t_page
کد خبر: ۱۵۴۴
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۲ - ۰۱:۰۴
امام جمعه شیراز:
امام جمعه شیراز گفت: وهابیت تکفیری آلت دست صهیونیزم است.

به گزارش عصر فارس به نقل از فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی در آیین نماز جمعه امروز شیراز اظهار داشت: امروز سکوت علمای دنیای اسلام در برابر اعمال وهابیون بزرگترین خیانت به آرمان فلسطین و مسلمانان است.

وی افزود: پس از ناکامی استکبار در سوریه و شهیر اقصیر و پیروزی‌های مکرر ارتش سوریه به فکر انتقام‌گیری افتادند و در لبنان، عراق و دیگر کشورها وهابیت تکفیری شروع به آدمکشی کرد.

نماینده ولی فقیه در فارس اضافه کرد: استکبار به دنبال انتقام‌گیری از مسلمانان است، اما علمای در خواب رفته کشورهای مسلمان نمی‌فهمند.

وی بیان کرد: جریان تکفیری نه شیعه است نه سنی و نه حتی مسلمان و علما وظیفه دارند، حقیقت این امر را بازگو کنند.

ایمانی تصریح کرد: امروز اگر وهابیت علمای شیعه را می‌کشد، فردا به سراغ علمای سنی و شیوخ الازهر نیز خواهد رفت. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز دهه غبارروبی مساجد ابراز داشت: اگر برای برگزاری نماز جمعه در شیراز اتابکیان این مسجد را نمی‌ساختند، کجا در این شهر می‌توانستیم نماز بخوانیم.

ایمانی افزود: بارها این موضوع را تکرار کرده‌ام که اگر این سقف شیروانی بر روی مصلی نبود چه چیزی در برابر آفتاب از نمازگزاران حمایت می‌کرد و آیا نباید برای تهویه اینجا اقدامی شود.

وی ادامه داد: ماه رمضان باید مساجد خوشبو، زیبا و آراسته باشند؛ چنانکه زمانی فرد وارد آن می‌شود خنکای عطر معنویت شمیم او را بنوازد و آیا فرش‌های این مصلی که نمازگزاران بر روی آن سجده می‌کنند چنین است.

ایمانی خاطرنشان کرد: پول‌های اضافی بسیار در این شهر هزینه می‌شود و هنوز مکانی برای پارک خودروی نمازگزاران در مصلی وجود ندارد و رسیدن به محل نماز جمعه از نقاط مختلف شهر آسان نیست.

وی در فراز دیگری از خطبه‌ها با اشاره به تلاش دشمن برای آلودگی جوانان به مواد مخدر، اذعان داشت: 10 هزار میلیارد تومان هزینه، 3 هزار و 900 شهید و 12 هزار جانباز برای مبارزه با مواد مخدر، لزوم هوشیاری تمام دستگاه‌ها و خانواده‌ها برای مقابله با این امر را به ما یادآور می‌شود.

ایمانی با اشاره به سالروز بمب‌گذاری در مسجد ابوذر تهران و آسیب به رهبر معظم انقلاب، بیان داشت: خداوند رهبری را برای ما نگاه داشت و بمبی که قرار بود در سمت قلب ایشان منفجر شود به سمت راست بدن معظم‌له لطمه زد.

وی در پایان عنوان کرد: مردم ایران در برابر ترورها و توطئه‌ها ایستادند و نشان دادند از آرمان انقلاب به هر قیمت دفاع می‌کنند.

انتهای پیام/ص

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار