t_page
کد خبر: ۱۸۱۵
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۸
مدیر حمل و نقل بار شهری شهرداری شیراز خبر داد
مدیر حمل و نقل بار شهری شهرداری شیراز از ثبت‌نام 31 هزا مالک خودروی باری در طرح ساماندهی خبر داد.

به گزارش عصر فارس به نقل از فارس، امام‌داد سروستانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران شیراز اظهار داشت: برای ساماندهی شرکت‌های حمل و نقل بار در سطح شهر واگذاری تصدی‌ها و زیرساخت دولت الکترونیک مورد نیاز بود که انجام شد.

وی افزود: نرم‌افزار مربوطه راه‌اندازی و با شرکت پست این شهر قراردادی منعقد شد تا 9 ناحیه پستی و 50 دفتر پیشخوان این خدمات را انجام دهند.

سروستانی ادامه داد: 94 درصد ناوگان حمل بار شیراز را وانت‌بارها تشکیل می‌دهند و کسانی که از نظر مالکیت خودرو مشکلی ندارند باید برای ثبت‌نام در طرح ساماندهی مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: حدود سه تا 4 هزار خودروی حمل بار ثبت‌نام نشده باقی مانده و ما به این افراد هشدار می‌دهیم که هر چه سریع‌تر مراجعه کنند چراکه سهمیه سوخت افرادی که کد رهگیری ثبت‌نام در طرح ساماندهی را نداشته باشند قطع می‌شود.

وی تصریح کرد: کارت سلامت رانندگان حمل و نقل شهری که آزمایشات مربوطه را با موفقیت گذرانده‌اند برای ثبت‌نام و ورود در طرح ساماندهی حمل و نقل بار شهری دریافت می‌شود.

مراحل بعدی این طرح به گفته سروستانی شامل تشخیص هویت ناجا برای سو پیشینه و آموزش دوره‌های ویژه و در نهایت صدور گواهی حمل بار است.

وی بیان کرد: سامانه مدیریت سوخت و بیمه به صورت متمرکز در روزهای آینده شروع به کار می‌کند و افرادی که گواهی و شماره پرونده نداشته باشند در سامانه ثبت نمی‌شوند.

به گفته وی، بیمه تامین اجتماعی با وضعیتی که شهرداری برای رانندگان خودروی حمل بار تعیین کند به آنان خدمات می‌دهد.

وی ابراز داشت: تعیین تناژ حمل بار، محدودیت زمانی برای ناوگان توزیع و پخش محصولات غذایی و هماهنگی با طرح ترافیک از جمله مواردی است که در ساماندهی حمل و نقل بار درون‌شهری لحاظ می‌شود.

به گفته سروستانی، با اجرای طرح ساماندهی حمل و نقل بار شهری از این به بعد تنها خودروهای مجاز و دارای رنگ ویژه اعلام شده از وزارت کشور می‌توانند در سطح شهر شیراز بار حمل کنند.

وی ادامه داد: هر باری که وارد شیراز می‌شود به مقصد هر بارانداز یا انباری باید از شهرداری مجوز داشته باشد.

مدیر حمل و نقل بار شهری شهرداری شیراز در ادامه خاطرنشان کرد: کسانی که باریابی می‌کنند نیز باید در قالب شرکت، پروانه خودرو یا شرکت باربری بگیرند.

سروستانی بیان کرد: وسایل نقلیه باربر که پروانه دریافت کرده‌اند می‌توانند در سطح شهر و محدوده ترافیکی تردد کنند.

وی اضافه کرد: تمام وسایل نقلیه باربری با رنگ مشخص مانند تاکسی تعیین و شطرنجی می‌شوند تا شهروندان نیز به راحتی ناوگان مجاز باربری را شناسایی کنند.

انتهای پیام/ص

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار