t_page
کد خبر: ۱۸۱۳
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۴
با اجرای طرح ترافیک
مدیر اجرایی طرح ترافیک شیراز با بیان اینکه در پیک ترافیک 25 هزار خودرو در محدوده مرکزی شیراز تردد دارند، از کاهش تعداد سفرها با اجرای طرح ترافیک به یک پنجم میزان فعلی خبر داد.

به گزارش عصر فارس به نقل از فارس، محمدرضا امین بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بنابر مطالعات مشاور انتظار داریم با اجرای طرح ترافیک تعداد خودروها به پنج تا 7 هزار برسد.

این مسئول شهری بیان کرد: در حال حاضر 6 هزار خودروی اداری سازمانی شناسایی شده و مجوز عبور را در طرح ترافیک دریافت کرده‌اند.

وی افزود: 3 هزار مجوز نیز برای بیماران خاص صادر شده و 300 خودروی شرکت‌ها که در محدوده هستند نیز برای دریافت مجوز ثبت‌نام کرده‌اند.

امین ادامه داد: 3 هزار خانواده ساکن محدوده و یک‌هزار متخصص و کادر بیمه‌ای نیز در شمار ثبت نام کنندگان برای مجوز تردد هستند.

وی تصریح کرد: در تهران ساکنان محدوده مانند بقیه مردم مشمول زوج و فرد هستند اما ما به دستور شورای شهر این استثنا را در نظر گرفتیم.

این مسئول سرویس مدارس، تاکسی تلفنی‌ها و برخی موارد دیگر را نیز در شمول مجوز ذکر و بیان کرد که پس از تصویب در وزارت کشور این موارد به تفکیک اعلام می‌شود.

امین اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود تعداد مجوزهای ساکنان محدوده به 10 هزار نفر برسد.

وی در پاسخ به سئوال برخی خبرنگاران که مابه‌التفاوت تعداد مجوزها و تعداد خودروی تردد کننده در اوج ترافیک را ناچیز دانستند، گفت: این تعداد خودروی مجوز داده شده همواره در تمام ساعات و همگی با یکدیگر تردد ندارند و ساکنان محدوده مرکزی شهر نیز در ساعات محدودی عبور و مرور می‌کنند.

امین ابراز داشت: جراحان نیز که مجوز تردد دارند باید در زمان خاصی از آن استفاده کنند و این تعداد ثبت‌نام به معنای آن نیست که مجوز تردد دائمی و 24 ساعته داده شود.

وی در مورد ادارات نیز ابراز داشت: بنا داشتیم گران‌ترین نرخ مجوز را به ادارات اختصاص دهیم تا به نوعی با سیاست‌های دولت در مورد صرفه‌جویی در هزینه‌های دولتی هماهنگ بوده و عامل بازدارنده‌ای در تردد بیهوده ایجاد کنیم اما شورای شهر این نرخ را تعدیل کرد.

مدیر اجرایی طرح ترافیک شیراز تصریح کرد: دو ماه باقی مانده از تابستان بهترین فرصت برای اجرای طرح ترافیک است چراکه با آغاز پاییز و شروع مدارس و جابه‌جایی منازل خوب است طرح جا افتاده باشد.

انتهای پیام/ص

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار