t_page
کد خبر: ۵۰۲۸
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۵
ایمانیه:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سپیدان را الگوی سلامت محوری در برنامه پزشک خانواده استان عنوان کرد که تحول نظام بهداشت را به صورت کامل به اجرا در آورده است .
به گزارش عصرفارس، محمدهادی ایمانیه در حاشیه بازديد مسئولان از روند اجراي برنامه پزشك خانواده در شهرستان سپيدان، در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای کامل تحول نظام بهداشت در شهرستان سپیدان، تصریح کرد: در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به دنبال اجرای برنامه سلامت محوری بوده و آن را در اهداف خود پیش بینی کرده بودیم که امروز شاهدیم به صورت کامل در شهرستان سپیدان به اجرا در آمده است.

وي با بیان اینکه به جای درمان محوری در این طرح بر سلامت محوری تاکید می‌شود، افزود: بر این اساس به گروه‌های مختلف مانند نوزادان، مادران باردار و سالمندان خدمات سلامت متناسب با آنان ارایه می‌شود.

ايمانيه با اشاره به فعالیت قریب به هفت هزار مراقب سلامت در استان فارس، افزود: مردم نیز جزئی از رابطان سلامت محسوب می‌شوند و به کمک پزشکان خانواده به آنان آگاهی داده می‌شود.

ایمانیه ادامه داد: سلامت دهان و دندان، سلامت روان و سلامت تغذیه اکنون به نحو دقیق‌تری در مردم شناسایی می‌شود و آمارهای به دست آمده نیز حاکی از همین امر است.

وی با بیان اینکه خدمات مرکز سلامت جامعه سپیدان در این بازدید راستی‌آزمایی شده است، گفت: شهرستان‌های دیگر فارس نیز به صورت جدی پیگیر اجرای دقیق طرح تحول نظام سلامت و بسته‌های خدمتی آن، همچنین برنامه پزشک خانواده هستند، اما مواردی مانند جمعیت بالاتر تحت پوشش باعث شده تا زمان بیشتری برای این هدف مورد نیاز باشد.

رئيس دانشگاه علوم پزشکی شیراز پزشک خانواده شهری را ادامه پزشک خانواده روستایی و تکمیل کننده آن عنوان و خاطرنشان کرد: در این برنامه بیماران مبتلا به بيماري‌هاي مزمن شامل، پرفشاری خون، دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی شناسایی شده و افراد نسبت به آن آگاهی پيدا مي‌كنند.

ایمانیه تاکید کرد: اجرای سلامت محوری در مدارس نيز به‌عنوان یکی از اهداف مهم استان فارس به‌شمار مي‌رود.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار