t_page
کد خبر: ۱۵۸۴
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۲ - ۱۹:۳۹
عضو شورای شهر شیراز:
عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مهار کردن سیلاب، بخشی از دریاچه مهارلو را خشکانده و ساکنان شیراز را با انواع بیماری‌های تنفسی و سرطان‌های گلو و مری روبه‌رو می‌کند.

به گزارش عصر فارس به نقل از فارس، مهدی خانی بعد از ظهر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز اظهار داشت: در مقاطعی به طور متوسط هر 9 ماه یک شهردار جدید در شیراز کار را بر عهده می‌گرفت.

وی افزود: بی‌ثباتی در مدیریت موجب می‌شود تزلزل به بدنه انتقال یافته و نتواند خود را پیدا کند.

خانی تصریح کرد: از زمان آغاز به کار شوراها ثبات بیشتری در شهرداری به وجود آمد و اکنون نیز باید مانع این امر شد چرا که بی‌ثباتی موجب به‌هم خوردن نظام شهری می‌شود.

وی ادامه داد: موضوعی وجود دارد که بنده به عنوان آخرین روزهای حضورم در شورا باید برای آیندگان بیان کنم تا وظیفه خود را انجام داده باشم.

این عضو شورا بیان کرد: پیامد فشار دائمی که بر اثر باز شدن دریای سرخ به سپر عربستان ـ آفریقا از زیر خلیج فارس به ایران وارد می‌شود، بالا آمدن زمین و تغییر شیب لایه‌های سازنده  از جمله در کوه دراک است.

وی ابراز داشت: رانش لایه‌ای به درازای 130، پهنای 30 و ضخامت سه متر در تکیه‌گاه باختری پل حسینی‌الهاشمی در دی ماه 1383 دلیل روشنی بر رخ دادن این پدیده است.

خانی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر با انباشتن آب در پشت سد تنگ سرخ حل شدن گچ در زیر سد، نشست و شکستن سد قریب‌الوقوع است و حتی اگر از حل شدن گچ جلوگیری کنیم مهار کردن سیلاب بخشی از دریاچه مهارلو را خشکانده و ساکنان شیراز را با انواع بیماری‌های تنفسی و سرطان‌های گلو و مری روبه‌رو می‌کند.

وی افزود: کمیته ارزیابی زیست محیطی طرح سد مخزنی تنگ سرخ شیراز در مورد رهاسازی کامل آب دریاچه مهارلو، سازندهای زمین‌شناسی منطقه و گسل‌های آن اخطار داده و بیان کرده که این موارد به خوبی مطالعه و بررسی نشده است.

  این عضو سومین شورای شهر شیراز، قادر نشد برای کاندیداتوری عضویت در شورای چهارم ثبت‌نام کند.

انتهای پیام/ص

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار