t_page
کد خبر: ۵۰۵۵
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۱
مدیر مرکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه مرودشت:
مدیر مرکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه مرودشت گفت: حلقه تکمیلی آموزش و پژوهش در دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی نتایج تحقیقات است که آن‌ها را به اختراع تبدیل کند.
به گزارش عصرفارس، تاج‌الدین دریکوند در آیین پایانی نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی جوانان استان فارس، اظهار داشت: بالندگی کشور از اقتصاد دانش‌بنیان به وجود می‌آید و اینکه کشور حرکتی را به سمت تجاری‌سازی نتایج تحقیقات انجام داده در کنار مباحثی که به‌عنوان اقتصاد دانش‌بنیان مطرح می‌شود، چندان دور از انتظار نیست زیرا کشورهای جهان اول و دانشگاه‌های ممتاز دنیا به این سمت رفته‌اند و راز موفقیت آنان نیز در همین است.

وی یادآور شد: گروه خلاق و مخترعی از جوانان کشور با اراده و همت قوی برای دومین بار در شیراز نمایشگاهی را برگزار کردند که نتیجه آن انتقال خلاقیت و فناوری بین عامه مردم و دانش‌آموزان است.

مدیر مرکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه مرودشت افزود: امیدواریم این کارها فتح بابی برای دانشجویان باشد که با درخشش‌های خلاق خود بین دانش‌آموزان علائقی را ایجاد کرده‌اند.

دریکوند خاطرنشان کرد: سن پایین مخترعان شرکت‌کننده در نمایشگاه مرا بسیار تحت تأثیر قرار داد و فکر می‌کنم بها دادن به این جوانان که در آینده نزدیک قرار است مدیریت این کشور را بر عهده گیرند، اهمیت بسیاری دارد.

مدیر مرکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه مرودشت گفت: آرزو می‌کنم که جوانان ما در سن پایین در حوزه پژوهش به‌صورت عملیاتی ورود پیدا کنند و بتوانیم اختراعات مختلف را بین آنان ببینیم و پژوهش‌ها و اختراعات به سطح مدارس نیز برده شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار