t_page
کد خبر: ۳۱۸۶
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۰
‎رئیس شورای مرکزی قرارگاه عمار:
رئیس شورای مرکزی قرار گاه عمار گفت: امروز شرایط سوریه به گونه‌ای است که بار دیگر حقانیت کاروان کربلا از شام و دمشق طلوع خواهد کرد.
به گزارش عصرفارس به نقل از فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی طائب عصر امروز در مراسم گرامیداشت هفته هنر دینی و شهدای رهپویان وصال اظهار داشت: توطئه آمریکا در سوریه را باید از منظر حادثه کربلا نگریست که وقتی زهرای مرضیه(س) به میدان رفت در نهایت چه کسی پیروز میدان شد.

وی افزود: سوریه جایی است که زینب کبری(س) و امام سجاد(ع) را با کاروان اسرا به آن آوردند.

طائب ادامه داد: یزید فرزند معاویه و معاویه از سلاله سقیفه، به کاروان دمشق حرف آن روزی که به درب خانه زهرا(س) آمده بودند را گفت و به خیال خود انتقام آن روز را از فرزندان علی گرفت.

وی اضافه کرد: اکنون سوریه و دمشق و مسجد اموی تکرار شده و تکفیریان، علوی بودن را جرم حکومت سوریه می‌دانند.

این فعال فرهنگی خاطرنشان کرد: حالا باید دید که زهرای مرضیه(س) که یک نفر بود و چیزی نداشت و فرزندانش را به اسیری در شام بردند آیا پیروز این میدان بود یا یزیدیان توانستند حرف خود را به کرسی بنشانند.

وی بیان کرد: جواب ساده است، اکنون همین بچه‌های رهپویان وصال دارند در سوریه کار فرهنگی می‌کنند و این بدان معنا است که دشمن راه به جایی نبرده است.

طائب تصریح کرد: دشمن آنگاه که به سوریه آمد گفت این بساط را جمع و دست حزب‌الله و پیروان خمینی را قطع می‌کنیم اما نه تنها نتوانستند، بلکه 70 هزار سوریه‌ای بسیجی مسلح جان بر کف در آنجا تربیت شد.

وی ابراز داشت: توجه کنیم که حزب‌الله لبنان، دولت و حکومت نیست و دولت لبنان، مسیحی و اهل سنت است و برخی می‌گویند حزب‌الله برای آزادسازی زمین‌های لبنان تشکیل شده و نباید دائمی باشد اما سوریه حکایت دیگری دارد.

سوریه جمهوری اسلامی شده است

طائب افزود: به مصداق عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد، این 70 هزار بسیجی سوری منتظر یک اشاره هستند که به سمت اسرائیل بروند و به واقع سوریه یک جمهوری اسلامی منظم شده است.

وی ادامه داد: شرایط سوریه برای کار فرهنگی فراهم است و زمینه‌ای برای فعالیت فراهم شده که در ابعادی می‌توان پیروزی شهدای اینجا را در آن جا دید.

طائب اضافه کرد: آمریکا در افغانستان خواست دست ایران را کوتاه کند موفق نشد و همین طور عراق را به هم ریخت تا دست ایران را ببرد اما او را با یک لگد از عراق بیرون کردند.

وی بیان کرد: در مرحله بعد آمریکا تحریم را پیش کشید و خیالات بافت که ایران قحطی می‌شود اما اتفاقی نیفتاد و دست آخر زمین بازی را تغییر داد و سوریه را به هم ریخت.

به گفته وی، غرب برای آن که دست ایران را از گلوی اسرائیل بردارد تحریم را پیش کشید و اکنون اسرائیل از آمریکا می‌پرسد که اگر قرار به مذاکره و توافق با ایران باشد که دست از گلوی من برداشته نمی‌شود.

به زمان سپردن پرچم به دست صاحب آن نزدیک شده‌ایم

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: حضرت امام خمینی(ره) از ابتدا می‌دانست چه می‌خواهد و قرار است انقلاب به کجا برود و بر مبنای آن تمام گام‌ها و حرکت‌ها را دقیق طراحی کرد.

طائب با اشاره به سخن امام(ره) مبنی بر این که «اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود» گفت: نایب امام نمی‌تواند برای زمان امام معصوم تکلیف کند و بنابراین اینکه امام(ره) گفت «اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود»، مربوط به زمان فعلی است.

به گفته وی، محو شدن اسرائیل با رفتن شاه و استقرار نظام جمهوری اسلامی مرتبط نیست و تنها با گزینه سپردن پرچم جمهوری اسلامی به دست صاحب اصلی آن ارتباط دارد و به این معنا محو اسرائیل از مقدمات ظهور خواهد بود.

طائب با بیان اینکه نفس غرب و آمریکا به اسرائیل بند است، تصریح کرد: اوباما در ابتدای مذاکرات تولید پنج درصد اورانیوم را برای ایران پذیرفت اما پس از بازگشت اوباما به آمریکا، نتانیاهو به دیدار وی رفت و اوباما را مجبور کرد پذیرش حق هسته‌ای ایران را کتمان کند.

وی ادامه داد: اسرائیل از این رو با موفق شدن مذاکرات مشکل دارد که می‌گوید اگر قرار باشد ایران فعالیت قانونمند هسته‌ای داشته باشد چطور می‌توان او را به حمایت از تروریسم متهم و علیه‌اش قطعنامه صادر کرد.

طائب ابراز داشت: در شش ماه ابتدای تحریم، غربیان انتظار داشتند صفوف طولانی بنزین در جایگاه‌ها تشکیل و قحطی کالا شود اما حزب‌اللهی‌های شرکت نفت در پتروشیمی‌های داخل بنزین تولید کردند و مشکل چندانی رخ نداد.

وی همچنین اظهار داشت: این مذاکرات اما اگر تنها یک فایده داشت، آن شکستن جو سنگینی بود که غربیان با دروغ‌های خود در مورد فعالیت هسته‌ای ایران ایجاد کرده بودند.

مسئول قرارگاه عمار در ادامه بیان کرد: شعار امسال که حضرت آقا مطرح کردند با توجه به شکست خوردن دشمن در تمام این ابعاد است که وقتی دشمن در عراق، افغانستان، سوریه، تحریم و ... شکست خورده تنها کورسوی امید او بحث فرهنگ و اقتصاد است.

به گفته وی، پاتک این تک دشمن را آقا از قبل طراحی کردند و همگان باید تمام انرژی خود را در این دو نقطه متمرکز کنند و بدانند به نابودی اسرائیل و زمان سپردن پرچم به دست صاحب اصلی آن نزدیک هستیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار