t_page
کد خبر: ۲۹۰۳
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۵
چندین بار از وزیر خارجه و معاونین وی دعوت کرده‌ایم و هم در صحن علنی مجلس و هم در کمیسیون‌ها و فراکسیون ها حضور یافته اند و در این خصوص صحبت کرده ایم و نظارت ها و پیگیری‌ها همچمنان ادامه دارد.
به گزارش عصرفارس به نقل از شیرازه، رئیس فراکسیون پیروان ولایت مجلس شورای اسلامی در حاشیه کنگره بین‌المللی سیره نبوی در طب که صبح امروز در شیراز برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگار شیرازه مبنی بر اینکه برخی معتقدند که دشمن در مذاکرات هسته‌ای شکست خورده است؛ آیا واقعاً اینگونه است و امتیازات داده شده با امتیازات گرفته شده تناسب دارد، گفت: به نظرم این نوع تعابیر قدری شتابزده است و تصور می کنم داوری و ارزیابی درباره مذاکرات هسته ای زود است چراکه باید اجازه دهید قدری زمان بگذرد تا ببینیم طرفین خودشان چه نتیجه ای می گیرند و باید دید آیا طرف مقابل به تعهدات خودش عمل می کند یا نه.

غلامعلی حداد عادل در پاسخ به این سوال که چقدر به طرف مقابل به ویژه آمریکا ‌خوش‌بین هستید، تصریح کرد: با توجه به رفتارهای گذشته آمریکا و تصویر قبلی که از آن داریم، خوش‌بین نیستیم اما اکنون توپ در زمین آمریکاست و برای او فرصتی است که می‌تواند این تصویر را عوض کند یا آن را بدتر کند.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار شیرازه که نمایندگان مجلس چه اندازه از متن توافق نامه هسته ای و روند مذاکرات آگاهی دارند و بر آن نظارت می‌کنند، اظهار کرد: ما از کلیات این مذاکرات مطلع هستیم و این سخن مقام معظم رهبری که فرمودند «ما به تیم مذاکره کننده ایرانی خوش بین هستیم»، تضمینی در راستای اعتماد به مذاکره کنندگان ایرانی است.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: البته چندین بار از وزیر خارجه و معاونین وی دعوت کرده‌ایم و هم در صحن علنی مجلس و هم در کمیسیون‌ها و فراکسیون ها حضور یافته اند و در این خصوص صحبت کرده ایم و نظارت ها و پیگیری‌ها همچمنان ادامه دارد.

حداد عادل در جمع خبرنگاران با اشاره به عدم حضور ایران در مذاکرات ژنو 2 تصریح کرد: ایران یک کشور تایین کننده و تاثیرگذار در منطقه است و اگر هم مخالفان ایران پیش شرط می گذارند برای این است که می خواهند ایران را از مسیر درستی که انتخاب کرده منحرف کنند.

وی با بیان اینکه ایران درستی مسیر خود را بر شرکت در کنفرانس ژنو ترجیح می دهد، تصریح کرد: ایران سعی می کند رای و نظر خودش را حفظ کند و پیش شرط را نپذیرد. ما آنچه را که حق تشخیص دادیم، دنبال می کنیم و شرکت یا عدم شرکت در کنفرانس ژنو تاثیری روی تشخیص ما نخواهد داشت.

رئیس فراکسیون پیروان ولایت مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار شیرازه مبنی بر اینکه آیا دو فراکسیون اصلی اصولگرایان مجلس با هم ادغام خواهند شد، اعلام کرد: تصمیم‌گیری در این خصوص را باید به آینده موکول کنیم اما در حال حاضر تاکید دو فراکسیون به همگرایی در عمل بیشتر شده است.

حدادعادل در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا سخنان اخیر رئیس جمهور که کارت زرد نمایندگان به وزرا را نوعی افتخار دانستند؛ تقابل و یا بی اعتنایی به نظر وکلای مردم نیست، گفت: نمایندگان از سر دلسوزی به وظیفه خود عمل می کنند و قصد تضعیف یا مخالفت با دولت را ندارند. هم نمایندگان مجلس و هم دوستان در دولت باید سعی کنیم از بروز تقابل جلوگیری کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان دهه فجر را فرصتی برای یادآوری دوران ارزشمند پیروزی انقلاب دانست و مرور آن برای نسل جوان را ضرورتی عنوان کرد و گفت: در این راستا باید آثار هنری فاخری هم عرضه شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار