t_page
کد خبر: ۲۱۹۱
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۲
توسط زنان سرپرست خانوار صورت گرفت
رئیس کمیسیون امور بانوان مرودشت گفت: در یک‌سال گذشته بیش از 20 هزار لباس فرم مدارس و کارخانجات توسط زنان سرپرست خانوار این شهرستان تهیه شده است.

به گزارش عصرفارس، رباب ابراهمیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مرودشت اظهار داشت: در یک‌سال گذشته بیش از 20 هزار لباس فرم مدارس و کارخانجات در تولیدی کمیسیون امور بانوان فرمانداری مرودشت دوخته شده است.

وی افزود: 150 میلیون تومان هزینه پارچه و دستگاه‌های خیاطی این تولیدی‌ها از محل درآمد دوخت و هزینه شخصی تولیدکنندگان تامین شده است و تمام لباس فرم‌های مدارس مرودشت و خرامه با کیفیت بسیار بالا در خیاطی‌های زیر پوشش این کمیسیون تهیه و در اختیار والدین دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

این مسئول اضافه کرد: کمیسیون امور بانوان فرمانداری مرودشت از سال 1374 در این شهر شکل گرفته است.

ابراهیمیان ادامه داد: شناسایی مسائل و مشکلات زنان و رسیدگی به آنها، هماهنگی با مسئولان و نظارت بر طرح‌ها و برنامه‌های بانوان و شناسایی و ارزیابی موقعیت زنان و فراهم کردن شرایط لازم برای ارتقای وضعیت مادی اقشار مختلف بانوان این شهرستان از اهداف و برنامه‌های این کمیسیون است.

مشاور فرماندار مرودشت در امور بانوان بیان کرد: همچنین حمایت از تعاونی‌های زنان، بررسی اعتبارات مربوط به اشتغال بانوان و اعتبارات مربوط به آن از دیگر اهداف این کمیسیون است.

مسئول کمیسیون امور بانوان فرمانداری مرودشت ابراز داشت: 250 نفر از بانوان قالی‌باف و 100 نفر از خیاطان واجد شرایط زیر پوشش این کمیسیون برای اخذ تسهیلات سه تا پنج میلیونی به مرکز فنی حرفه‌ای مرودشت معرفی شده‌اند.

ابراهیمیان همچنین افزود: دو نفر از زنان این شهرستان در زمینه اشتغال‌زایی در رشته پوشاک از سوی استانداری به عنوان زنان توانمند انتخاب شده‌اند.

این مسئول امور بانوان خاطرنشان کرد: این کمیسیون در قالب شش کمیته حقوقی، فرهنگی، بهداشت و تربیت بدنی، اشتغال، زنان روستایی و پژوهش مسائل و مشکلات زنان شهرستان مرودشت را پیگیری و ارتباط مستقیمی با مسئولان و ادارات و دهیاران و شوراهای روستاها در راستای حل این مشکلات دارد.

وی اذعان داشت: سالانه 2 هزار نفر از علاقمندان در رشته‌های قالی‌بافی، خیاطی، منبت‌کاری، معرق‌کاری، چرم و ... توسط این کمیسیون آموزش داده می‌شوند و حمایت‌های گوناگونی از زنان بی‌سرپرست، انجمن‌های زنان در رشته‌های مختلف از سوی این کمیسیون صورت می‌گیرد.

ابراهیمیان همچنین ابراز داشت: کانون ازدواج آسان زیر پوشش این کمیسیون در یک‌سال گذشته 700 زوج جوان را حمایت کرده و برخی از امور مربوط به ازدواج را در قبال 800 هزار تومان متقبل شده و زوجین را به خانه بخت فرستاده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار