t_page
کد خبر: ۲۲۰۴
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۲
خواننده موسیقی سنتی ایران گفت: تجلیل و بزرگداشت بزرگان و هنرمندان باید در زمان حیات آنها باشد.

به گزارش عصرفارس به نقل از مهر، سالار عقیلی سه شنبه شب در مراسم یادبود استاد علی جعفریان با بیان اینکه بزرگان موسیقی ایران دارای جایگاه والایی هستند افزود: متاسفانه در کشور ما مراسم یادبود و تجلیل در زمانی برگزار می شود. که بزرگان و مفاخر از میان رفته اند در حالیکه باید در زمان حیات از آنها تجلیل شوند.

وی ادامه داد: متاسفانه سال گذشته و چند ماه سال جاری یک طوفان در میان هنرمندان موسیقی به راه افتاده و شاهد پر کشیدن تعداد زیادی از بزرگان هستیم.

خواننده موسیقی سنتی ایران با اشاره به اینکه استاد علی جعفریان دارای شخصیتی افتاده و بزرگ بود، گفت: چندین اثر را با استاد جعفریان اجرا کردم و در این مدت به شخصیت والای این استاد بزرگ پی بردم و جای تاسف است که دنیای موسیقی ایران چنین شخصیتی را از دست داده است.

پایتخت فرهنگی ایران قطعه هنرمندان ندارد

در ادامه این مراسم استاد منصور اوجی با بیان اینکه مسئولان باید بیش از گذشته به فکر هنرمندان و مفاخر باشند، شیراز بدون کمترین شک و شبهه ای پایتخت فرهنگی ایران است اما در این پایتخت قطعه هنرمندان وجود ندارد.

وی ادامه داد: متاسفانه طی چند سال گذشته هر چقدر که به مسئولین شهر شیراز گفته ایم هیچکس به داد هنرمندان نرسید و امروز شاهدیم که هنرمندان و مفاخر پس از فوت هر کدام در گوشه ای به خاک سپرده می شوند.

چهره ماندگار استان فارس تصریح کرد: چندی پیش تعدادی از چهره های ماندگار در استان فارس تجلیل شدند اما باز هم مثال دوره قبل بسیار از هنرمندان از قلم افتادند که امیدواریم در دوره های آینده چنین اتفاقی روی ندهد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار