t_page
کد خبر: ۱۶۳۳
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۲ - ۲۰:۲۴
مدیر نظارت بر مواد غدایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز:
مدیر نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: هرگونه فرآورده غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی فاقد برچسب اصالت و سلامت، تقلبی یا قاچاق بوده و غیرقابل مصرف است.

به گزارش عصرفارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیر نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی این دانشگاه اظهار داشت: 12 تیر ماه سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری در مورد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است و ایشان در این فرمان تاکید کردند که این مبارزه به صورت گسترده و همه‌جانبه و تا سطح عرضه ادامه داشته باشد.

محمدمهدی رزمجو افزود: کالاهای قاچاق مضرات متعددی دارند از جمله مضرات سیاسی، امنیتی، اجتماعی، اقتصادی و نیز مضرات سلامتی که متولی آن وزارت بهداشت است.

وی ابراز داشت: کالای قاچاق بدون شناسنامه است و هیچ سازمان و یا ارگان علمی یا نظارتی بر تهیه، تولید، نگهداری و همچنین توزیع و عرضه کالای قاچاق نظارت ندارد.

رزمجو ادامه داد: مصرف این فرآورده‌ها می‌تواند خطرات بسیار عمده‌ای را برای مصرف‌کنندگان داشته باشد.

این مسئول تصریح کرد: از اقدامات موثری که وزارت بهداشت و پس از آن وزارت صنعت، معدن و تجارت برای شناسایی کالای اصیل از کالای تقلبی و قاچاق انجام داده و در حال حاضر در مورد تعداد کثیری از کالاها عملیاتی شده، نصب برچسب اصالت و سلامت برروی کالاهای سلامت‌محور مانند داروها،       فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی و همچنین الصاق برچسب شبنم برروی سایر کالاها است.

وی گفت: برچسب اصالت و سلامت دارای آرمی در بالا به شکل سیب سلامت و یک کد 16 رقمی است که در زیر یک لایه پنهان شده و خریداران می‌توانند با پاک کردن آن لایه و ارسال کد 16 رقمی به سامانه پیام کوتاه مندرج بر روی برچسب، از اصالت کالای خریداری شده اطمینان حاصل کنند.

مدیر نظارت بر مواد غذایی، دانشگاه بیان داشت: هرگونه فرآورده غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی که فاقد برچسب اصالت و سلامت است تقلبی یا قاچاق بوده و غیرقابل مصرف انسانی است.

رزمجو گفت: متناسب با نوع مواد اولیه غیرمجازی که در این فرآورده‌ها استفاده می‌شود از عوارض متوسط تا شدید و بسیار شدید است و پس از گذشت چند سال بروز می‌کند.

وی عنوان کرد: مواد اولیه‌ای که در این موارد استفاده می‌شود از رده خارج و دارای عوارض جانبی بالا هستند به عنوان مثال دارای فلزات سنگین بوده یا سمیت‌هایی در بدن ایجاد می‌کنند که پس از مصرف طولانی و گذشت چند سال، این مواد سمی در ارگان‌های بدن تجمع و باعث بروز انواع بیماری‌ها اعم از بیماری‌های پوستی، کلیوی، کبدی و انواع بیماری‌های صعب‌العلاج می‌شوند.

این مسئول افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه مبارزه با قاچاق فرآورده‌های دارویی، غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی در سال 91 اقدامات موثری انجام داده از جمله 10 هزار و 181 بازدید را از مراکز عرضه فرآورده‌های دارویی غذایی آشامیدنی آرایشی و بهداشتی انجام داده که از این تعداد بازدید 237 پرونده منجر به معرفی به تعزیرات شده و 53 پرونده مبلغ تخلف بالاتر از 10 میلیون بوده و پیگیری‌های غذایی مرتبط انجام شده است.

وی تصریح کرد: همچنین به منظور ارتقای سطح آگاهی و اطلاعات مصرف‌ کنندگان، 92 مورد برگزاری کارگاه و جلسات آموزشی مرتبط با گروه‌های هدف اعم از آموزش و پرورش و دانش‌آموزان، کارکنان ادارات و همچنین درج در جراید برای اطلاع عموم انجام شده است.

این مسئول اضافه کرد: نکته قابل تأمل و مورد تاکید برای مصرف ‌کنندگان این است که فرآورده‌های دارویی را از داروخانه و فرآورده‌های غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی را از مراکز صنفی مجاز تهیه کنند و از خرید این فرآورده‌ها از دست‌فروشان و دوره‌گردان به شدت خودداری شود.

رزمجو متذکر شد: مصرف‌کنندگان به هنگام خرید به الصاق برچسب اصالت و سلامت بر روی کالا توجه داشته باشند و پس از ارسال کد 16 رقمی از طریق پیامک، چنانچه کالای خریداری شده قاچاق و یا تقلبی است موضوع را از طریق همان شماره پیامک به اطلاع سازمان‌های ناظر برسانند.

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اذعان داشت: در صورت داشتن هرگونه سئوال و یا طرح شکایت می‌توانند با واحد اطلاع‌رسانی مدیریت نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به شماره تلفن 2122282 تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/ص

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار