t_page
کد خبر: ۲۲۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۲
شهردار شیراز گفت: پروژه‌های طرح توسعه جنوب شیراز این منطقه را متحول می‌کند.

به گزارش عصرفارس به نقل از فارس، علیرضا پاک‌فطرت صبح امروز در مراسم افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های طرح توسعه جنوب شیراز اظهار داشت: این پروژه‌ها محور توسعه جنوب شیراز محسوب شده و با بهره‌برداری از فازهای بعدی آن چهره این منطقه تغییر خواهد کرد.

وی افزود: در مرداد ماه سال 90 به همراه شهردار منطقه برای بازدید در اینجا حضور پیدا کردیم و به سبب معضلات اجتماعی فراوان اجرای طرح تفصیلی در آن شرایط بسیار مشکل به نظر می‌رسید.

پاک‌فطرت تصریح کرد: جمعیت این منطقه در سال‌های بعد دو برابر می‌شود و اجرای این طرح‌ها در راستای رونق نقاط کم‌تر برخوردار و توسعه موزون شهر شیراز ضروری بود.

وی خاطرنشان کرد: تا پیش از سال 90، تنها 18 پروانه ساختمان بیش از سه طبقه در این منطقه صادر شده و مصالح سازه‌ها سنتی بود اما در سال گذشته 300 پروانه ساختمانی بیش از سه طبقه در این مناطق صادر شده است.

پاک‌فطرت بیان کرد: اجرای پروژه‌هایی مانند پل دلاوران (پل دوم میانرود)، بلوار 60 متری طرح توسعه جنوب، پل سجادیه و بلوار 35 متری ساحلی طلائیه باعث افزایش راه‌های دسترسی به این مناطق و منطقی شدن قیمت زمین در آن شده است.

به گفته وی، با منطقی شدن قیمت زمین سرمایه افرادی که در این مناطق سرمایه‌گذاری کنند باز گشته و همین امر رونق پروژه‌های عمرانی را به دنبال دارد.

وی با اشاره به مشکلاتی مانند وجود دامداری‌ها، انبارهای آهن قراضه و ضایعات و تملک حاشیه رودخانه در مسیر اجرای این پروژه‌ها، ابراز داشت: امروز دسترسی مردم منطقه به رینگ حاشیه‌ای شیراز و داخل شهر تکمیل شد و مسافران ورودی از سمت بوشهر و کازرون نیز برای تردد به جهرم و داراب از مسیری سبز و زیبا عبور کرده و نیازی به ورود به مرکز شهر ندارند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار