t_page
کد خبر: ۲۳۸۲
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۲ - ۰۷:۵۹
شهردار شیراز از افتتاح 6 میلیارد تومان پروژه در روز آینده خبر داد که به طور عمده در منطقه 6 شهرداری شیراز است.

به گزارش عصرفارس به نقل از فارس، علیرضا پاک فطرت در حاشیه یازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی این شهر، اظهار داشت: فردا بعد از ظهر پروژه‌هایی به ارزش 50 میلیارد تومان افتتاح و طرح‌هایی با ارزش اعتباری 10 میلیارد تومان کلنگ‌زنی می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت پروژه 45 متری آفرینش و موارد مرتبط با خدمات ایمنی که در این منطقه به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: بیشتر این پروژه‌ها مربوط به منطقه شش شهرداری و در حوزه معاونت اجرایی و خدمات شهری است.

جایگاه شیراز همسنگ اعتقادات بلند ما نیست

در این نشست عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز با انجام مقایسه‌ای بین شهرهای شیراز و مکه، خواستار توجه به الگوهای موفق عربستان و استفاده از آنها برای توسعه گردشگری در حوزه‌های مختلفی از قبیل گردشگری زیارتی در شیراز شد.

محمد حق‌نگر در نطق پیش ‌از دستور خود با یادآوری اینکه در ایام حج حداقل 3 میلیون زائر به زیارت خانه خدا می‌روند اما به لحاظ امنیت، تامین مایحتاج ضروری، ارتباط با مردم، تردد و سایر موضوعات،‌ با هیچ مشکلی مواجه نمی‌شوند، گفت: در مکه یک سیگاری در ملا عام دیده نمی‌شود و تهیه ذغال ناممکن است اما در شیراز که پیش از انقلاب تعداد ذغال‌فروشی‌ها 10 تا 20 مورد بود اما امروز هر سوپرمارکتی زغال می‌فروشد و ذغال فروشی‌ها مانند قارچ در هر جا سر بر می‌آورند.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی دقیق 3.5 میلیون زائر در مکه برای برگزاری فعالیت‌هایی معین از سال‌ها پیش انجام شده و خدمات فرودگاهی، اسکان، حمل و نقل، عملیات فنی، عرفات، مشاعر، امور راهنمایی و رانندگی، ثبات قیمت اجناس، بهداشت و تغذیه و سایر موارد کنترل شده و مناسب است.

حق‌نگر اضافه کرد: با وجود اعتقادات متفاوت ایرانیان خدمات ارائه شده به آنان و سایر زائران تبعیض ندارد و حتی ایرانیان توانسته‌اند بیشترین سهم از چادرهای منی، عرفات، فضاهای مشاعر و درصد بالایی از هتل‌های مرغوب را به خود اختصاص دهند.

به گفته عضو شورای اسلامی شهر شیراز، با وجود خیل عظیم زائران ترافیک در مکه و مدینه قابل تحمل است و تعداد بسیار تونل‌ها و راه‌های دسترسی به حدی است که ترافیک سریع و روان جریان دارد در حالی که در شیراز حتی در روزهای عادی ترافیک امان مردم را بریده و خیابان زند از ساعت دو بعد از ظهر به بعد به پارکینگی بزرگ بدل می‌شود.

حق‌نگر تامین امنیت مسافران و زائران را نکته‌ای بسیار مهم برشمرد و تصریح کرد: شما در شهرهای عربستان، معتاد و ولگرد و زورگیر مشاهده نمی‌کنید،‌ که در مقایسه با اطراف حرم احمدبن موسی (ع) و سایر بقاع متبرکه قابل قیاس نیست.

نظم و انضباط شهری و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی مردم دیگر موردی بود که حق‌نگر به آن اشاره و خاطرنشان کرد: صداقت و راستگویی در گفتار و رفتار شهروندان مکه و مدینه فضایی امن و مطمئن ایجاد کرده که در جذب گردشگران مؤثر است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار