t_page
کد خبر: ۱۸۲۴
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۲ - ۲۰:۳۲
امام جمعه شیراز:
امام جمعه شیراز گفت: باید پرسید که چرا این‌قدر بی‌حجابی در جامعه زیاد شده و کسی اعتراض نمی‌کند و چرا خانواده‌ها به دختران خود اجازه می‌دهند هرگونه به خیابان بیایند.

به گزارش عصر فارس به نقل از فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی در آیین نماز جمعه امروز این شهر اظهار داشت: در ایام گذشته برای اعلام اوقات شرعی از اذان استفاده می‌شد و این سنت حسنه از زمان پیامبر اکرم (ص) رواج داشته است.

وی افزود: پیامبر (ص) بیان کرده‌اند که موذن‌ها در قیامت یک سر و گردن از دیگران بالاتر هستند.

ایمانی ادامه داد: در گذشته در بازار، کوچه‌ها و خانه‌های شهر صدای اذان بلند بود و به محض آن که موذن در گلدسته‌‎ای شروع به اذان گفتن می‌کرد دیگر مردمان نیز از گوشه و کنار با وی همراهی می‌کردند.

نماینده ولی فقیه در فارس تصریح کرد: در زمان فعلی نیز اذان گفتن در پشت بام یا حیاط خانه همان استحباب را دارد.

وی اضافه کرد: آنقدر به این سنت حسنه بی‌توجهی کرده‌ایم و اذان نگفته‌ایم که اکنون حتی مساجد نیز اذان صبح نمی‌گویند و تا این کار را انجام می‌دهند عده‌ای از همسایگان اعتراض می‌کنند که مزاحمت ایجاد شده است.

ایمانی بیان کرد: همین افراد در مورد کاروان‌های عروسی که از شب تا صبح مزاحم مردم می‌شوند صدای اعتراضشان بلند نمی‌شود. صدای بلندگوی مساجد به غیر از زمان اذان صبح و شب‌های قدر که مردم بیدار هستند باید در حوزه مستمعان بلند باشد.

خطیب نماز جمعه شیراز در فراز دیگری از خطبه‌های امروز نماز جمعه شیراز با اشاره به سالروز قتل‌عام مردم در مسجد گوهرشاد، گفت: این روز که به یاد مقاومت مردم روز «عفاف و حجاب» نامگذاری شده، یادآور غیرت دینی مردم در دفاع از حریم حجاب و عفاف است.

وی همچنین ابراز داشت: باید پرسید که چرا این‌قدر بی‌حجابی در جامعه بسیار شده و کسی اعتراض نمی‌کند و چرا خانواده‌ها به دختران خود تا این حد بی‌توجه هستند که اجازه می‌دهند هرگونه به خیابان بیایند.

ایمانی ابراز داشت: امر به معروف و نهی از منکر در میان ما رها شده و گاه دیده می‌شود که در مدارس دختران چادری توسط همکلاسان و معلمان تمسخر می‌شوند.

به گفته وی، آنان که در زمان رضاخان حجاب زنان را برداشتند قصدشان این بود که زن چشم‌نواز و ابزار چشم‌چرانی مردان خیره‌سر شود.

امام جمعه شیراز بیان کرد: این باعث تاسف است که امروز برخی زنان از این ابزار بودن استقبال می‌کنند در حالی که نظام جمهوری اسلامی نشان داد با حجاب می‌توان به تمام فعالیت‌های اجتماعی پرداخت و تا بالاترین مدارج تحصیلی پیش رفت. چادر برای زن شخصیت و ارزش است و حتی مردان هرزه‌چشم در مقابل زن عفیف سر خم می‌کنند.

امام جمعه شیراز در ادامه سخنان خود با بیان این که روزه برای افزایش استقامت و قدرت تحمل نیز هست تاکید کرد که در هنگام ورود به ماه رمضان و خروج از آن باید تفاوت در روحیات فرد دیده شود.

انتهای پیام/ص

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار