t_page
کد خبر: ۱۸۸۷
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۲ - ۲۰:۰۲
عضو شورای اسلامی شهر شیراز خبر داد
عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه خط دوم انتقال آب شیراز نباید معطل اعتبارات بماند، گفت: این خط به سبب مشکلات مدیریتی و اعتباری همچنان وارد چرخه نشده است.

به گزارش عصر فارس به نقل از فازس، محسن معین بعد از ظهر امروز در دویست و نود و نهمین جلسه عادی شورای اسلامی شهر شیراز اظهار داشت: بسیاری از مردم شیراز در اوج گرما و ماه مبارک رمضان با مشکل کم‌آبی و قطع آب مواجه شده‌اند.

وی افزود: مردم سئوال می‌کنند که با توجه به بارندگی خوب امسال چرا باید چنین اتفاقی رخ دهد که دلیل آن قابل بررسی است.

این عضو شورا شهر شیراز ادامه داد: 530 هزار متر مکعب آب مصرف شرب شهر شیراز است که 90 هزار متر مکعب معادل یک‌پنجم آن از خط انتقال درودزن تامین می‌شود.

معین تصریح کرد: به جز این خط انتقال قدیمی بخش اعظم آب شیراز از چاه‌های شهر تامین می‌شود که چندان نیز آب بهداشتی نیست و کیفیتی ندارد.

وی عنوان کرد: خط دوم انتقال آب نیز چند سال در دست احداث مانده و به سبب مشکلات مدیریتی و اعتباری همچنان وارد چرخه نشده است.

این عضو شورا با بیان این پرسش که چطور می‌شود خط انتقال آب یک کلان‌شهر مربوط به 35 سال پیش باشد، افزود: اکنون شاید برخی اهمیت سد تنگ سرخ را دریابند که اگر احداث شده بود حداقل به طور موقت برای تامین آب شیرین کاربرد داشت.

دیگر عضو شورای شهر شیراز در این زمینه خواستار ذخیره آب در فصول دیگر توسط مسئولان شد و متذکر شد: مردم نیز به فکر همنوعان خود باشند و راضی نشوند در حالی که آنها با آب شرب خودرو و حیاط خانه را می‌شویند همشهری‌های آنان چند روز و گاه هفته‌ها بی‌آب بمانند.

حجت‌الاسلام عبدالرسول میری اذعان داشت: مردم در این روزها از کیفیت نان نیز گلایه دارند و نانواها علت را کیفیت پایین آرد ذکر می‌کنند و لازم است در این زمینه نظارت‌هایی صورت گیرد.

انتهای پیام/ص

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار