t_page
کد خبر: ۱۸۱۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۲ - ۲۰:۰۷
برای مذاکره در مورد حملات شیمیایی
سخنگوی «بان‌کی‌مون» می‌گوید دو بازرس سازمان ملل دعوت دولت سوریه برای سفر به این کشور را پذیرفته‌اند تا در زمینه نحوه انجام تحقیقات در مورد حملات شیمیایی مذاکره کنند.

به گزارش عصر فارس به نقل از فارس، سازمان ملل دعوت دولت سوریه از دو مقام ارشد این سازمان برای مذاکره در مورد گزارش‌های منتشر شده مبنی بر استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه را پذیرفت.

یک سخنگوی سازمان ملل با اعلام این خبر گفت، «آکه سلستروم» دانشمند سوئدی که از سوی سازمان ملل مأمور بررسی در مورد استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه شده، یکی از دعوت‌شدگان است. «آنگلا کین» نماینده سازمان ملل در امر خلع سلاح هم دیگر فردی است که برای مذاکره در این مورد، به سوریه دعوت شده است.

«مارتین نسیرکی» سخنگوی «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل با بیان اینکه سلستروم و کین این دعوت را پذیرفته‌اند، گفت: (این سفر) با هدف تکمیل مشاوره‌ها در مورد چارچوب‌های همکاری جهت انجام تحقیقاتی درست، مطمئن و مؤثر در زمینه ادعاهای مطرح شده در مورد استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه، صورت می‌گیرد.

با این حال، نسیرکی تاریخ انجام این سفر را اعلام نکرده است.

اخیرا بازرسان روسی که برای بررسی در مورد حملات شیمیایی به سوریه اعزام شده بودند، مخالفان دولت سوریه را عامل این حملات اعلام کردند. بررسی‌های این گروه نشان می‌دهد مخالفان در حملات خود از گاز سمی «سارین» استفاده کرده‌اند.

انتهای پیام/ص

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار