t_page
کد خبر: ۵۰۶۴
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۷
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس با تأکید بر تبدیل قدمگاه جهرم به موزه مردم‌شناسی، گفت: اتاق فکر برای استفاده از ظرفیت گردشگری در جهرم در راستای برنامه‌ریزی درآمدزا از داشته‌های تاریخی و فرهنگی راه‌اندازی شود.
به گزارش عصرفارس، هادی پژوهش جهرمی در همایش غار سنگ اشکن با توجه به ظرفیت گردشگری در جهرم اظهار داشت: متأسفانه این شهر با دارا بودن بیش از 70 اثر تاریخی و فرهنگی برای مردم کشورمان ناشناخته مانده است.

وی با تأکید بر تبدیل قدمگاه جهرم به موزه مردم‌شناسی، افزود: کشور ایران مقام دهم دنیا در آثار باستانی و میراث فرهنگی دارد که باید از این پتانسیل در راستای جذب درامد و فاصله گرفتن از اقتصاد نفتی استفاده کرد.

وی تصریح کرد: اتاق فکر برای استفاده از ظرفیت گردشگری در جهرم در راستای برنامه‌ریزی درآمدزا از داشته‌های تاریخی و فرهنگی راه‌اندازی شود.

سیاوش قزلی با بیان اینکه جهرم یک شهر کشاورزی است و غالب مردم این شهر کشاورزند، اظهار داشت: به دلیل مشکلات خشک‌سالی در این زمینه باید سرمایه‌های خود را در حوزه‌های دیگر مانند صنعت گردشگری سوق داد.

وی تصریح کرد: مدیریت شهری در توسعه صنعتی نقش کمتری دارد اما در زمینه خدمات مولد، گردشگری و تجارت کارکردهای مؤثرتری می‌تواند داشته باشد.

شهردار جهرم افزود: یکی از مشکلات گردشگری در جهرم فقدان زیرساخت‌ها و امکانات در این زمینه است در صورتی که با حمایت مسئولان می‌توان غار سنگ اشکن را به غار نمونه کشوری تبدیل کرد.

قزلی از اختصاص پنج میلیارد ریال برای فضای بیرونی غار و دو میلیارد ریال از سوی سازمان فرهنگی کشور به این مکان در راستای توسعه گردشگری جهرم خبر داد.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های عمرانی، فرهنگی و غیره در فضای بیرونی این غار در راستای توسعه گردشگری به مناقصه گذاشته می‌شود، افزود: یکی از راه‌های جذب توریست استفاده از بخش خصوصی است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار