t_page
کد خبر: ۲۴۸۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۳
بی توجهی مسئولین شهرستان لارستان به آثار تاریخی،همانند قیصریه این آثار را در معرض تخریب و بعضی ناهنجاری ها قرار داده است.
به گزارش عصرفارس به نقل از صبح لارستان، شهرستان لارستان با تاریخ چندهزار ساله خود، دارای آثار و بناهایی با ارزش تاریخی و باستانی است که توجه به آنها می تواند صنعت توریسم و گردشگری این منطقه را بیش از پیش تقویت کند ولی متاسفانه بی توجهی مسئولین حاضر به حفظ و نگهداری این آثار، سبب متضرر شدن بناها و عدم توسعه فرهنگی اقتصادی شهرستان شده است.

باتوجه به اینکه توسعه صنعت گردشگری و توریسم، توسعه شهرستان را به همراه خواهد داشت توجه به پتانسیل های موجود در این حوزه و استفاده از ظرفیت ها و همچنین متمرکز نمودن بخشی از اعتبارات شهرستان برای تجهیز، تعمیر و ترمیم و حتی زیباسازی بناهای تاریخی موجود خود سبب جذب توریسم و توسعه صنعت گردشگری در شهرستان خواهد شد.


http://ladestan.com/images/docs/000007/n00007418-t.jpg

ورودی های بازار قیصریه با توجه این که این مکان یکی از اماکن باستانی و گردشگریست دچار بی توجهی مسئولین قرار گرفته است و باعث شده جنبه نامطلوبی به خود بگیرد شایان به ذکر است که با وجود این که تابلوی در ورودی بازار قیصریه نصب شده مبنی بر این که تخریب این بنا و هر گونه دخل و تصرف در آن پیگرد قانونی دارد باز هم توجه لازم به این مهم داده نشده است.

بطوری که بر روی دیوارها و درهای ورودی قصریه کاغذها و جملاتی نصب و نوشته شده که دیدگاه منفی نصب به این آثار باستانی و صنعت گردشگری در بازدیدکنندگان و مردم خود شهرستان ایجاد میکند.

نورپردازی قلعه اژدها پیکر لارستان که به همت نهادهای مسئول شهرستان صورت گرفت به نوعی امکان بازدید از این آثار تاریخی نیز فراهم گردید و موجب خرسندی مردم لارستان شد که امیدواریم با زیباسازی مناسب وردی های بازار قیصریه این مهم نیز به همت اداره میراث فرهنگی و شهرداری لار تحقق یابد.

 

http://ladestan.com/images/docs/000007/n00007418-b.jpg

http://csin.webuda.com/up/ee6f2b3b68a2.jpg

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار