t_page
کد خبر: ۵۱۵۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۴
مدیر کمیته امداد نی‌ریز از اعطای بیش از دو میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان زیرپوشش این نهاد در شش ماهه اول سال جاری در این شهرستان خبر داد.
به گزارش عصرفارس، انوشیروان کیوان در نشست خبری اظهار داشت: حل مشکل مددجویان و بالا بردن سطح درآمد خانواده‌های نیازمند بهترین خدمت به جامعه در راستای از بین بردن فقر و ارتقای امنیت و آرامش برای تمام اقشار جامعه است.

وی با تأکید بر ایجاد اشتغال برای خانواده‎های نیازمند به‌ منظور کسب درآمد پایدار و خودکفایی، افزود: یکی از برنامه‎های راهبردی کمیته امداد امام خمینی، شناسایی و استعدادیابی بین خانواده مددجویان متقاضی کار و شغل بوده که اشتغال‌زایی و توانمند کردن خانواده‌های مددجوی امداد از مهم‌ترین اهداف این نهاد مقدس است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی نی‌ریز، توسعه اشتغال پایدار، مشاغل خانگی، تقویت روحیه خودباوری و عزت‌نفس خانواده‎ها را از رویکردهای حمایتی کمیته امداد برای مددجویان برشمرد و تصریح کرد: در شش ماهه نخست سال 94، بیش از دو میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی از محل اعتبارات بانکی و امدادی این کمیته برای اعطا به مددجویان زیرپوشش کمیته امداد نی‌ریز و فرزندان آنان تخصیص داده شده است.

این مسئول با اشاره به بازدیدهای دوره‌ای و مستمر از طرح‌های اشتغال ایجادشده با تسهیلات ارائه‌شده توسط کمیته امداد، بیان کرد: این امر به‌ منظور بهره‌وری بیشتر طرح‌ها انجام می‌شود تا با ارائه راهکاری‌های لازم به مجریان طرح‌های اشتغال زمینه توسعه و تقویت آن‌ها فراهم آید که در این زمینه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نیز به مددجویان ارائه می‌شود تا بتوانند در امر اشتغال و خودکفایی از آن بهره‌برداری کنند.

کیوان اضافه کرد: این تسهیلات برای اجرای طرح‌های خودکفایی(خوداشتغالی)، مشاغل خانگی(توان‌افزایی) و در زمینه‌های مختلفی ازجمله کشاورزی، دام‌پروری، صنفی و صنعتی، خدماتی و غیره به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان نی‌ریز ارائه می‌شود.

وی توانمندسازی خانواده‌ها را از اولویت‌های اصلی کمیته امداد دانست و تصریح کرد: تلاش می‌شود تا با پرداخت تسهیلات به مددجویان زیرپوشش و اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی، زمینه‌ای فراهم شود تا بتوانند به مرحله خوداتکایی برسند و باعزت نفس روی پای خود بایستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار