خارج تهران

وی در ادامه گفت: استخراج نفت از 12 چاه در سروستان، احداث راکتور آب سبک در خارج تهران، یک‌هزار مگاوات برق مازاد تولیدی فارس، پیوستن فارس به صنعت فولاد کشور و سرمایه‌گذاری سه کنسرسیوم بزرگ نفتی از دیگر نخستین‌های فارس است.

صادق عابدین در ادامه افزود: تولید کاشی در فارس در چند سال اخیر بیش از 240 درصد رشد داشته و از 5 میلیون متر مربع در سال 84 به 55 میلیون متر مربع رسیده است.

استاندار فارس گفت: صادرات غیرنفتی فارس به 1.5 میلیارد دلار در سال رسید و رشدی 138 درصدی را شاهد بود و 700 میلیون دلار قرارداد صدور خدمات فنی و مهندسی از دیگر نخستین‌های فارس است.

انتهای پیام/ص

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار