t_page
کد خبر: ۱۸۱۶
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۲ - ۲۰:۲۰
در بازدید عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید شد
در بازدید عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از شهرک صنعتی بزرگ شیراز بر تسریع در حل مسائل و مشکلات صنعتگران و نیز توسعه زیرساخت‌ها در این شهرک صنعتی تاکید شد.

به گزارش عصرفارس به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس،‌ شهرک صنعتی بزرگ شیراز با بیش از یک‌هزار و 400 هکتار مساحت، بزرگ‌ترین شهرک صنعتی جنوب و یکی از شهرک‌های بزرگ صنعتی کشور محسوب می‌شود که هم‌اکنون در آن 854 واحد صنعتی فعال با اشتغالزایی 11 هزار و 686 نفر در حال فعالیت است.

این شهرک صنعتی ظرفیت استقرار 4 هزار و 500 واحد صنعتی با اشتغالزایی 30 هزار نفر را دارد.

جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی از واحدهای صنعتی فاتح صنعت کیمیا یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های سازنده تجهیزات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کشور و خاورمیانه، زرین غزال یکی از مجهزترین واحدهای تولید لبنیات و بستنی کشور و خاورمیانه و کابل‌های افشان تخصصی‌ترین واحد تولید کابل استان فارس بازدید کرد.

بازدید از بخش‌های مختلف شهرک صنعتی بزرگ شیراز شامل درمانگاه، اورژانس و برخی از فازهای توسعه از دیگر برنامه‌های دکتر قادری بود.

همچنین در جلسه نماینده مردم شیراز با صنعتگران، مسائل و مشکلات آنان بررسی شد.

وجود مشکلات با نظام بانکی در مورد دریافت تسهیلات، نرخ بالای سود تسهیلات و قبول وثایق در سیستم بانکی،‌ نوسانات بازار ارز، ‌تامین برخی مواد اولیه و نیز مشکلات گمرکی از جمله مواردی بود که صنعتگران به آنها اشاره کردند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در این بازدیدها بر ضرورت پیگیری مسائل و مشکلات صنعتگران، تاکید کرد و گفت: باید در این زمینه از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود.

قادری با بیان اینکه صنعتگران و فعالان عرصه تولید باید مسائل و مشکلات را به نمایندگان خود در مجلس منتقل کنند گفت: ما به عنوان نمایندگان مردم خود را موظف به پیگیری مسائل و مشکلات می‌دانیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه عزم جدی در بین نمایندگان مجلس به منظور توسعه صنعتی این استان وجود دارد، اضافه کرد: پیگیری مسائل و مشکلات در سطوح ملی و استانی در دستور کار قرار دارد.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز در این بازدید به بیان ظرفیت‌های موجود در شهرک صنعتی بزرگ شیراز پرداخت و افزود: این شهرک صنعتی با دارا بودن واحدهای صنعتی منحصر به فرد که از اهمیت کشوری و حتی منطقه‌ای برخوردار است، و مهمترین قطب صنعتی این استان محسوب می‌شود.

علی صداقت‌پور با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌ها و تکمیل امکانات از مهم‌ترین برنامه‌های مدیریت شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این شهرک صنعتی در سال جاری است گفت: برای تحقق این اهداف نیازمند تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط  و نیز تخصیص اعتبارات هستیم.

وی با اشاره به بازدید انجام شده از درمانگاه شهرک صنعتی بزرگ شیراز ابراز داشت: ساختمان این درمانگاه با 450 متر زیربنا و تخصیص 4 میلیارد ریال اعتبار تکمیل و همچنین ساختمان اورژانس شهرک صنعتی شیراز نیز ساخته شده که با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مرکز اورژانس فارس نسبت به فعال کردن این مجموعه‌ها اقدام می‌شود.

این مسئول افزود: با توجه به وسعت شهرک صنعتی بزرگ شیراز و اینکه در محیط‌های صنعتی احتمال بروز سانحه و حادثه بسیار است، ادامه داد: وجود اورژانس و راه‌اندازی درمانگاه در این شهرک صنعتی بسیار ضروری بوده و جزو مطالبات به‌حق صنعتگران است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس به اجرای طرح استحصال آب از پساب صنعتی در تصفیه‌خانه شهرک صنعتی بزرگ شیراز اشاره کرد و گفت: اجرای کامل این طرح که می‌تواند فاضلاب موجود در شهرک صنعتی را به آب قابل استفاده در فضای سبز و مصارف صنعتی تبدیل کند نیازمند تخصیص اعتبارات است.

وی همچنین با اشاره به مشکل تامین آب آشامیدنی شهرک صنعتی بزرگ شیراز متذکر شد: در این زمینه نیازمند حفر دو چاه آب جدید هستیم که این طرح با  اخذ مجوز از سازمان آب منطقه‌ای اجرایی می‌شود.

تکمیل اجرای طرح‌های زیرساختی در فازهای توسعه شهرک صنعتی بزرگ شیراز، اجرای روکش‌های آسفالت، اجرای طرح جاده دسترس از روستای گچی به‌منظور تسریع در عبور و مرور و نیز تکمیل مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب از دیگر مواردی بود که مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس به آن اشاره و اظهار امیدواری کرد هرچه سریع‌تر عملیات اجرایی آنها آغاز شود.

انتهای پیام/ص

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار