t_page
کد خبر: ۳۰۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۷:۵۲
سخنگوی کمیسیون تولید ملی مجلس؛
سخنگوی کمیسیون تولید ملی مجلس شورای اسلامی گفت: بحث بیمه کارگران ساختمانی همچنان در اولویت کارها قرار دارد.

به گزارش عصرفارس به نقل از مهر، دکتر جعفر قادری نماینده شیراز در مجلس دوشنبه شب با حضور در صحن علنی شورای شهر شیراز با بیان اینکه نمایندگان مجلس راههای مختلفی را برای رفاه و آسایش ملت مد نظر قرار می دهند یادآور شد: در بحث بیمه کارگران ساختمانی تلاش ما در ایجاد اصلاحاتی بود که باید انجام می شد. در این میان 800 هزار کارگر ساختمانی بیمه شدند اما دو تا سه میلیون نفر همچنان در نوبت هستند در حالی که تعداد واقعی کارگران ساختمانی در کشور کمتر از این موارد است.

وی با اشاره به وضعیت عوارض بر ارزش افزوده نیز گفت: ارزش افزوده برای واحدهای پتروشیمی و واحدهایی که آلایندگی به همراه دارند باید عوارضی پرداخت شود که این موضوع در کمیسیون مربوطه تصویب ما در صحن علنی مجلس شورای اسلامی رای نیاورد.

قادری ادامه داد: عوارض ارزش افزوده از دو محل استانی و ملی باید تامین شود که در این میان عوارض محلی در بخش استانی و محلی جمع آوری و پرداخت می شود و عوارض ملی نیز در سطح ملی وصول می شود که 20 درصد آن متعلق به کلانشهرها، 20 درصد بهیاری ها و مابقی مربوط به بقیه شهرها است.

سخنگوی کمیسیون تولید ملی خاطرنشان کرد: 1120 میلیارد تومان اوراق مشارکت مجوز انتشار برای شیراز گرفت که برای سال آینده برنامه ریزی می شود و شرکت نفت نیز هزینه خرید واگن های مترو بر اساس قراردادی مشخص را برعهده گرفته است.

وی تصریح کرد: وزارت نفت حاضر است تمام هزینه های کاهش مصرف سوخت را به شهرداری پرداخت کند که در این میان 100 میلیارد دلار به وزارت نفت و 10 میلیارد به وزارت نیرو اجازه بیع متقابل داده شده که در قالب بیع متقابل ، وزارت نیرو و وزارت نفت می توانند با شهرداری ها قرارداد ببندند و هر جا که صرفه جویی در سوخت یا برق انجام شد مابه التفاوت آن را به شهرداری پرداخت کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار