t_page
کد خبر: ۱۹۹۷
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۱
چند روش ساده درمان خانگي از چند کشور جهان

به گزارش عصرفارس، اغلب مردم قاره آمريکا، سوپ مرغ را درمان مناسبي براي سرماخوردگي مي دانند در حالي که ژاپني ها معتقدند چاي زنجبيل در رفع علايم سرماخوردگي موثر است. در اين مطلب از نيوزويک به چند روش درمان خانگي از چند کشور جهان مي پردازيم.

* آمريکا؛ به هنگام سرماخوردگي، تا حد امکان سوپ مرغ بخوريد.

محققان معتقدند، سوپ مرغ علايم عفونت دستگاه فوقاني تنفسي را کاهش مي دهد.

* يونان؛ چاي بابونه همراه با عسل علايم سرماخوردگي را رفع مي کند.

کافي است در ۲ ليوان آب جوش، يک قاشق مرباخوري چاي بابونه، يک عدد دارچين، ۳ عدد ميخک و کمي پوست ليمو و يا پرتقال اضافه کنيد و بگذاريد به مدت ۵ دقيقه دم بکشد و چاي را همراه با کمي عسل مصرف کنيد. بابونه خاصيت آرام بخشي دارد. عسل سرفه را رفع مي کند و پوست ليمو و يا پرتقال نيز براي از بين بردن ميکروب ها بسيار مفيد است.

* ژاپن؛ چاي زنجبيل علايم سرماخوردگي و آنفلوآنزا را از بين مي برد.دوسوم ليوان آب جوش را با ۲ قاشق مرباخوري زنجبيل رنده شده و ۲ قاشق مرباخوري شکر مخلوط و ميل کنيد. به گفته کارشناسان، زنجبيل محرک گردش خون است و در نتيجه سريع تر از سرماخوردگي رهايي پيدا خواهيد کرد. علاوه بر آن، زنجبيل حالت تهوع و گرفتگي بيني را نيز برطرف مي کند.

بررسي که محققان ايراني در سال ۲۰۰۹ روي زنان داوطلب انجام دادند، نشان داد افرادي که روزانه زنجبيل استفاده مي کردند نسبت به بقيه با ۵۰ درصد کاهش حالت تهوع و استفراغ رو به رو بودند.

* آلمان؛ روي سوختگي کمي سرکه سيب بريزيد.

اگر دچار سوختگي شده ايد، مي توانيد چند ليوان سرکه سيب به آب حمام اضافه کنيد و اگر چه آلوئه ورا، گزينه بهتري به حساب مي آيد اما پماد سرکه سيب که خاصيت قليايي دارد براي رفع درد موثر است.

* اسپانيا؛ چاي سير با عسل درمان علايم سرماخوردگي است.

در ۳ ليوان ۳ حبه سير اضافه کنيد و بگذاريد آب به جوش بيايد. گاز را خاموش کنيد و نصف ليوان آب ليمو و نصف ليوان عسل به آن اضافه کنيد. روزي ۳ بار نصف ليوان ولرم از اين مخلوط بخوريد. به گفته کارشناسان، سير خاصيت ضدباکتريايي دارد، ليمو سرشار از ويتامين C است و عسل نيز سرفه را تسکين مي دهد.

* روسيه و اوکراين؛ پنبه آغشته به سرکه به تمامي بدن فردي که تب دارد بماليد.

* آفريقاي جنوبي؛ براي رفع آکنه و دانه هاي صورت، از عسل و دارچين استفاده کنيد. ۴ قاشق غذاخوري عسل را با ۳ قاشق مرباخوري دارچين آسياب شده مخلوط کنيد و قبل از خواب به صورت خود بماليد و روز بعد بشوييد. استفاده از اين مواد را بر حسب نياز تکرار کنيد.

کارشناسان معتقدند که دارچين خاصيت ضدالتهابي دارد و مهم ترين نقش را ايفا مي کند. دارچين قرمزي و ورم را نيز کاهش مي دهد. عسل علاوه بر خاصيت درماني پوست را هم مرطوب مي سازد.

* آمريکا؛ به هنگام گزش زنبور، سير له شده را در پارچه بپيچيد و روي گزيدگي بماليد. سم زنبور خاصيت اسيد دارد و ترکيبات طبيعي سير، درد را خنثي مي کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار