t_page
کد خبر: ۵۴۲۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۴
مدیر آموزش‌وپرورش کازرون از پرداخت 130 هزارتومان پاداش برای سوادارشدن هر بی‌سواد این شهر خبر داد.

به گزارش عصرفارس، کاظم عباسی به اجباری شدن تحصیل در قانون ششم توسعه اشاره  و اظهار کرد: در اجرای طرح  باسواد کردن بی‌سوادان، فردبه‌فرد و خانه به خانه 700 تا 800 هزار تومان به آموزش‌دهنده پرداخت می‌شود.

وی گفت: سالانه درصدی از افراد به دلیل مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی امکان تحصیل را ندارند، بنابراین به دلیل پراکندگی، آمار دقیقی از بی‌سوادان جامعه را نمی‌توانیم ارائه دهیم.

مدیر آموزش‌وپرورش کازرون با اشاره به طرح سوادآموزی فردبه‌فرد و خانه به خانه، افزود: در اجرای این طرح‌ها، نزدیک‌ترین فرد باسواد آموزش خواندن و نوشتن به فرد بی‌سواد را بر عهده می‌گیرد و هزینه سوادآموزی آن توسط اداره آموزش‌وپرورش و سازمان نهضت سوادآموزی پرداخت می‌شود.

عباسی میانگین هزینه‌ای که به فرد آموزش‌دهنده داده می‌شود را 750 هزار تومان عنوان کرد و متذکر شد: چنانچه خانواده‌ای یک فرد باسواد داشته باشد و او به باسواد کردن اعضای بی‌سواد خانواده‌اش اقدام کند تمام هزینه باسواد کردن آنان از سوی سازمان نهضت سوادآموزی به آن خانواده پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: چنانچه فرد بی‌سوادی در گروه سنی 10 تا 49 سال باشد و بی‌سواد بودن آن توسط آموزش‌وپرورش شهرستان محرز شود، به‌وسیله فرد باسواد دیگری حتی اگر از اعضای خانواده وی نیز باشد سواد خواندن و نوشتن را فراگیرد، 700 هزار تومان هزینه نقدی به‌صورت تشویقی به آموزش‌دهنده تعلق می‌گیرد.

 مدیر آموزش‌وپرورش کازرون تصریح کرد: بر اساس این طرح یک فرد آموزش‌دهنده به فرد بی‌سواد می‌تواند سالانه تا سقف 25 نفر را مورد آموزش قرار دهد و به ازای هر نفر 700 هزار تومان پاداش و حق‌الزحمه دریافت کند.

عباسی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال 95 در مورد افراد زیر 50 سال بی‌سواد محدودیت‌هایی از قبیل عدم صدور و تمدید گواهینامه راهنمایی و رانندگی و جواز کسب لحاظ می‌شود.

وی گفت: خدمات آموزش باسوادی به افراد بی‌سواد زیرپوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی توسط اداره نهضت سوادآموزی استمرار خواهد داشت.

مدیر آموزش‌وپرورش کازرون در پایان اعلام کرد: به افراد بی‌سوادی که اقدام به سوادآموزی کنند 130 هزار تومان به‌صورت نقدی به‌عنوان پاداش پرداخت می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار