t_page
کد خبر: ۵۰۷۵
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۰
مدیر جهادکشاوری فسا:
مدیر جهادکشاوری فسا گفت: امسال ۴۰۰ تن زیتون به ارزش ۱۰ میلیارد ریال از باغات این شهرستان برداشت می‌شود.
به گزارش عصرفارس، بختیار رحمانی با اشاره به آغاز برداشت زیتون در شهرستان فسا اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود امسال 400 تن زیتون به ارزش 10 میلیارد ریال از باغات بارو این شهرستان برداشت شود.

وی با بیان اینکه سطح زیر کشت باغات زیتون فسا 950 هکتار است خاطرنشان کرد: از این میزان  710 هکتار بارور  و 240 هکتار غیر بارور است.

مدیر جهاد کشاورزی فسا افزود: برداشت ارقام کنسروی محصول زیتون در شهرستان فسا از اوایل شهریورماه به منظور تهیه کنسرو و برداشت ارقام روغنی محصول زیتون از اواسط مهرماه آغاز می‌شود.

وی عنوان کرد: به دلیل برآورده نشدن نیاز سرمایی درختان زیتون در زمستان سال گذشته و خشکسالی چند ساله اخیر میزان برداشت محصول زیتون نسبت به سال‌های گذشته کاهش پیدا کرده است.

رحمانی بیان کرد: تا کنون 500 هکتار از باغات زیتون شهرستان فسا با انجام انواع پیوندهای شکمی، تاجی و لوله‌ای اصلاح شده‌اند که پیوندک‌ها از ارقام فیشومی تخم کبکی، دزفول، شیراز و کنسروالیا بوده است که بر روی درختان با رقم شنگه انجام شده است.

در شهرستان فسا علاوه بر وجود باغات زیتون یک کارخانه روغن‌کشی زیتون با ظرفیت اسمی 3 تن محصول زیتون در ساعت و یک کارگاه کنسروسازی وجود دارد که در سال زراعی گذشته به ترتیب 20 تن روغن زیتون و 500 تن زیتون کنسروی تولید کرده و محصول فرآوری شده آن از نوع ممتاز است‌.

همچنین محصول زیتون از شهرستان‌های اطراف به کارخانه روغن‌کشی شهرستان فسا حمل و فرآوری می‌شود و با توجه به وجود زیرساخت‌ها برای فرآوری این محصول امکان توسعه و کشت محصول زیتون در این شهرستان فراهم است.

برچسب ها: فسا، زیتون
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار