t_page
کد خبر: ۲۲۰۰
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۲ - ۰۸:۲۹
فرماندار شیراز:
فرماندار شیراز گفت: ایام هفته دفاع مقدس باید به نحو باشکوه و شایسته‌ای در این شهرستان گرامی داشته شود و مدیران دستگاه‌های اجرایی یار و یاور ستاد گرامیداشت این هفته باشند.

به گزارش عصرفارس به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، جواد زرین کلاه در جلسه بسیجیان پایگاه مقاومت فرمانداری شیراز با گرامیداشت یاد و خاطره دلاوران هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: بیان نکته‌ها و دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس باید از ارکان اصلی برنامه‌های بزرگداشت این هفته باشد.

وی اضافه کرد: هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی است که مقاومت، ایثار و شهادت فرزندان این مرز و بوم را در برابر کفر و استکبار با انجام برنامه‌های ماندگار و متنوع به نمایش بگذاریم.

جانشین ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شیراز ادامه داد: ادارات و سازمان‌ها در راستای معرفی افتخارات آن دوران، تقویت فضای معنوی و اخلاقی جامعه و آشنایی با دستاوردهای حاصل از دوران دفاع مقدس و نمایش اقتدار نیروهای مسلح و خادمان ملت باید برنامه‌های متنوعی تدارک ببیند.

زرین کلاه ادامه داد: باید با بیان نرم و شفاف و بهره‌گیری از امکانات موجود به انتقال اندوخته‌های دوران دفاع مقدس به نسل‌های جوان بپردازیم و با به تصویر کشیدن مقام شهدا و صحنه‌های بی‌بدیل هشت سال دفاع مقدس، زوایای پنهان و ناگفته‌های آن را بیش از پیش یادآوری کنیم.

رئیس شورای ادرای شهرستان شیراز با تأکید بر لزوم حفظ فرهنگ دفاع مقدس و انتقال آن به نسل‌های آینده، افزود: سیر تاریخ انقلاب و دفاع مقدس، پرداختن به نقش امام راحل و رهبری در دفاع مقدس، پرداختن به نقش مردان و زنان و آحاد مردم در دفاع همه‌جانبه، پرداختن به نقش رسانه‌ها و تبلیغات در این دوران و معرفی الگوها و اسوه‌های ایثار، شهادت، جانبازی، آزادگی و آشنایی با علل تحمیل جنگ علیه ایران باید مد نظر قرار گیرد.

زرین کلاه یکی از اهداف برگزاری برنامه‌های دفاع مقدس را آگاهی دادن به جوانان برشمرد و ابراز داشت: هشت سال دفاع مقدس ثمرات فراوانی را برای انقلاب و کشور عزیزمان به ارمغان آورد که ایستادگی و مقاومت در برابر تحریم‌ها و زورگویی‌ها یکی از نتایج آن است.

فرماندار شهرستان شیراز افزود: هفته دفاع مقدس یادآور خاطرات رشادت و پایمردی رزمندگان اسلام و شهدای والامقامی است که با نثار جان خود از میهن، دستاوردها و ارزش‌های انقلاب پاسداری کردند تا امروز کشور در آرامش و امنیت بسر برد.

وی در پایان تصریح کرد: ایام هفته دفاع مقدس باید به نحو باشکوه و شایسته‌ای گرامی داشته شود و مدیران دستگاه‌های اجرایی یار و یاور ستاد گرامیداشت این هفته باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار