t_page
کد خبر: ۲۳۴۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۹
به مناسبت هفته جهانی کودک صورت گرفت
به مناسبت هفته جهانی کودک، جشنواره بزرگ کودک توسط مهد کودک‌های کازرون با نظارت اداره بهزیستی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش عصرفارس به نقل از فارس، سرپرست اداره بهزیستی کازرون امروز در حاشیه این جشنواره اظهار داشت: شعار امسال هفته جهانی کودک با عنوان «صلح، امنیت و شادی» است که در این راستا والدین باید در برآورده شدن آن همت گمارند.

فاطمه قیصری به وظایف خطیر والدین در مورد رعایت حقوق کودکان اشاره کرد و افزود: به طور یقین نحوه برخورد والدین با کودکان خود در مسائل گوناگون مهم‌ترین تأثیر را در پرورش افکار، عقاید و استعدادهای کودکان بر جای می‌گذارد.

وی افزود: کودکان میوه‌های شیرین زندگی ما هستند بنابراین نسبت به تربیت صحیح آنان باید نهایت حساسیت را داشته باشیم.

سرپرست اداره بهزیستی شهرستان کازرون تصریح کرد: امروزه کودکان نیاز به حمایت ویژه‌ای دارند که در این راستا باید با برنامه‌ریزی مدون و مناسب آنان را از خطرهای طبیعی و غیرطبیعی و آسیب‌های اجتماعی دور کنیم که در این امر همت تمام دستگاه‌ها را می‌طلبد.

قیصری در ادامه ابراز داشت: در هفته جهانی کودک امسال بیش از 8 هزار کودک در مقطع پایه، مهد و پیش‌دبستانی در 157 مهد کودک شهری و روستایی در سطح شهرستان کازرون توسط کارشناسان با مسائل بهداشت، ایمنی، اورژانس، پلیس، آتش‌نشانی و محیط زیست آشنا شدند. ‌

وی از راه‌اندازی اورژانس اجتماعی 123 در سال جاری در شهرستان کازرون توسط اداره بهزیستی این شهرستان خبر داد و گفت: این اورژانس به طور شبانه‌روزی خدماتی از جمله کودک‌آزاری، کمک به کودکان خیابانی، سوءاستفاده جنسی و غفلت و بی‌توجهی به کودکان را به جامعه ارائه می‌دهد.

سرپرست اداره بهزیستی کازرون در بخش دیگر سخنان خود از توزیع غذای گرم پنج روز در هفته از اول آبان ماه سال جاری تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده توسط این اداره به مهد کودک‌های روستایی این شهرستان خبر داد و افزود: نحوه توزیع و تنوع غذایی طبق برنامه سازمان بهزیستی این استان انجام می‌شود.

به گزارش فارس، جشنواره بزرگ کودک در کازرون بدون حضور مسئولان متولی این امر در استادیوم ورزشی این شهر برگزار شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار