t_page
کد خبر: ۲۷۵۶
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۳
با حضور معاون وزیر کشور؛
معاون هماهنگ‌کننده امور عمرانی استاندار فارس گفت: مشکلات واگن‌های قطار شهری شیراز با حضور معاون وزیر کشور بررسی شد.

به گزارش عصرفارس به نقل از فارس، محسن اردکانی عصر روز گذشته در حاشیه سفر معاون عمرانی وزیر کشور به شیراز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موانع ترخیص واگن‌های قطار شهری شیراز در سفر معاون عمرانی وزیر کشور مورد بررسی قرار گرفت.

معاون هماهنگ‌کننده امور عمرانی استاندار فارس ابراز داشت: مباحث مربوط به تفاوت نرخ ارز و دریافت ارز مرجع برای ترخیص واگن‌های قطار شهری شیراز در این سفر مطرح شد که توسط معاون وزیر کشور از طریق بانک مرکزی پیگیری می‌شود.

وی متذکر شد: قرار شد توسط معاون وزیر مسائل پیگیری تا مشکلات قطار شهری شیراز رفع شود. 

اردکانی ادامه داد: در صورت حل مشکل واگن‌ها و با توجه به اینکه دو ماه زمان برای آزمایش واگن‌ها نیاز است می‌توان امیدوار بود تا پایان سال قطار شهری به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: در این سفر همچنین مباحث مربوط به 360 هزار هکتار بافت فرسوده و تاریخی شهر شیراز بررسی شد.

معاون هماهنگ‌کننده امور عمرانی استاندار فارس تصریح کرد: طبق توافق نامه ای که هشت ماه پیش توسط وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی و سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صورت گرفته مقرر شده است قوانین میراثی در این بافت تعدیل یابد.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع به شورای عالی شهرسازی و معماری رفته که با توجه به حضور معاون عمرانی وزارت کشور در این شورا دغدغه‌های این استان به وی منتقل شد.

اردکانی ادامه داد: در این سفر معاون وزیر کشور از پروژه سد تنگ سرخ بازدید کرد.

وی با اشاره به اهمیت پروژه سد تنگ سرخ برای مردم شیراز تصریح کرد: این پروژه به شکل مشارکتی توسط وزارت کشور، وزارت نیرو و شهرداری شیراز در حال انجام است که معاون وزیر از آن بازدید کرد.

معاون هماهنگ‌کننده امور عمرانی استاندار فارس اضافه کرد: بازدید از پروژه نیکان نیز از دیگر برنامه‌های سفر معاون وزیر کشور به شیراز بوده است.

وی همچنین در ادامه با اشاره به وضعیت طرح ترافیک شهر شیراز ابراز داشت: تاییدیه اجرای طرح محدوده ترافیکی در شیراز توسط وزارت کشور ابلاغ شده است و در جلسه نهایی که چهارشنبه هفته آینده برگزار می‌شود تاریخ اجرای این طرح اعلام خواهد شد. ‌

به گزارش فارس، هوشنگ خندان‌دل معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور به همراه هیئت همراه امروز از پروژه‌های عمرانی شهر شیراز بازدید کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار