t_page
کد خبر: ۲۱۶۲
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۲ - ۰۷:۲۴
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس گفت: به مناسبت بزرگداشت دهه کرامت، 20 همایش در قالب برنامه‌های متنوع فرهنگی و تبیین منزلت و جایگاه امامزادگان در استان برگزار می‌شود.

به گزارش عصرفارس به نقل از فارس، حجت‌الاسلام اسماعیل حسینی‌مقدم بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همزمان با بزرگداشت امامزادگان استان فارس، طرح فرهنگی مذهبی مودت برای جلب مساعدت‌های خیران در بازسازی، توسعه و مرمت حرم‌های مطهر برپا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از یک‌هزار و 400 حرم مطهر امامزادگان در استان فارس، 40 امامزاده نیاز به مرمت و بازسازی دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 10 میلیارد ریال از سوی خیران برای بازسازی بقاع متبرکه اختصاص یافته است.

حسینی‌مقدم ادامه داد: بودجه‌های اختصاصی به این اداره کل، بیش از 20 درصد فرهنگی، 30 درصد مدیریتی و اجرایی و مابقی در راستای ترویج فرهنگ وقف و مشارکت‌های قرآنی اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس در فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی بقاع متبرکه جزء استان‌های برتر کشور محسوب می‌شود، افزود: این اداره کل در اجرای طرح آرامش بهاری، برگزاری محافل انس قرآنی با حضور قاریان برجسته مصری، آموزش قرآنی به بیش از 7 هزار دانش‌آموز و اعزام مبلغ در ماه مبارک رمضان سال جاری رتبه‌های نخست کشوری را به خود اختصاص داده است.

حسینی‌مقدم اضافه کرد: در مسابقه‌های قرآنی سال گذشته 22 هزار نفر از سراسر استان فارس شرکت داشتند که این تعداد در سال جاری به 100 هزار نفر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: مرحله شهرستانی مسابقه‌های قرآنی 20 مهر‌ماه امسال در رشته‌های حفظ، ترتیل، قرائت و اذان آغاز می‌شود و برگزیدگان به مرحله استانی راه می‌یابند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس اظهار کرد: در برگزاری مسابقه‌های قرآنی پنج کمیته شامل بسیج و نیروهای مسلح، ادارات و نهادها، موسسات قرآنی، کانون‌های مساجد، حوزه‌های علمیه، تبلیغات، اطلاع‌رسانی و دانش‌آموزی با مسئولیت‌های سپاه بقیة‌الله شیراز، سازمان تبلیغات اسلامی فارس، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، صدا و سیما، شهرداری و اداره کل آموزش و پرورش فارس برپایی این دوره را بر عهده دارند.

حسینی‌مقدم خاطرنشان کرد: سهم استان فارس در اجرای طرح حفظ قرآن 17 هزار نفر است و تاکنون 11 هزار نفر در این کلاس‌ها ثبت‌نام کرده‌اند و 20 مربی برای ساماندهی و شرکت در این کلاس‌ها به شهر مقدس قم اعزام شده‌اند.

وی از فعالیت‌های عمرانی 300 امامزاده در استان فارس خبر داد و گفت: هزینه‌های اجرایی این طرح از سوی خیران در قالب اجرای طرح مودت تامین و هزینه شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار