t_page
کد خبر: ۳۰۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۷:۵۸
نماینده مردم شیراز در مجلس:
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: سال آینده شعبه‌ای از موسسه رویان در شیراز راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش عصرفارس به نقل از فارس، سید حسین ذوالانوار امشب در جمع اعضای شورای اسلامی این شهر اظهار داشت: افراد دارای دغدغه و متدین برای پیگیری مشکلات مردم وارد شورا می‌شوند و تمام فعالیت‌های شورای این شهر به ویژه کمیسیون قابل تقدیر است.

وی افزود: هر چه کار فرهنگی کنیم اصلاح قلب‌ها و فکرها باز زمان می‌برد که این ملکات فاضله در عمق وجود افراد نهادینه شود.

ذوالانوار ادامه داد: آمار چند میلیونی پرونده‌های قضایی نشان می‌دهد که در سطح جامعه نیاز فرهنگی و معنوی تا چه حد بالا است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: معیشت مردم مهم است اما به اندازه معنویت اهمیت ندارد و باید مسائل فرهنگی در صدر مسائل قرار گیرد.

وی بیان کرد: مراکز تحقیقاتی آمریکا به این جا رسیدند که زمانی از طریق جنگ، ترور و کودتا در مورد جمهوری اسلامی کاری پیش نبردند اکنون از طریق فشار اقتصادی و جنگ نرم وارد شده‌اند.

ذوالانوار ابراز داشت: شیراز که به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) نامگذاری شده و با وجود مضاجع شریف و امامزادگان هنوز مشکلات فراوانی داشته و نسبت به مشهد جای کار بیشتری دارد.

وی با بیان این که مدیریت واحد شهری امر مطلوبی است، گفت: دوباره‌کاری‌ها در بسیاری از پروژه‌ها و برنامه‌ها با مدیریت واحد شهری از بین می‌رود.

به گفته وی، تحولات حمل و نقل شیراز چشمگیر است و 17 تقاطع، زیرگذر و روگذر در حال ساخت آمار خوبی محسوب می‌شود و پروژه‌هایی مانند پل کابلی ولیعصر که فعالیت سنگینی است کمتر در این شهر دیده شده است.

ذوالانوار ادامه داد: در بحث قطار شهری پیشرفت شورا و شهرداری که تا به‌حال پیش آمده‌ جای تقدیر دارد و با توجه به رقابت چند استان در این زمینه، خوب است تا پایان سال بخشی از کار راه‌اندازی و واگن بر آن سوار شود.

وی با اشاره به این که بنا بود ساختمانی برای آموزش نفت ساخته شده و شیراز مسقط‌الراس عسلویه شود، تصریح کرد: پس از تهیه نقشه و مقدمات کار، مسئولان وقت در مسیر کار مانع‌تراشی کردند و آن همه زحمت از بین رفت و این مثالی است از این که اگر مسائل فنی پروژه‌ها در بین خود ما حل نشود و بیرون درز پیدا کند کل کار مختل می‌شود.

این نماینده مجلس با بیان این که معافیت مالیاتی شرکت‌های وابسته به شهرداری پیشنهاد خوبی است، بیان کرد: ارزش افزوده‌ای که اصفهانی‌ها از صنعت به دست می‌آورند چند برابر بودجه سالانه آنان است.

وی البته ابراز داشت: در این زمینه راه‌اندازی فولاد کوار، نی ریز، و پتروشیمی‌ها بسیار ارزشمند است که پتروشیمی‌ها 1.3 میلیارد مسدودی اعتبار دارد و بسیاری از افراد به دنبال آن هستند که آن را در جای دیگر هزینه کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار