t_page
کد خبر: ۳۱۶۸
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۲
استاندار فارس مطرح کرد؛
استاندار فارس با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ باید از جزیره‌ای عمل کردن پرهیز کرد،گفت: انسجام در فعالیت های فرهنگ، همکاری خانواده‌ها و تلاش رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما در امر تقویت و ترویج فرهنگ بسیار ضروری است.
به گزارش عصرفارس به نقل از تسنیم، سید محمد احمدی پیش از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی مسئولان حوزه فرهنگی استان فارس اظهار کرد: هدف از تشکیل این جلسه اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری است و همه مسئولان باید مشی خود را بر مبنای فرمایشات ایشان تدوین کنند.

وی با بیان اینکه نباید این جلسات بیهوده و بی‌هدف باشد، گفت: استان فارس از نظر قضایی و اجرایی بزرگترین استان کشور است که ریشه‌های فرهنگی و غنی تاریخی و مذهبی دارد و باید از این ریشه‌ها در تقویت فرهنگ فارس استفاده کرد.

استاندار فارس با بیان اینکه مقام معظم رهبری همچون پدری مهربان نگران ایران و سایر کشورهای اسلامی است، افزود: انقلاب اسلامی ایران در منطقه و جهان خیلی تأثیرگذار است و به همین دلیل مسائلی که در ایران اتفاق می‌افتد بر همه مسلمانان تأثیر می‌گذارد.

احمدی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ دینی دغدغه مقام معظم رهبری است، خاطرنشان کرد: متاسفانه فرهنگ اروپائیان بر همه چیز حتی نوع پوشش و آرایش جوانان ما تأثیر گذاشته و امر به معروف و نهی از منکر نیز در جامعه مغفول مانده است.

وی با بیان اینکه باید نوع زندگی در اوایل انقلاب دوباره بازخوانی شود، خاطرنشان کرد: ما همان انسان‌هایی هستیم که در 8 سال جنگ با فرهنگ اسلامی و روحیه جهادی مقابل هیچ کشوری سر خم نکردیم.

استاندار فارس تصریح کرد: وظیفه استانداری تعیین خطوط کلی است و متصدیان فرهنگ باید باید مصوبات شورا را عملی کنند.

وی با اشاره به روز سعدی گفت: اشعار سعدی مربوط به زمانی است که غرب در تاریکی مطلق به سر می‌برد ولی امروز متاسفانه جوانان ما از آموزه‌های این شاعر گران مایه بی‌بهره هستند و دلیل آن هم غفلت ما مسئولان و خانواده‌ها نسبت به مسائل فرهنگی است.

استاندار فارس با اشاره به اقتصاد مقاومتی افزود: اقتصاد مقاومتی در واقع مقاوم‌سازی اقتصاد است و باید مردم نسبت به زوایای این نوع اقتصاد آگاه شوند.

احمدی با بیان اینکه بیکاری ناشی از بحران اقتصادی است، خاطرنشان کرد: این درصد بالای بیکاری در فارس به فرهنگ بازمی‌گردد، به طور مثال در غرب جوانان با مدرک دانشگاهی به کشاورزی رو می‌آورند، اما در ایران جوانان نگرش درستی درباره کار ندارند.

وی با اشاره به نقش روحانیت و حوزه در پیروزی انقلاب گفت: روحانیت بزرگترین یاور در امر فرهنگ هستند و اگر روحانیت وارد کار شوند بسیاری از مسائل حل می‌شود.

استاندار فارس با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ باید از جزیره‌ای عمل کردن پرهیز کرد، افزود: انسجام در امر فرهنگ، همکاری خانواده‌ها و تلاش رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما در امر فرهنگ بسیار ضروری است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار