t_page
کد خبر: ۲۴۰۳
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۲ - ۰۷:۵۴
با 55 درصد پیشرفت فیزیکی؛
براستی چرا بعد از گذشت چهار سال هنوز به مرحله افتتاح نرسیده ایم.این سئوالی بود که خبرنگار ما از رییس شبکه بهداشت و درمان آباده پرسید.

به گزارش عصر فارس به نقل از آباده آنلاین ، مرکز قلب  و عروق آباده از جمله طرح هایی بود که کلنگ آن توسط خیرین و نیکوکاران شهرستان آباده در روز پنجشنبه 27 فروردین 88  به زمین خورد .

دکتر ایمانیه  در آن جلسه خاطرنشان کرد که این طرح در مدت دو سال دیگر یعنی در سال ۹۰ افتتاح می شود اما این پروژه بر طبق گفته برخی مطلعین با مشکلات مالی روبه رو بوده و  خواهان دریافت کمک های مردمی شده است.

در جلسه شورای خیرین سلامت در 14 فروردین 89 ، مناقصه محدود با هدف انتخاب پیمانکار ساخت مرکز جراحی مرکز قلب و عروق آباده انجام شد. شرکت ره گشای تنگستان با پایین ترین قیمت برنده مناقصه اعلام شد و شروع به کار آن شرکت مذکور ابلاغ و مقرر گردید قراردادی بمدت ۹ماه و با مبلغی در حدود 2 میلیارد و 500 میلیون ریال بصورت پیمان دستمزد انجام شود.

در ۲۵ آذرماه ۹۱،دکتر ایمانیه در جمع خبرنگاران حاضر شد و از اتمام پروژه قلب و عروق شمال فارس در سال ۹۳ خبرداد.این در حالی است که رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سفر خود به شهرستان آباده و در بازدید از این پروژه نسبت به پرداخت هزینه تکمیل این طرح ،قول مساعد داده بود.

هرچند این پروژه یکی از مهم ترین طرح های مردمی در شهر آباده است و هزینه آن از حمایت های مردمی و مجمع خیرین سلامت تامین می شود اما براستی چرا بعد از گذشت چهار سال هنوز به مرحله افتتاح نرسیده ایم.این سئوالی بود که خبرنگار ما از رییس شبکه بهداشت و درمان آباده پرسید.

 دکتر کامران مهدوی در گفتگو با خبرنگار ما به روند اجرایی این پروژه اشاره کرد و گفت: برای بهره برداری از پروژه بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی قلب آباده با برآورد فعلی و بدون تهیه تجهیزات، چهار میلیارد تومان اعتبار لازم است.

رییس شبکه بهداشت و درمان آباده ضمن اعلام این مطلب که امیدمان برای تهیه تجهیزات بیمارستان به دولت است، اظهار داشت: اعتبارات ساخت این بیمارستان را مجمع خیرین سلامت شهرستان آباده تامین می کند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون یک میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی از خیرین داشتیم، ادامه داد: با تامین اعتبارات مورد نیاز بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی قلب آباده سال ۹۳ به بهره برداری می رسد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آباده تصریح کرد: این بیمارستان با توجه به خیرساز بودن آن تا کنون با۵۵درصد پیشرفت فیزیکی در ساخت ابنیه پیشرفت خوبی داشته است.

مهدوی افزود: بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی قلب آباده اولین مرکز جراحی قلب شمال فارس است که می تواند بخشی از استان یزد، اصفهان و شمال فارس را پوشش دهد.

وی بیان کرد: حداقل یک دستگاه آنژیوگرافی در این بیمارستان برای خدمت رسانی به بیماران پیش بینی شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آباده گفت: انتظار ما این است همه ارگانهای دخیل درامر سلامت برای تامین اعتبارات باقیمانده کمک کنند.

مهدوی عنوان کرد: شماره حسابهای۳۰۶۵۴۴۳بانک رفاه شعبه آباده و ۱۶۳۸۲۵۸۰۸۲ بانک ملت شعبه آباده آماده دریافت کمکهای خیرین برای ساخت این بیمارستان است.

مرکز جراحی قلب و عروق شمال فارس یکی از مهم ترین پروژه هایی است که تاکنون در این شهرستان آغاز شده اما بعد از گذشت چهار سال هنوز به بهره برداری نرسیده است. پروژه ای که می توان با مقداری یاری از معدن خاک نسوز این شهر و همچنین بخشی از درآمدهای شهرداری آن را به اتمام رساند.

زمانی که این طرح به بهره برداری برسد بسیاری از بیماران قلبی و عروقی در این شهرستان دیگر نیازی به سفر به شهرهای دیگر بمنظور مداوا نخواهند داشت و می توانند در شهر خود به درمان بپردازند.


مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار