t_page
کد خبر: ۲۱۵۱
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۳
کارگردان و تهیه کننده مستند احسان ماندگار گفت: مستند کوتاه احسان ماندگار، تولید صدا و سیمای مرکز فارس در جشنواره ملی وقف چشمه همیشه جاری در کشور برتر شد.

 به گزارش عصرفارس به نقل از تسنیم سید علی غمخواری اظهار کرد: مستندکوتاه احسان ماندگار، در بخش مستند‌های کوتاه مستند برتر و در مجموع اثر برگزیده جشنواره، شناخته شد.

وی  با بیان اینکه آثار ارائه شده در این جشنواره در قالب انیمیشن، داستان و مستند کوتاه و بلند ارئه شده است، تصریح کرد: مستند احسان ماندگار، به صورت بازسازی و با حضور 12 بازیگر و 10 نفر از عوامل پشت صحنه ساخته شده است.

کارگردان و تهیه کننده مستند احسان ماندگار افزود: این مستند 20دقیقه ای با همت گروه مستندساز صدا و سیمای مرکز فارس توانست در بین بیش از 200 اثر ارسال شده به جشنواره، برگزیده شود.

غمخواری گفت: احسان ماندگار، درباره موقوفات معز الوزاره از خیران هم عصر ناصر الدین شاه است که زمین‌های زیادی در شیراز را برای برگزاری مراسم عزاداری و تعزیه در ماه محرم وقف کرده است.

وی اظهار کرد: علت برتر شدن مستند ما این بود که برخلاف سایر آثار به صورت مستقیم و شعاری به تبلیغ وقف نپرداختیم  بلکه پیام ما در لایه های این اثر پنهان شده است.

کارگردان و تهیه کننده مستند احسان ماندگار تصریح کرد: وقف در واقع یک مفهوم انسانی است و به راحتی می‌توان از آن برای ایجاد تاثیرات مثبت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در جامعه بهره گرفت.

وی با بیان اینکه مستند کوتاه احسان ماندگار، با همت صداوسیمای مرکز فارس در خانه تاریخی ضیائیان و مدرسه خان، در مدت یک سال  فیلم برداری شد افزود: این مستند تاکنون از شبکه مستند سیما، شبکه دو، سه، شما و شبکه استانی فارس پخش شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار