t_page
کد خبر: ۲۸۳۶
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۲ - ۰۷:۳۵
نماینده ولی فقیه در استان فارس:
نماینده ولی فقیه در فارس گفت: تمام مجموعه‌ها باید از جشنواره عمار حمایت کنند.

به گزارش عصرفارس به نقل از فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه این شهر، اظهار داشت: جشنواره عمار بعد از فتنه 88 و «أین عمار» رهبری شکل گرفت و در سال نخست 20 اثر هنری از جوانان انقلابی ارائه شد اما بایکوت شدند و سینما، تئاتر و مراکز هنری آنان را تحویل نگرفتند.

وی افزود: این جوانان مومن آثار خود را به میان مردم بردند و سال بعد این حرکت رشد یافت و از 20 اثر به 320 اثر رسیدند.

امام جمعه شیراز ادامه داد: فعالان جشنواره، سال سوم ظرفیت خود را به 900 اثر ارتقا دادند و امسال 2 هزار و 300 اثر در این جشنواره ارائه شده است.

ایمانی خاطرنشان کرد: کانون‌های هنری مساجد، پایگاه‌های مقاومت و مجموعه‌های مردم‌نهاد باید مجموعه هنری عمار که در لبیک به دعوت رهبری بوده و در عرصه هنر متعهد ورود کرده را تبلیغ کنند.

وی بیان داشت: مردم این آثار را منتشر کنند، نهادهایی که در خط مقام معظم رهبری هستند و این فضا را لمس می‌کنند از عرصه فعالان حوزه هنری عمار حمایت کنند تا فضای آگاهی و بصیرت هر چه بیشتر در جامعه رشد یابد.

ایمانی در ادامه با اشاره به سالروز قیام 19 دی اظهار داشت: 19 دی حادثه‌ای بود که در سال 56 به موقع و به جا اتفاق افتاد، حادثه‌ای که در تاریخ انقلاب اسلامی منشا برکات فراوانی شد.

وی تصریح کرد: این حرکت نشات گرفته از شناخت، معرفت و بصیرت بود که اگر آن روز وارد صحنه نمی‌شدند فضای حضور برای 29 بهمن رقم نمی‌خورد، برگزاری چهلم‌های شهدا و 22 بهمن نیز در پی آن رخ نمی‌داد.

نخبگان ، اقتدار ملت ایران در مذاکرات را تبیین کنند

خطیب نماز جمعه شیراز در ادامه گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم قم نکات اساسی را بیان کردند و فرمودند دشمن این‌گونه وانمود می‌کند که تحریم پشت ملت ایران را شکسته و ایرانیان از سر استیصال پای میز مذاکره آمده‌اند.

وی افزود: آنان حتی پیش‌بینی می‌کنند به‌زودی تمام امکانات غنی‌سازی ایران را جمع‌آوری و فناوری هسته‌ای را تعطیل خواهند کرد.

امام جمعه شیراز ادامه داد: این اشتباه دشمن پیش از این نیز سابقه داشته و ممکن است اظهارات برخی افراد نیز این متاع را برای دشمن فراهم آورد.

وی تصریح کرد: این ملت در همین کمبودها به اوج رسیده و در همین تحریم‌ها به کمال دست یافته و اگر این ملت بنا بود در مقابل تحریم زانو بزند که شما غربیان نمی‌آمدید و مذاکره نمی‌کردید.

نیاز آنان به مذاکره به مراتب بیش از ما است

نماینده ولی فقیه در فارس بیان داشت: نویسندگان، نخبگان و صاحبان قلم و تریبون این مطلب را تبیین کنند که آمریکا به این مذاکره نیاز دارد و شرایط آنان این موضوع را اقتضا می‌کند که ما باید از آن حداکثر استفاده را ببریم.

به گفته ایمانی، دشمن بر اساس همین برداشت غلط ملت ایران را تحقیر و تهدید می‌کند و یک دست برای حمله جلو آورده یک پا برای فرار قرض می‌گیرد.

خطیب نماز جمعه شیراز در ادامه گفت: باید نظام خود را، عظمت خود را و شان ملت را بشناسانیم و نمایندگان مردم از حیثیت این ملت دفاع کنند.

وی خاطرنشان کرد: هیئت‌های پارلمانی اگر خلاف عرف دیپلماسی عمل کنند باید با آنان برخورد شود و معنا ندارد این‌ها به ایران آمده به دیدار فتنه‌گران زندانی 88 رفته و به آنان جایزه بدهند.

ایمانی افزود: ممکن است این گروه‌های دیپلماتیک که در حال حاضر مسابقه گذاشته‌اند به ایران بیایند شاید از این متاع‌ها در کیسه خود داشته باشند و دستگاه‌های امنیتی باید هوشیار باشند.

وی تصریح کرد: ملت ایران عزیزتر، بلندمرتبه‌تر و عزت‌مند‌تر از این است که در برابر دشمنی که دست او تا مفرغ به خون بی‌گناهان آلوده است کوتاه بیاید.

وی تصریح کرد: غربیان پس از بهانه انرژی هسته‌ای مسئله دیگری را پیش کشیده حقوق بشر را مطرح می‌کنند.

وی ابراز داشت: مقام معظم رهبری فرمودند هر کس می‌خواهد در مورد حقوق بشر سخن بگوید، اما آمریکا غلط می‌کند چنین سخنانی را مدعی شود.

ایمانی با بیان اینکه آمریکا نخستین ناقض حقوق بشر در جهان است، ادامه داد: بصیرت و مقاومت ما را به اینجا رسانده و همین بصیرت و مقاومت ما را به سر منزل مقصود رهنمون می‌شود.

دست استکبار آلوده به خون امیرکبیر و دانشمندان هسته‌ای

امام جمعه شیراز با اشاره به سالروز کشته شدن امیرکبیر به دستور ناصرالدین شاه گفت: در فاصله صد و اندی سال که از شهادت امیرکبیر گذشته تا شهادت دانشمندان هسته‌ای در روزگار فعلی، تمام این‌ها در راه آزادسازی و بیدارسازی این ملت قدم گذاشتند و دشمن نتوانست تحمل کند.

وی افزود: میرزا تقی خان داشت این کشور را نجات می‌داد و نگذاشتند و دانشمندان هسته‌ای نیز داشتند کارهایی انجام می‌دادند که غربی‌ها در 100 سال به آن رسیده بودند.

نماینده ولی فقیه در فارس بیان کرد: در طول تاریخ هر جا انسانی آزاده در ایران به پا خاسته، دشمنان یا او را بی‌آبرو کرده‌اند یا جان او را ستانده‌اند.

خیرین برای جوانان خانه‌های کوچک بسازند

امام جمعه شیراز در ادامه اظهار داشت: ازدواج مهم‌ترین امر در تنظیم شئونات اجتماعی است و این موضوع که دولت بنا دارد وام 25 میلیونی در اختیار جوانان قرار دهد خوب است منوط به این که جوان دانشجو و طلبه توان بازپرداخت سود آن را داشته باشد.

وی افزود: خیران آستین بالا بزنند و خانه‌های با متراژ کوچک برای جوانان فراهم کنند.

ایمانی با بیان اینکه اساس قرآن بر این است که ازدواج آسان باشد، ادامه داد: این امر صحیح نیست که تا 35 سالگی ازدواج یک جوان به تاخیر بیفتد.

به گفته وی، انسان مقابل غریزه شهوت ضعیف است و به همین سبب خداوند می‌خواهد ازدواج آسان و راحت در جامعه عملیاتی شود.

ایمانی بیان کرد: ازدواج آسان منطق اسلام است و اینکه تحت تاثیر زندگی غربی این منطق و روش را به کجا رسانده‌ایم خود جای بحثی جدا دارد.

به گزارش فارس، سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز حجت‌الاسلام علی سقاچی بود که در سخنانی بر ضرورت حفظ ظواهر اسلامی در مراسم تاکید کرد.

وی با اشاره به فتاوای مراجع عظام و مقام معظم رهبری، استفاده از کراوات و پاپیون برای مردان مسلمان را صحیح ندانست.

سقاچی همچنین دوچرخه‌سواری زنان در معابر و خیابان را اسباب مفسده دانست و مطابق با آموزه‌های اسلامی بر حرمت آن صحه گذاشت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار