t_page
کد خبر: ۵۰۶۵
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۸
فرماندار ویژه جهرم:
فرماندار جهرم با بیان اینکه غار سنگ اشکن جهرم در حال نابودی است، گفت: سقف این غار ترک‌هایی برداشته و دلیل اصلی آن نبود متولی در راستای امنیت آثار تاریخی جهرم است.
به گزارش عصرفارس، علیرضا صحرائیان در همایش غار سنگ‌اشکن که برای نخستین بار در جهرم برگزار شد، اظهار داشت: سقف این غار ترک‌هایی برداشته که به دلیل نبود اعتبار امکان ترمیم ترک‌های سقف غار وجود ندارد.

وی با اشاره به قدمت تاریخی شهرستان جهرم با انتقاد از نبود اداره میراث فرهنگی و گردشگری در جهرم، افزود: متأسفانه باوجود بیش از 70 اثر گردشگری در این شهر تنها دفتر نمایندگی با دو نیرو در این شهرستان وجود دارد.

صحرائیان بابیان اینکه امید است خروجی این همایش دستاوردهای مؤثری برای کشور و فارس در جذب توریست داشته باشد، گفت: یکی از مواردی که در شرایط پساتحریم باید موردتوجه قرار بگیرد، صنعت گردشگری است.

فرهاد عزیزی، مدیرکل امور پایگاه‌های معاونت میراث فرهنگی کشور، تأکید کرد: باید از خام‌فروشی در کشور پرهیز و شرایطی برای شناساندن ظرفیت گردشگری در جهرم فراهم شود.

وی افزود: پتانسیل‌های بسیار خوبی در جهرم در راستای جذب گردشگر وجود دارد که در صورت وجود شرایط ایجاد پایگاه گردشگری در جهرم امکانپذیر است.

حسن خوش‌نیت، رئیس شورای ‌شهر جهرم در این همایش از مسئولان استانی و کشوری خواستار ثبت ملی موسیقی سنتی جهرم شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار