t_page
کد خبر: ۲۳۸۴
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۰
امام جمعه کازرون گفت: شعار «مرگ بر آمریکا» نتیجه جنایات و عملکرد 60 ساله دولت‌های آمریکایی علیه ملت ایران است.

به گزارش عصرفارس به نقل از فارس، حجت‌الاسلام محمد خرسند عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان کازرون با گرامیداشت فرا رسیدن 13 آبان‌ماه روز دانش‌آموز و سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز مبارزه با استکبار جهانی در سخنانی اظهار داشت: جمهوری اسلامی با هیچ کشوری دشمنی ذاتی ندارد، اما اگر شعار «مرگ بر آمریکا» سر می‌دهد، نتیجه دشمنی و عملکرد بد دولتمردان آمریکایی از کودتای ننگین 28 مرداد تاکنون نسبت به ملت ایران است.

وی حمایت از رژیم استبدادی پهلوی و سازمان مخوف ساواک، کشتار مردم در 15 خردادماه سال 1342، تحمیل قانون کاپیتولاسیون، تحریک صدام برای حمله به کشور، تبدیل سفارتخانه خود به لانه جاسوسی، حمله نظامی به طبس، حمایت از منافقان و صدها جنایت دیگر را از عملکرد بد دولت آمریکا علیه ملت ایران برشمرد.

امام جمعه کازرون از فعالیت دستگاه‌هایی که امروزه به دنبال کمرنگ کردن «شعار مرگ بر آمریکا» در کشور هستند، ابراز تأسف کرد و افزود: کشوری که همواره به دنبال تشدید تحریم است و گزینه حمله نظامی را بر روی میز دارد بنابراین کوتاه آمدن در برابر آن به هیچ‌وجه به مصلحت نیست.

خرسند گفت: بعد از مذاکراتی که در هفته‌های اخیر در نیویورک صورت گرفت که به فرموده مقام معظم رهبری برخی اقدامات آن نابه‌جا بود، همچنان شاهد تشدید دشمنی‌های دولت آمریکا هستیم. 

امام جمعه کازرون ابراز داشت: خشم ملت ایران علیه دولت آمریکا به خاطر عملکرد بد آنان بوده بنابراین چنانچه آمریکایی‌ها خواهان مذاکره و روابط منصفانه هستند، باید صداقت خود را در عمل نشان دهند.

خرسند از دانش‌آموزان، دانشجویان، پایگاه‌های مقاومت بسیج و اقشار مختلف مردم خواست در راهپیمایی روز 13 آبان با شکوه‌تر از سال‌های گذشته مانور استکبارستیزی خود را به نمایش بگذارند و شعار «مرگ بر آمریکا» را طنین‌انداز کنند.

وی در بخش دیگر سخنان خود بر راه‌اندازی ستاد مردمی تسهیلات ازدواج آسان در شهرستان کازرون تأکید کرد و از مسئولان دستگاه‌های فرهنگی این شهرستان خواست در این زمینه با ارائه سازوکار فرهنگی به تبلیغ و تبیین ازدواج آسان بپردازند.

امام جمعه کازرون از سخت‌گیری‌های بی‌حد و اندازه و تعیین مهریه‌های سنگین و برگزاری مراسم و تشریفات با هزینه گزاف عروسی در شهر کازرون انتقاد کرد و از مسئولان و متدینان این شهر خواست امر ازدواج آسان را ابتدا از خود شروع کنند تا در جامعه رواج پیدا کند.

خرسند گفت: درب حسینه‌ها به غیر از ماه محرم و صفر همچنان بسته است بنابراین باید هیئت امنای حسینه‌ها با فراهم کردن امکاناتی این مکان را برای برگزاری مراسم عقد و عروسی آماده کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار