t_page
کد خبر: ۱۹۹۰
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۷:۵۳
این تصاویر به نمایش اشکال سیگنالهای وای‌فای پرداخته و از رنگهای مختلف برای متمایز کردن کانالهای فرعی متفاوت استفاده شده است.
به گزارش عصرفارس، یک طراح به ارائه بازنمایی‌های رنگی پرداخته و در آنها نشان داده که اگر انسان قادر به دیدن امواج وای‌فای بود، اوج و تکانشهای آنها چطور دیده می‌شدند.

نیکولای لام با همکاری براونینگ ووگل، فیزیکدان نجومی سابق ناسا به بررسی چگونگی حرکت شبکه‌ها پرداخته و طرحهای خود را بر پایه داده‌های پشتیبانی بدست آمده از اطراف کنگره آمریکا و پارک ملی واشنگتن بنا نهادند.

این تصاویر به نمایش اشکال سیگنالهای وای‌فای پرداخته و از رنگهای مختلف برای متمایز کردن کانالهای فرعی متفاوت استفاده شده است.

این تصاویر علاوه بر ظاهر عالی آنها همچنین به مردم در یادگیری چگونگی عملکرد سیگنال‌های وای فای کمک می‌کنند.

لام، برای تخمین اندازه پوشش وای فای در اطراف پارک ملی که یک فضای باز در واشنگتن بوده از اشکال وای فای سه بعدی و داده‌های نقشه‌های پوششی دولتی کلمبیا استفاده کرد.عنوانهای این طرح‌ها توسط براونینگ ووگل، دکترای زیست‌شناسی فضا که پیش از این پنج سال در مرکز پژوهشهای ایمز ناسا کار کرده و اکنون به تدریس علوم مشغول است، نوشته شده است.

هر تصویر نمایشگر یک منظره آشنا در واشنگتن بوده که با کانالهای وای‌فای با رنگهای مختلف به عنوان حبابهای در هم تنیده احاطه شده‌اند.


در تصویر دیگری از این مجموعه، چند فرکانس تکانشی وای‌فای به رنگهای آبی، سبز، زرد و قرمز ارائه و در فضای اطراف بازار پخش شده‌اند.

در تصویر دیگر، این هنرمند آمریکایی، طیفی از چندین سیگنال وای‌فای را در سراسر پارک ملی واشنگتن نمایش داده است.

وای‌فای یک میدان انرژی است که به شکل موج منتقل می‌شود. هر موج از ارتفاع و فاصله معین از امواج دیگر برخوردار بوده و هر کدام در یک سرعت خاص حرکت می‌کنند.فاصله بین امواج وای‌فای کوتاهتر از امواج رادیویی اما بلندتر از ریزموجها است.

به ادعای لام، این قابلیت به وای‌فای یک باند انتقال منحصربفرد داده که با هیچ سیگنال دیگر مداخله ندارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار