t_page
کد خبر: ۲۳۷۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۲ - ۰۷:۴۵
رئیس شورای شهر شیراز:
رئیس شورای اسلامی شیراز تاکید کرد که به دنبال رشد متوازن در شهر هستیم.

به گزارش عصرفارس، غلام‌مهدی حق‌دل در دیدار با فرمانده سپاه ناحیه ثارالله این شهر، مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه ثارالله شیراز و مسئول بسیج ادارات سپاه ناحیه ثارالله بر لزوم گسترش تفکر بسیجی در جامعه تاکید کرد.

وی افزود: گسترش تفکر بسیجی در جامعه برطرف‌کننده بسیاری از مشکلات اجتماعی ما است.

حق دل بیان داشت: جریانی که در انتخابات شورای شهر چهارم شیراز انتخاب شد، اصول‌گرا بودن خود را اعلام کرد و این یعنی در متن انقلاب بودن و اعتقاد به تفکر ناب انقلاب و ما به این اصل پایبند بوده و نوکری مردم را از افتخارات خود می‌‌دانیم.

رئیس شورای اسلامی شیراز ادامه داد: یکی از خواسته‌های مردم از ما روان‌سازی ترافیک شهری ا‌ست که در حال انجام اقداماتی هستیم و تا 22 بهمن ماه آینده عمده طرح‌ها اتمام می‌یابند.

وی تصریح کرد: به دنبال رشد متوازن در شهر بوده چراکه به این سخن امام که می‌فرمایند کوخ‌نشین بر کاخ‌نشین ارجحیت دارد، معتقدیم و کوخ‌نشینان را سرمایه‌های انقلاب دانسته و برنامه‌هایی برای جنوب شهر داریم.

حق‌دل اضافه کرد: به رشد مباحث فرهنگی در شهر اعتقاد و عنایت داریم و در حال ‌حاضر یک کمیسیون فرهنگی قوی در شورای شهر در حال برنامه‌ریزی‌ است چراکه معتقدیم فرهنگ‌سازی، روح شهر را تقویت می‌کند و این اقدامات از شورای دوم آغاز، در شورای سوم پیگیری شد و در شورای چهارم، منسجم‌تر می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شیراز در ادامه گفت: در راه گسترش فرهنگ اسلام ناب، نهایت همکاری را با بسیج و سپاه خواهیم داشت و آماده‌ایم که برای تقویت تفکر ناب بسیج در شهر، همکاری‌های خود را افزایش دهیم.

وی همچنین تاکید کرد که بسیج چشم بینای شورای اسلامی شهر و شهرداری باشد و آنجایی که مشکل یا ضعفی می‌بیند بازگو کند و من تا زنده هستم به تفکر بسیجی‌ام افتخار می‌کنم.

حق‌دل همچنین از بسیجیان درخواست کرد که در بحث سازندگی شهر و پروژه‌های عمرانی، سرمایه‌گذاری و شرکت کنند چرا که شهرداری، بسته‌های مشارکتی تعریف کرده و لازم است که تعاونی‌هایی شکل گیرد.

رئیس شورای اسلامی شیراز افزود: در بحث گردشگری نیز دولت وام‌های کم‌بهره و مناسبی را ارائه و شهرداری نیز زمین در اختیار انجام این پروژه‌ها قرار می‌دهد و بسیجیان با مشارکت و سرمایه‌گذاری می‌توانند به رشد شهرشان کمک کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: لازم است که شهرداری الکترونیک راه‌اندازی تا امور به بخش خصوصی واگذار شود و شهرداری به عنوان ناظر عمل کند و بحث شهرداری الکترونیک در شیراز پایه‌ریزی شده ‌است.

در ادامه این جلسه، مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه ثارالله شیراز با اشاره به اینکه یکی از امتیازات بزرگ ما، بسیجی بودن ما است، ابراز داشت: بسیج از ابتدا در متن انقلاب و پاسدار نظام بود و توانست دشمنان قدرتمند و مدعی را در جنگ تحمیلی، شکست دهد.

حجت‌الاسلام شعبان اسماعیلی ادامه داد: در قرآن نیز سوره‌ای با نام «شورا» وجود دارد که این نشان از اهمیت حضور شورا در جامعه است و حضور مردم در پای صندوق‌های رای برای انتخابات شورای اسلامی شهر شیراز، نشان از اعتماد مردم به انقلاب و نظام دارد و اکنون مردم می‌خواهند نتیجه اعتماد و حضورشان را که یک «نه» به دشمن بود ببینند.

وی اضافه کرد: اعضای شورای اسلامی شهر باید به فکر مردم باشند که در این راه لازم است به تقویت بنیه فرهنگی شهر، آسان شدن کار‌ها در امور شهری و شهرداری‌ها و روان‌سازی ترافیک، اهمیت بیشتری داده شود.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه ثارالله شیراز در پایان تصریح کرد: ساخت‌و‌ساز‌های در سطح شهر که با حمایت اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری اجرا می‌شود، چشمگیر و قابل تحسین است همچنین توجه به جنوب شهر نیز که شاهد آن هستیم، باعث امیدواری ا‌ست.

اسماعیلی در پایان در تسهیل امور شهری و شهرداری و به تبع آن، افزایش علاقه مردم به نظام، تاکید کرد.

به گزارش فارس، در طول این دیدار صمیمانه، که رئیس شورای اسلامی شهر شیراز میزبان فرمانده سپاه ناحیه ثارالله شیراز بود، وی بارها بر دیدار یک فرمانده از سربازش تاکید کرد.


انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار