t_page
کد خبر: ۳۰۶۹
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۷
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس گفت: طرح آرامش بهاری برای سومین سال متوالی در 550 بقعه متبرکه این استان اجرا می شود.
به گزارش عصرفارس به نقل از ایرنا، حجت الاسلام سیداسماعیل حسینی مقدم، شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه استان فارس در سال گذشته در اجرای طرح آرامش بهاری در کشور رتبه نخست را کسب کرده افزود: آغاز طرح آرامش بهاری برای مسافران نوروزی در جوار بقاع متبرکه و مساجد بین راهی از 28 اسفند ماه تا 15 فروردین متناسب با توانمندی هایشان پذیرای این افراد می باشند.

وی گفت:با توجه به استقبال گسترده مردم در سال گذشته از خیمه های معرفت ،امسال افزایش 70 درصدی را پیش بینی می کنیم .

وی ادامه داد: به همین علت 200 روحانی و مبلغ تخصصی اعزامی از قم و 200 نفر روحانی بومی در اجرای این طرح در جوار امامزادگان در فارس مشارکت دارند.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه در کل استان فارس 32 خیمه معرفت برپا که 12 خیمه در شیراز آماده خدمات رسانی به مردم می باشند ادامه داد: خیمه های معرفت در تخت جمشید، حافظیه و سعدیه نیز برپا می شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس در خصوص اینکه 40 حسینیه در شیراز برای اسکان اضطراری میهمانان نوروزی پیش بینی شده است اضافه کرد: در جوار بقاع متبرکه ای که نیازمند استقرار گروه های ویژه از قبیل اورژانس، نیروی انتظامی، پایگاه بسیج، هلال احمر و یا نهادهای دیگر باشد از مشارکت و همکاری آنان استفاده می کنیم.

حسینی مقدم بیان داشت: مراسم معنوی لحظه تحویل سال نو در حرم مطهر حضرت سیدعلاءالدین حسین(ع) و علی بن حمزه(ع) در شهر شیراز و در بقاع شاخص شهرستان ها نیز برگزار وزمان برگزاری این مراسم 45 دقیقه پیش بینی شده که با برنامه های معنوی و متنوع این آیین مهم در جوار امامزادگان برای مهمانان برگزار می شود.

این مقام مسوول خاطر نشان کرد: غرفه های مشاوره کودکان، چند رسانه ای، پاسخ به سووالات شرعی و مذهبی، عفاف و حجاب، وقف جدید و فرق و مذاهب غرفه هایی هستند که در خیمه های معرفت به میهمانان خدمت رسانی خواهند کرد.

وی گفت: طرح سوگواره یاس نبوی در بقاع متبرکه این استان از 10 تا 15 فروردین در جوار بقاع متبرکه امامزادگان برگزار می شود .

وی پیش بینی کرد :استقبال مردم در سال جاری از زیارت امامزادگان نسبت به سال گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار باشد.

حسینی مقدم در بخش دیگر سخنانش در خصوص وقف جمعی گفت:با استفاده از این طرح نسبت به جمع آوری کمک های مردمی و خیرین برای احداث بیمارستان تخصصی سرطان اقدام که در سال 93 برای این امر مهم در اردیبهشت ماه در شهرک صدرا رونمایی می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار