t_page
کد خبر: ۵۳۵۵
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۴
فرماندار ویژه جهرم گفت: انجمن خرما با هدف برطرف کردن مشکلات باغداران این شهرستان راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش عصرفارس، علیرضا صحرائیان در جلسه کارگروه کشاورزی جهرم با انتقاد از شیوه تولید، نگهداری و بسته‌بندی خرما، گفت: خرما یکی از محصولات مهم کشاورزی در کشوراست که متأسفانه تولید، نگهداری و بسته‌بندی به‌صورت سنتی انجام مي‌شود.

وی افزود: متأسفانه سالانه هزاران تن از این محصول به‌صورت فله‌ایی به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و جنوب شرق آسیا صادر می‌شود.

صحرائیان بیان کرد: برای تبدیل روند تولید خرما از سنتی به صنعتی به طرح جامع علمی و تخصصی توسعه خرما نیاز داریم و باید برای تبدیل این فرآیند حمایت‌هایی انجام مي‌شود.

معاون استاندار فارس خاطرنشان کرد: کشاورزان و باغداران باید برای رونق بازار خرما تلاش کنند تا با یک برنامه تخصصی و بلندمدت در این راستا گام‌های اساسی برداشته شود و ایستگاه تحقیقات کشاورزی ظرفیت بسیار خوبی در این زمینه است.

فرماندار ویژه شهرستان جهرم از تشکیل انجمن خرما در این شهرستان خبر داد و افزود: باغداران و کشاورزان با مشکلات و محدودیت‌هایی روبرو هستند که تشکیل انجمن خرما در راستای انسجام و همگرایی بین فعالان این صنعت و با مشارکت جمعی از اعضا در جهت بهبود شرایط این حوزه بسیار مؤثر است.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار