t_page
کد خبر: ۵۳۸۸
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۶
نخستين جشنواره گردشگري انار در شهر ايج از توابع شهرستان استهبان استان فارس برگزار شد
به گزارش عصرفارس، رئيس سازمان جهاد كشاورزي فارس در حاشيه اين جشنواره گفت: احداث باغ‌های فنی انار و توسعه انارکاری در سطح استان در سال‌های اخیر به دلیل سودآوری این باغ‌ها و خشکسالی‌ها، مورد استقبال باغداران قرار گرفته است.

محمدمهدي قاسمي در نخستين جشنواره گردشگري انار گفت: امسال از 24 هزار و 547 هکتار سطح زیر کشت باغ‌های انار در فارس حدود 250 هزار تن انار برداشت می‌شود.

وي گفت: عمده رقم انارهاي استان، شامل: ارقام رباب پوست قرمز طعم ملس است که جزو ارقام صادراتی به کشورهای آسیای شرقی و آسیای میانه است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس خاطر نشان کرد: در حال حاضر در 15 شهرستان استان انار تولید می‌شود که عمده ارقام انار استان شامل: بریت، رباب، شیرین شه وار، فاروق، اتابکی، کدرو و میخوش است که با توجه به خواص درمانی آن، امروزه مورد توجه بسیاری از کشورهای دنیا است.

قاسمي با بيان اينكه با مدیریت صحیح در بخش صادرات می‌توان تا 45 درصد از محصول انار فارس را به دیگر کشورها صادر کرد، گفت: استعداد بالقوه انار در زمینه تهیه انواع فرآورده‌های دارویی، صنعتی و غذایی، سرآمد سایر محصولات باغبانی بوده که این امر مزیت نسبی بالای این محصول را نشان می‌دهد و در صورت فرآوری انار ارزش افزوده آن سه برابر خواهد شد.

وي لزوم برنامه‌ريزي مناسب براي توليد و صادرات اين محصولات را ضروري دانست و گفت: به دليل مزيت نسبي و قدرت رقابت‌پذيري مناسب محصول، توسعه کشت انار در استان فارس توصيه مي‌شود، اما پيش از آن توجه به بازاريابي محصول در بازارهاي خارج از کشور و معرفي آن به بازارهاي خارجي مي‌تواند تضمين کننده موفقيت اين توصيه باشد.


منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار