t_page
کد خبر: ۵۱۶۲
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۹
امام جمعه موقت لارستان:
امام جمعه موقت لارستان خطر نفوذ دشمن در امور فرهنگی را بسیار حساس توصیف کرد و گفت: دشمن در تلاش است با تخریب فرهنگ اصیل و بومی ایرانی اسلامی و از طرفی با ترویج فرهنگ مبتذل غربی در ملت ما و به ویژه جوانان رخنه کند.
به گزارش عصرفارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد رمضانی در خطبه های نماز جمعه لار با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با تأکید بر شناخت دشمن، اظهار داشت: دشمنان در تمام زمینه‌ها به شکل سخت و نرم علیه ما جنگیده‌اند که یک نمونه بارز آن تحمیل جنگ هشت ساله و عزادار کردن خانواده‌ها و نابودی منافع کشورمان است.

امام جمعه موقت لارستان با اشاره به کینه‌توزی‌های مستکبرین در کشورهای یمن، سوریه، لبنان، عراق، بحرین، فلسطین و غیره تصریح کرد: این ناامنی در منطقه غرب آسیا ثمره توطئه دشمنان برای ضربه زدن به اسلام و ایران مقتدر است.

وی خاطرنشان کرد: مبادا با سهل‌انگاری و غفلت مورد فریب قرار گیریم و یا خدای ناکرده اجازه نفوذ و دخالت دشمن در کشور فراهم شود.

رمضانی با اشاره به سخنان حضرت امام(ره) درباره هوشیاری نسبت به شگردهای دشمنان، بیان کرد: جامعه را باید در برابر دشمن مستحکم کرد تا دشمن به شکست و همچنین نفوذ در ما خوشبین نشود.

امام جمعه موقت لارستان خطر نفوذ دشمن در امورات سیاسی و فرهنگی را بسیار حساس‌تر و امکان‌پذیرتر از گذشته توصیف کرد و افزود: اگر دشمن در عرصه فرهنگی امکان نفوذ یابد، بیرون راندن دشمن کاری بسیار مشکل است.

وی با بیان اینکه دشمن در بحث فرهنگی از دو راه در پی نفوذ در ملت ماست، تصریح کرد: دشمن در تلاش است با تخریب فرهنگ اصیل و بومی ایرانی اسلامی و از طرفی با ترویج فرهنگ مبتذل غربی در ملت ما و بخصوص جوانان رخنه کند.

امام جمعه موقت لارستان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های دشمنان برای جایگزین کردن مقوله رفاه‌طلبی به جای شهادت‌طلبی، افزود: وقتی رفاه‌طلبی در جامعه حکمفرما شد، فرهنگ عاشورایی آسیب می‌بیند و به دنبال آن فرهنگ مهدویت و انتظار نیز آسیب می‌بیند.

وی با اشاره به برخی نظریات اندیشمندان غربی درخصوص عوامل اقتدار شیعیان، تصریح کرد: شیعه در نبرد جنگ نرم سه عامل اقتدار دارد که عبارتند از عاشورا، مهدویت و مرجعیت که دشمن در پی نابود کردن این عوامل است.

رمضانی با ابراز تأسف و تأثر نسبت به حادثه تلخ کشته شدن حاجیان در ادای مناسک حج در "منا"، عنوان کرد: در این حادثه فراموش نشدنی هزاران نفر مجروح و کشته شدند که بیش از 130 نفر از کشته‌شدنگان از حجاج کشورمان بودند.

وی با بیان اینکه در عید قربان حاجیان قربانی شدند، خاطرنشان کرد: عده‌ای از خدا بی‌خبر با یک عملیات انتحاری جمع کثیری از مردم نمازگزار یمنی در نماز عید قربان را به شهادت رساندند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار