t_page
کد خبر: ۲۵۶۰
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۲ - ۰۷:۲۰
از دهم آذر ماه امسال صورت می‌گیرد
فرماندار شیراز از آغاز ثبت نام طرح شناسایی مسافربرهای شخصی از دهم آذر ماه امسال در شیراز خبر داد و گفت: این طرح با هدف پیشگیری از بروز هرگونه مشکل برای شهروندان اجرایی می‌شود.

به گزارش عصرفارس به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، جواد زرین کلاه اظهار داشت: افزایش خودروهای سرگردان به بهانه حمل و نقل دربستی و مسافرکشی در خیابان‌های شهر، دریافت کرایه‌های غیرمعقول، بر هم زدن ترافیک شهر به لحاظ آشنا نبودن با خیابان‌های اصلی و فرعی، ایجاد ناامنی در برخی مواقع از جمله ناهنجاری‌های شهری ناشی از عدم شناسایی مسافربرهای شخصی است.

رئیس شورای تامین شهرستان شیراز ادامه داد: در طرح شناسایی مسافربرهای شخصی با ایجاد نظم در سیستم حمل و نقل درون‌شهری، علاوه بر ساماندهی تاکسی‌های سطح شهر و تاکسی‌های فرودگاه و راه آهن، با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط  اقدام به شناسایی مسافربرهای شخصی خواهیم کرد.

فرماندار شهرستان شیراز گفت: حمل و نقل مسافر توسط خودروهای شخصی بدون انجام هیچ‌گونه نظارتی بر روی فعالیت آنها به یکی از چالش‌های عمده حمل و نقل عمومی در شیراز، تبدیل شده است.

وی اضافه کرد: بر همین اساس طرح شناسایی خودروهای مسافربر شخصی پس از چند ماه بررسی کارشناسی آماده شد و از اول بهمن ماه در سطح شهر اجرا می‌شود که بر اساس آن کسانی می‌توانند با خودرو شخصی اقدام به حمل مسافر کنند که از دهم آذر ماه سال جاری با مراجعه به یکی از شعب دفاتر پیشخوان دولت نسبت به ارائه مدارک لازم، ثبت نام و دریافت کد رهگیری و تاییدیه‌های لازم اقدام کرده باشند.

زرین کلاه با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی صحیح برای شناسایی مسافربرهای شخصی بیان کرد: این طرح زیر نظر ستاد شناسایی مسافربرهای شخصی با محوریت سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری شیراز، اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت از دهم آذر ماه به مدت 15 روز از طریق این سامانه ثبت نام کرده و پس از بررسی و اخذ صلاحیت‌های لازم توسط دستگاه‌های ذی‌ربط به عنوان مسافربر شخصی دارای صلاحیت از ابتدای بهمن ماه اقدام به جابه‌جایی مسافر کنند.

رئیس شورای تامین شهرستان شیراز تصریح کرد: به افراد دارای صلاحیت در این طرح، پس از کسب تاییدیه‌های لازم، یک برچسب حاوی نوع و شماره خودرو برای نصب بر روی شیشه وسیله نقلیه تحویل داده می‌شود.

فرماندار شهرستان شیراز با اشاره به اخذ مجوزهای قضایی لازم، تصریح کرد: بر این اساس از ابتدای بهمن ماه پلیس راهور، نیروی انتظامی و سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری شیراز با جلوگیری از فعالیت خودروهای مسافربر غیرمجاز نسبت به توقیف این‌گونه خودروها و انتقال به پارکینگ اقدام خواهند کرد.

زرین کلاه همچنین مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در این طرح را مدارک شناسایی خودرو، کارت ملی، گواهی‌نامه و شناسنامه راننده متقاضی اعلام کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار