t_page
کد خبر: ۵۳۶۰
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۵
مدیر جهاد کشاورزی لارستان:
معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی لارستان از سرمایه‌گذاران دعوت کرد در زمینه واحدهای فراوری و بسته‌بندی خرما و همچنین سردخانه نگهداری این محصول در لارستان سرمایه‌گذاری کنند.
به گزارش عصرفارس، علی ارغون در نشستی خبری با خبرنگاران با بیان اینکه 10 درصد خرمای فارس در لارستان تولید می‌شود، اظهار داشت: نزدیک به 9 درصد از اراضی لارستان زیر سطح درخت خرما قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه به‌طور میانگین سالانه 14 هزار و 800 تن خرما در لارستان تولید می‌شود، افزود: این میزان خرما از سه هزار هکتار از نخلستان‌های لارستان برداشت می‌شود.

معاون سازمان جهاد کشاورزی فارس بابیان اینکه 40 رقم خرما در لارستان تولید و برداشت می‌شود، گفت: مهم‌ترین این ارقام شاهانی، خاصویی، زاهدی (قصب)، پیارم، لشت، زرد لار است.

این مسئول تصریح کرد: برداشت خرما از اوایل مردادماه (به‌صورت رطب) شروع و تا اواخر آبان ماه ادامه می‌یابد که بیشترین سطح زیر کشت در لارستان به رقم شاهانی با یک‌هزار و 500 هکتار تعلق دارد.

ارغون با اشاره به اینکه فعالیت‌های مختلفی از قبیل پرداخت یارانه، توزیع نهال یارانه‌دار، اجرای سیستم‌های نوین آبیاری، تسهیلات بانکی، یارانه برای خرید ادوات مکانیزه باغی و غیره با هدف حفظ و توسعه سطح زیر کشت خرما در لارستان به باغداران و سرمایه‌گذاران ارائه می‌شود.

وی با تأکید بر نیاز به سرمایه‌گذاری در زمینه واحدهای فراوری و بسته‌بندی خرما در لارستان، تصریح کرد: این نهاد تا حد امکان آمادگی لازم برای همکاری با سرمایه‌گذاران در مورد حذف یا کاهش تعرفه آب، برق، گاز و بیمه، واگذاری اراضی دولتی، بسترسازی برای صادرات خرما و شناسایی بازارهای هدف و غیره را دارد.

مدیر جهاد کشاورزی لارستان با دعوت از سرمایه‌گذاران برای ایجاد سردخانه نگهداری خرما در این شهرستان، بیان کرد: باوجود حجم تولید بالای خرما در منطقه لارستان، سردخانه نگهداری خرما وجود ندارد.

ارغون خرید خرما باقیمت پائین، بی‌ثباتی بازار خرید، نبود سردخانه نگهداری محصول، نبود کارخانه فرآوری و بسته‌بندی خرما در لارستان را عمده مسائل و مشکلات نخل داران این منطقه برشمرد.

وی در مورد اثرات خشکسالی بر تولید محصولات گفت: بی‌شک وقوع خشکسالی‌های مداوم و افت کمی و کیفی منابع آبی موجب کاهش عملکرد محصول، افزایش آفات و امراض گیاهی، افزایش هزینه‌های تولید و درنهایت کاهش بهره‌وری نخلستان‌ها شده است.

مدیر جهاد کشاورزی لارستان افزود: هر لارستانی به‌طور میانگین سالانه هفت کیلوگرم خرما مصرف می‌کند.

وی اضافه کرد: خرمای تولیدشده در لارستان به شهرهای تهران، شیراز و جهرم و بخش از آن به کشورهای حوزه خلیج‌فارس ارسال می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار