t_page
کد خبر: ۲۴۲۱
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۲ - ۰۷:۲۴
محسنی‌اژه‌ای در شیراز:
دادستان کل کشور گفت: نتایج خدمات قضایی در جامعه باید ارزیابی شود.

به گزارش عصرفارس به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای‌ در آیین گشایش چهارمین همایش سراسری طب و قضا اظهار داشت: موفقیت در کار و حرفه آدمی وابسته به ایمان و اعتقادی است که او به شغل خود دارد.

دادستان کل کشور افزود: دو حرفه مهم قضاوت و طبابت از حرفه‌هایی هستند که نیاز جدی به اعتقاد قلبی و ایمان دارند.

وی اضافه کرد: هر دو این حرفه‌ها به دلیل تاثیرات مهمی که در وضعیت جامعه دارند از اهمیت فراوانی برخوردار هستند.

اژه‌ای ادامه داد: در کنار حرفه خود نیازمندیم که نتایج خدمات خود را نیز در سطح جامعه بررسی کنیم.

وی تصریح کرد: مردم ما مردمی شایسته هستند که بهترین خدمات را باید در قبال آنان انجام دهیم چراکه این مردم در عرصه‌های مختلف شایستگی خود را نشان داده‌اند.

این مقام مسئول ابراز داشت: وظیفه اصلی ما خدمت به مردم است و در راستای این خدمت نباید تنها به مراجعات مردمی بسنده کنیم.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: نتیجه یک کار و احساسی که از یک خدمت در سطح جامعه ایجاد می‌شود، یکی از مهمترین اهداف خدمتگزاران در عرصه‌های مختلف است.

وی با اشاره به اینکه در مواردی مانند امنیت، عدالت، سلامت و غیره ممکن است نتیجه کار و احساس آن در جامعه متفاوت باشد، بیان کرد: در موارد مختلف شاهد هستیم که ما کار خود را با جدیت پیگیری کرده‌ایم اما احساس حاصل از این خدمت به جامعه منتقل نشده است.

اژه‌ای ادامه داد: در حرفه‌های مختلف و به ویژه در دو حوزه طب و قضا باید به شکل مداوم احساس مردم نسبت به خدمات مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی افزود: در صورتی که این احساس با عملکرد ما متفاوت باشد باید نواقص را بررسی و در رفع آنها کوشش کنیم.

دادستان کل کشور در ادامه با اشاره به اهمیت نظرات کارشناسی در امر قضاوت ابراز داشت: هر کجا در عرصه قضاوت از نظرات کارشناسان متعهد و سالم بهره‌مند شویم نتیجه کار نیز قابل قبول‌تر است.

وی گفت: این درست که نظرات کارشناسی در حوزه قضاوت یک امر طریقی و نه موضوعی بوده اما این طریقت، منحصر‌به‌فرد و تاثیرگذار است.

وی در پایان ابراز داشت: دو حوزه قضاوت و طبابت در عمل وابسته به یکدیگر هستند که با برگزاری این‌گونه همایش‌ها می‌توان این پیوستگی را تقویت کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار