t_page
کد خبر: ۵۵۲۵
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۴
اعلام زمان نتایج آزمون استخدامی ۹۴زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی ۹۴ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اعلام شد.

به گزارش عصرفارس به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نتایج آزمون استخدامی سال ۱۳۹۴ نهاد، نیمه اول آبان ماه از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی خواهد شد.

لازم به ذکر است استخدام نیروی کتابدار توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از طریق برگزاری آزمون مشترک فراگیر و به صورت کتبی، توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد. بر اساس نیاز اعلام شده، ۳۶۸ تَن از میان بیش از ۳ هزار داوطلب شرکت کننده در این آزمون، پس از طی مراحل قانونی گزینش به عنوان کتابدار مشغول به کار خواهند شد.

گفتنی است، هر گونه اطلاع رسانی در این خصوص تنها از طریق پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر می‌شود.

پذیرفته‌شدگان نهایی نتایج بررسی آزمون استخدامی ۱۳۹۱ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، پس از اتمام مراحل گزینش و جذب، از ابتدای مهر کار خود را به صورت رسمی آغاز می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی ۱۳۹۱ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور که اسامی آنها پیش از این، از سوی کمیته بررسی این آزمون اعلام شده بود، با اتمام روند مراحل گزینش و جذب، همزمان با یکم مهر سالجاری، فعالیت کاری خود را در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور آغاز می‌کنند.

کارکنان جدید نهاد، بخشی از معترضین به آزمون استخدامی سال ۹۱ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور هستند که اعتراض آنها پس از بررسی و رسیدگی از سوی کمیته ویژه بررسی شکایات آزمون ۹۱ نهاد در اسفندماه سال گذشته اعلام شده بود.

روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ضمن خوشامدگویی به این گروه از همکاران جدیدالورود، برای آنها آرزوی موفقیت می‌کند.

 

خبر ۳ مرداد ۹۴ استخدام : کارت شرکت در آزمون استخدامی نهاد کتابخانه ها سال ۹۴

کارت شرکت در آزمون استخدامی نهاد کتابخانه ها سال ۹۴ از روز سه شنبه مورخ ۹۴/۰۶/۰۳ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش آمـوزش کشـور بـه نشـانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در یادداشت بیست و ششم خود ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر و آرزوی توفیق و سعادت در سال جدید عبادی، با اشاره به پایان یافتن مراحل گزینش داوطلبینی که شکایت آنان در کمیته بررسی آزمون سال ۱۳۹۱ وارد تشخیص داده شده، در تشریح ترتیب مراحل این گزینش تصریح کرد: «مراحل گزینش به شرح زیر طی شد: دریافت مدارک و تشکیل پرونده، استعلام از مراجع ذی صلاح و بانک اطلاعاتی هیأت عالی گزینش، درخواست و دریافت پرونده گزینش داوطلبانی که در دستگاه‌های دیگر پرونده گزینشی دارند، تحقیقات از داوطلبان در سطح ۳۱ استان و ۱۶۳ شهرستان توسط رابطین محترم استان‌ها، مصاحبه داوطلبان توسط مصاحبه‌گران آموزش دیده و مورد تأیید هیات عالی گزینش، ارزیابی پرونده گزینش، صدور رأی توسط اعضای هسته گزینش، اعلام رأی هسته گزینش در تاریخ ۹۴/۴/۲۳»

مختارپور در ادامه این یادداشت ضمن تشریح وضعیت ۲۸۳ داوطلب معرفی شده به کمیته بررسی آزمون ۹۱ نهاد، از استخدام ۲۶۳ نفر از این تعداد به صورت پیمانی خبر داد و خاطرنشان کرد: با اشتغال یک نفر از داوطلبین به صورت قراردادی یک ساله موافقت به عمل آمده و ۳ نفر از داوطلبان نیز با توجه به بند ۲ ماده ۲ قانون گزینش (التزام عملی به احکام اسلامی) واجد شرایط عمومی تشخیص داده نشده‌اند و در نتیجه با اشتغال آنها موافقت به عمل نیامده است.

دبیرکل نهاد در بخش دیگری از یادداشت بیست و ششم خود ضمن اشاره به عدم دریافت پاسخ استعلام ۹ نفر از داوطلبان از مراجع ذیصلاح، اقدام در خصوص وضعیت استخدامی آنها را بلافاصله پس از دریافت پاسخ استعلام عنوان و اضافه کرد: «طبق پیگیری‌های انجام شده حداکثر تا بیستم مردادماه، نتیجه مربوط به این ۹ نفر که بنا بر شواهد موجود اکثریت قریب به اتفاق آنان پذیرفته خواهند شد، اعلام می شود.»

وی همچنین با اعلام انصراف ۷ نفر از داوطلبان در اشتغال در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور یادآور شد: «از امروز تا پانزدهم مرداد ماه سال جاری دعوت نامه های مربوط به حضور در نهاد و انجام مراحل اداری استخدام برای پذیرفته شدگان ارسال می شود و سپس تمامی آنها در همایش توجیهی ـ آموزشی یک روزه در تهران شرکت و پس از آن شروع به خدمت خواهند کرد.»

مختارپور در پایان این یادداشت ضمن تشکر از مدیر و اعضای هسته گزینش نهاد، مدیرکل دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر مصاحبه‌گران و همکاران و با تبریک به تمامی افرادی که با انجام این مراحل به نهاد خواهند پیوست، حضور و فعالیت صادقانه آنها در این نهاد فرهنگی را موجب رشد و تعالی فردی آنان و بهره مندی موثر نهاد از خدمات آنان دانست.

بیست و ششمین یادداشت دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور روز دوشنبه بیست و نهم تیر در پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر شده است.

متن کامل یادداشت دبیرکل نهاد و لیست پذیرفته شدگان نهایی را  مشاهده کنید.

 خبر ۲۲ تیر ۹۴ استخدام: زمان اعلام نتایج بررسی آزمون ۱۳۹۱ مشخص شد

روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با صدور اطلاعیه‌ای از انتشار نتایج بررسی هسته گزینش نهاد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مطابق این اطلاعیه با پایان یافتن بررسی روند قانونی جذب، نتایج نهایی بررسی پذیرفته‌شدگان آزمون سال ۱۳۹۱ نهاد از سوی هسته گزینش نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در اولین روز پس از تعطیلات عید سعید فطر و از طریق پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اعلام می‌شود.گفتنی است اطلاع رسانی در خصوص استخدام، برگزاری آزمون‌ها و جزئیات آن، تنها از طریق پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر می‌شود.

اطلاعيه درخصوص تمديد مهلت ثبت نام در آزمون‌ استخدامي نهاد کتابخانه‌های عمومي كشور سال‌ ۱۳۹۴

به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام و شركت در آزمون‌ استخدامي نهاد کتابخانه‌های عمومي كشور سال‌ ۱۳۹۴مي‌رساند، به منظور فراهم نمودن تسهيلات بيشتر براي آن دسته از داوطلباني كه تا تاريخ ۹۴/۰۴/۲۱ براي ثبت نام اقدام ننموده‌اند، ترتيبي اتخاذ گرديده تا روز سه شنبه مورخ ۹۴/۰۴/۲۳ بتوانند نسبت به ثبت نام و يا ويرايش اطلاعات خود اقدام نمايند لذا كليه متقاضيان، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق اطلاعيه ثبت نام (اطلاعيه از طريق سايت سازمان قابل دسترسي است ) و فراهم نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز ثبت‌نام به سايت سازمان سنجش‌ آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت نام درآزمون استخدامي نهاد کتابخانه‌های عمومي كشور سال‌ ۱۳۹۴ كشور اقدام نمايند.

بر اساس مصوبه هیات ‌امنای نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور مصوب ۱۳۹۳/۱۲/۱۸، اين نهاد به ‌منظور تكميل نيروهاي متخصص و مورد نیاز خود، از طريق برگزاري آزمون (امتحان و مسابقه) و انجام گزينش، از ميان افراد واجد شرايط در رشته شغلي كتابدار دعوت به همكاري می‌کند. بدین‌وسیله به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام و شركت در اين آزمون می‌رساند كه ثبت‌نام منحصراً به‌صورت اينترنتي از طريق سايت سازمان سنجش‌ آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org از روز يكشنبه مورخ ۹۴/۰۴/۱۴ آغاز و در روز يكشنبه مورخ ۹۴/۰۴/۲۱ پايان مي‌پذيرد.
لذا كليه متقاضيان، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته ‌شده و پس از مطالعه شرايط و ضوابط عمومي و اختصاصي آزمون و فراهم نمودن مدارك و اطلاعات موردنیاز ثبت‌نام، نسبت به ثبت‌نام در آزمون فوق اقدام نمايند.

شرایط عمومی استخدام:
۱) تدين به دين مبين اسلام يا يكي از اديان رسمي كشور مصرح در قانون اساسي.
۲) داشتن تابعيت جمهوري اسلامي ايران.
۳) التزام به قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران.
۴) اعتقاد قلبي و التزام عملي به نظام مقدس جمهوري اسلامي و اصل ولايت مطلقه فقيه.
۵) گواهي انجام خدمت دوره ضرورت يا معافيت قانوني دائم براي آقايان.
توضيح: كارت يا برگ معافيت موقت موردپذیرش نیست و تاریخ ترخیص از خدمت وظیفه و یا صدور کارت معافیت دائم قانونی، باید قبل از ۳۱/۰۶/۹۴ باشد.
۶) داوطلبان نبايد از مستخدمين رسمي، ثابت و پيماني دستگاه‌های اجرايي و يا بازخريد خدمت آن‌ها باشند.
۷) نداشتن سابقه محکومیت جزایی مؤثر.
۸) داوطلبان نبايد از جمله افرادي باشند كه به‌ موجب آراء مراجع قضائي و ذيصلاح، از خدمات دولتي منع شده باشند.
۹) داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می‌شود.
۱۰) عدم اعتياد به دخانيات و مواد مخدر.
۱۱) احراز صلاحیت‌های عمومی به تائید گزینش.
شرایط اختصاصی استخدام:
۱) داشتن حداقل مدرك تحصيلي كارشناسي و يا مدارك بالاتر در رشته‌هاي تحصيلي كتابداري (كليه گرایش‌ها)، علوم کتابداری و اطلاع­رسانی (كليه گرایش‌ها) و علم اطلاعات و دانش­­شناسی (كليه گرایش‌ها)، صادره از يكي از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مورد تائید وزارت علوم تحقيقات و فناوري/ بهداشت، درمان و آموزش پزشكي يا دانشگاه آزاد اسلامی.
 ۲) داشتن حداقل سن ۲۰ سال تمام (متولدين ۷۴/۰۶/۳۱ و قبل از آن) و حداكثر سن براي دارندگان مدرك تحصيلي كارشناسي ۳۶ سال (متولدين ۵۸/۰۶/۳۱ و بعد از آن)، كارشناسي ارشد ۳۸ سال (متولدين ۵۶/۰۶/۳۱ و بعد از آن) و دكتري ۴۰ سال (متولدين ۵۴/۰۶/۳۱ و بعد از آن).
 تبصره: موارد ذیل به ‌شرط ارائه تائیدیه­های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
الف) جانبازان و آزادگان، فرزندان و همسر شهدا، فرزندان و همسر جانبازان ۲۵% به بالا و فرزندان و همسر آزادگانی که حداقل یک سال و بالاتر سابقه اسارت دارند و رزمندگان باسابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه از شرط حداکثر سن معاف هستند.
ب) خانواده معظم شهدا (شامل پدر، مادر، خواهر و برادر) تا میزان ۵ سال.
ج) رزمندگان كمتر از شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، به ميزان مدت حضور در جبهه.
د) مدت خدمت سربازی.
ه) داوﻃﻠﺒﺎﻧﻲ ﻛﻪ به ‌صورت غیر رسمی و تمام ‌وقت در دستگاه‌های اجرايي از تاريخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ به خدمت اشتغال داشته‌اند، ﺑﻪ ﻣﻴﺰان ﻣﺪت ﺧﺪﻣﺖ غیر رسمی آنها.
۳) دارا بودن حداقل معدل ۱۲ در مدرك تحصيلي يا گواهي موقت پايان تحصيلات براي داوطلبان با مدرك كارشناسي و حداقل معدل ۱۴ براي داوطلبان با مدرك كارشناسي ارشد و حداقل معدل ۱۶ براي داوطلبان با مدرك تحصيلي دكتري.
تبصره: مدارك فارغ‌ التحصیلان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشي خارج از كشور، بر اساس ضوابط ارزشيابي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري / بهداشت درمان و آموزش پزشكي (در زمان ثبت‌نام) معتبر خواهد بود.
۴) ارائه تعهد محضري مبني بر اشتغال در تمامي مناطق شهرستان ثبت‌نامي و كتابخانه موردنظر نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور پس از پذيرش قطعي به مدت حداقل ده سال از زمان استخدام.
۵) بومي بودن در سطح استان محل تقاضا براي داوطلبان مرد و بومي بودن در سطح شهرستان محل تقاضا براي داوطلبان زن الزامي است.
تبصره: به داوطلبي بومي گفته می‌شود كه حداقل داراي يكي از ویژگی‌های زير باشد:
الف- شهرستان يا استان محل تولد داوطلب يا همسر وي با شهرستان يا استان محل مورد تقاضا براي استخدام يكي باشد.
ب- همسر و فرزندان كارمندان رسمي و پيماني دولت و يا نيروهاي مسلح (اعم از شاغل و يا بازنشسته) كه شهرستان يا استان  محل خدمت فعلي يا بازنشستگي والدين يا همسر داوطلب با شهرستان يا استان محل مورد تقاضا براي استخدام آنان يكي باشد.
ج- داوطلب حداقل چهار سال از سنوات تحصيلي (ابتدايي، راهنمايي، دبيرستان و يادانشگاه) را به‌ صورت متوالي يا متناوب درشهرستان و يا استان محل مورد تقاضا براي استخدام طي كرده باشد.
د- داوطلب يا پدر، مادر و يا همسر وي، حداقل چهار  (۴) سال سابقه پرداخت حق بيمه در شهرستان و يا استان محل مورد تقاضا براي استخدام را داشته باشند.  (پرداخت حق بيمه به مدت تعیین‌ شده صرفاً توسط يكي از موارد مذكور قابل احتساب است).
توجه: داوطلبان موضوع اين بند بايستي مدارك لازم را به همراه مدارك مورد نیاز در زمان مقرر ارائه نمايند.
۶) کتابداران انجمنی، روستایی و يا ساير كاركنان قراردادي نهاد كه شرايط اوليه را دارا باشند، در صورت دارا بودن ديگر شرايط ذکرشده در اين اطلاعيه، می‌توانند در آزمون نهاد شركت نمايند و براي داوطلباني كه قبل از تاريخ ۹۴/۰۱/۰۱ با نهاد کتابخانه‌ها آغاز به همكاري كرده باشند و در آزمون شركت نمايند، در صورتی‌ که حدنصاب نمره آزمون را كسب نمايند، به ازای هرسال سابقه خدمت دو درصد و حداكثر بيست درصد نمره كل اكتسابي به نمرات آزمون اين داوطلبان افزوده خواهد شد.
تبصره ۱: تعريف كتابداران انجمني، روستايي و كاركنان قراردادي به شرح ذيل است:
كتابدار انجمني: كتابداران انجمني به كتابداراني گفته می‌شود كه با اداره كل امور کتابخانه‌های استان محل خدمت خود قرارداد بر اساس قانون کاردارند و حقوق آن‌ها از محل انجمن استان پرداخت می‌شود.
كتابدار روستايي: كتابداران روستايي به كتابداراني گفته می‌شود كه بر اساس تقسيمات كشوري محل خدمت آن‌ها در کتابخانه‌های روستايي است و بر اساس شیوه‌نامه جذب نيروي انساني براي کتابخانه‌های روستايي، در قالب قرارداد ساعتي با نهاد همكاري می‌کنند.
كاركنان قراردادي: كاركنان قراردادي به كاركناني گفته می‌شود كه به‌موجب قرارداد، به‌طور موقت براي مدت معين و كار مشخص به‌صورت خريد خدمت در نهاد به كار گرفته‌شده‌اند.
تبصره ۲: سنوات كمتر از یک سال قابل‌محاسبه نخواهد بود.
تبصره ۳: در شهرستان‌هایی كه اعلام ظرفيت پذيرش ندارد، كتابداران انجمني، روستايي و كاركنان قراردادي شاغل در اين شهرستان‌ها، می‌توانند در ساير شهرستان‌هاي همان استان، بدون توجه به گزینه‌ی بومي بودن، شركت كنند. محل خدمت اين دسته از شرکت‌کنندگان، شهرستان محل ثبت‌نام خواهد بود. لذا شرط بومي بودن براي کتابداران انجمنی، روستایی و كاركنان قراردادي زن در صورت عدم نياز شهرستان محل خدمت كنوني، بومي بودن در سطح استان محل تقاضا است.
تبصره ۴: نهاد کتابخانه های عمومی کشور می­تواند در زمان شروع به کار پذيرفته شدگان نهایی حسب مورد، نسبت به جابجايي نيروی انسانی در سطح استان با توجه به کمبود نيرو و کتابخانه های جديدالتأسيس اقدام نمايد.
۷) كسب موفقيت در آزمون كتبي و مراحل گزينش.
۸) به‌ منظور احراز مهارت‌های پايه و عمومي فناوري اطلاعات افراد واجد شرايط جهت استخدام در مشاغل تخصصي، كارشناسي و بالاتر موضوع تبصره دو ماده (۴۲) قانون مديريت خدمات كشوري، پذیرفته‌شدگان نهايي موظف‌اند حداكثر يك ماه پس از اعلام تائید گزينش، مدارك مربوط به كسب مهارت‌های هفت‌گانه (ICDL) صادره از مراكز و مؤسسات تائید صلاحيت شده سازمان مديريت و برنامه‌ریزی كشور را ارائه نمايند.
تذكر مهم ۱: ملاك عمل براي محاسبه تاريخ گواهي فراغت از تحصيل، معافيت دائم و پايان خدمت نظام‌وظیفه و محاسبه سن داوطلبان ۹۴/۰۶/۳۱ است.
تذكر مهم ۲: كساني كه فاقد گواهی‌نامه‌های مذكور می‌باشند و يا گواهی‌نامه آنان از مراكز تعيين صلاحيت شده نمی‌باشند موظف‌اند دریکی از مراكز تعیین‌شده كه در بخش» اعتبار سنجي مؤسسات آموزشي« با عنوان» مؤسسات تعيين صلاحيت شده« سايت مركز آموزش مديريت دولتي با آدرس www.smtc.ac.ir قابل‌مشاهده است، پس از شركت در آزمون تعيين سطح، گواهی‌نامه مذكور را ارائه نمايند.
.
مراحل ثبت‌نام:
۱- مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org
۲- تكميل فرم تقاضانامه­ ي الكترونيكي در سايت مذكور.
۳- ارسال عكس: داوطلب می‌بایست يك قطعه عكس با مشخصات ذيل اسكن و در قسمت مربوط بارگذاري نمايد.
عكس ۴×۳ كه در سال جاري گرفته‌شده باشد (عكس تمام‌رخ).
عكس اسكن شده بايد با فرمت JPG باشد.
اندازه عكس اسكن شده بايد حداكثر ۴۰۰×۳۰۰ پيكسل و حداقل ۳۰۰×۲۰۰ پيكسل باشد.
تصوير داوطلب بايد واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لكه باشد.
حجم فايل ذخیره‌شده عكس نبايد از ۷۰ کیلوبایت بيشتر باشد.
حاشیه‌های زائد عكس اسكن شده بايد حذف‌شده باشد.
حتی‌الامکان عکس‌ها سیاه‌وسفید و يا در صورت رنگي بودن داراي زمينه سفيد باشد.
تبصره ۱: اسكن عكس ا زروي کارت‌های شناسايي (كارت ملي، شناسنامه و…) قابل‌قبول نیست و داوطلبان لازم است از اصل عكس و مطابق با توضيحات فوق اقدام به اسكن نمايند.
تبصره ۲: عكس خواهران بايد باحجاب و صورت كامل آنان مشخص باشد.
تبصره ۳: درصورت ارسال عكس غیر معتبر، ثبت‌نام داوطلب باطل‌ شده وحق شركت در آزمون از وي سلب می‌گردد.
پرداخت هزینه ثبت‌نام به‌صورت اینترنتي: داوطلبان لازم است به‌وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است، با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org و پرداخت مبلغ ۴۵۰٫۰۰۰ (چهارصد و پنجاه‌هزار) ریال به‌عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون نهاد کتابخانه‌های عمومي كشور، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.
زمان برگزاري آزمون و نحوه دريافت كارت شركت در آزمون:
كارت شركت در آزمون از روز سه‌شنبه مورخ ۹۴/۰۶/۰۳ براي مشاهده و پرينت بر روي سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشانيwww.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه تاريخ ۹۴/۰۶/۰۶ در مکان‌هایی كه متعاقباًاعلام می‌گردد برگزار خواهد شد.
ساعت شروع برگزاري آزمون و محل برگزاري آزمون در هنگام پرينت كارت به آگاهي داوطلبان خواهد رسيد.
احصاء مجموع نمرات و رتبه داوطلبان:
شرط اوليه انتخاب داوطلبان استخدام جهت معرفي به‌گزینش، به شرح ذيل است:
– پس از برگزاري آزمون، نمرات داوطلبان به تفكيك هر يك از مواد امتحاني آزمون احصاء شده و مجموع نمرات به دست می‌آید.
– اولويت، كسب حدنصاب آزمون يعني پنجاه‌ درصد (۵۰%) نمره كل آزمون بوده و در صورت عدم احراز حدنصاب در شهرستان انتخابي و عدم تكميل ظرفيت در آن شهرستان، جذب از طريق مسابقه بر اساس رتبه‌های اعلامي صورت می‌پذیرد.
گزينش:
 پذیرفته‌شدگان آزمون پس از طي گزينش، به همكاري دعوت خواهند شد.
امتيازات و سهمیه‌های قانوني:

۱- ۲۵ درصد (۲۵%) سهميه استخدامي به ايثارگران شامل جانبازان، آزادگان فاقد شغل و فرزندان و همسران شهدا و فرزندان و همسران جانبازان بیست‌وپنج درصد و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان داراي يك سال و بالاي یک سال اسارت و خواهر و برادر شهيد كه توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران به نهاد معرفي شوند، در صورت شركت در آزمون و به‌شرط دارا بودن شرايط مندرج در آگهي، بر اساس قانون مربوطه اختصاص می‌یابد.
۲- پنج درصد (۵%) سهميه استخدامي به رزمندگان باسابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زير بیست‌وپنج درصد (۲۵%) و فرزندان آزادگان كمتر از یک سال اسارت، در صورت شركت در آزمون و به‌شرط دارا بودن شرايط مندرج در آگهي، بر اساس قانون مربوطه اختصاص می‌یابد

منابع آزمون:
سؤالات آزمون به‌منظور سنجش توانمندي و سطح دانش عمومي متقاضيان رشته شغلي كتابداري، بر اساس سرفصل­ها و منابع ذيل تعيين می‌شود:
جدول شماره (۱) – سرفصل‌ها و منابع آزمون نهاد
سرفصل
منابع
خدمات عمومی
۱- ادبیات کودکان و نوجوانان و ترویج خواندن (مواد و خدمات کتابخانه­ای برای کودکان و نوجوانان)، ثریا قزل‌ایاغ، ناشر: سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه­ها (۱۳۸۳).
۲- خدمت عالي به مشتري: راهنماي عملي براي كتابداران (۱۳۹۱)، نوشته دارلين واينگايند، ترجمه مرضيه هدايت و مريم جابر. انتشارات سمت.
۳- كتابخانه­هاي عمومي و مدارس: توسعه همبستگي­هاي نهادي، تألیف ناتالي ريف زيارنيك، ترجمه دكتر مهرداد نيكنام، ناشر: نهاد كتابخانه­هاي عمومي كشور، (۱۳۹۰).
۴- آموزش سواد اطلاعاتي؛ مفاهيم، روش­ها و برنامه­ها، تألیف مهري پريرخ. نشر كتابدار.
خدمات مرجع
 ۱- اصول و خدمات مرجع در کتابخانه­ها و مراکز اطلاع­رسانی، تألیف محمدحسین دیانی، مشهد: انتشارات کتابخانه­هاي رایانه­ای، ۱۳۸۷٫
۲- جستجوي اطلاعات علمي ـ پژوهشي در منابع چاپي و الكترونيكي. تألیف محمدرضا داور پناه. تهران: انتشارات دبيزش، ۱۳۸۲٫
اخلاق حرفه­اي
۱- اخلاق حرفه­اي كتابداران و اطلاع­رسانان. تألیف انجمن علمي كتابداري شاخه قم. نشر كتابدار، ۱۳۹۲٫
مديريت كتابخانه
۱- مديريت كتابخانه و نظام اطلاع­رساني. نوشته موهيندر سينق. ترجمه دكتر غلامرضا فدائي. تهران: نهاد كتابخانه­هاي عمومي كشور، چاپ دوم، ۱۳۸۸٫
سازمان‌دهی
۱- فهرست­نويسي؛ اصول و روش­ها. تألیف سيد مهدي طاهري و رحمت­الله فتاحي. تهران: نشر كتابدار، ۱۳۹۱٫
اطلاعات، ارتباطات و فناوري اطلاعات
۱- فناوري اطلاعات و ارتباطات؛ اصول و كاربرد. تألیف ربابه فرهادي. تهران: نشر كتابدار، ۱۳۹۰٫
۲- فناوري اطلاعات، مفاهيم و كاربردها. تألیف كنت سي. لاودن و جين پي. لاودن. ترجمه حميد محسني. ويراست سوم. نشر كتابدار، ۱۳۹۲٫
۳- اطلاعات و ارتباطات؛ مفاهيم، كاربردها و جغرافياي سياسي. تألیف اسدالله آزاد. تهران: نشر كتابدار، ۱۳۸۶٫
تذكرات:
۱- با توجه به اينكه مدارك متقاضيان استخدام توسط نهاد کتابخانه‌ها، پس از تعيين نمرات داوطلبان در آزمون بررسي خواهد شد، لذا درصورتی‌که مدارك داوطلبان مغاير با شرايط مندرج در اين آگهي و همچنين اطلاعات مندرج در تقاضانامه ثبت‌نامی ‌باشد، هیچ‌گونه حقي براي متقاضي ايجاد نخواهد كرد و در هر مرحله از آزمون (شامل اعلام نتايج اوليه، گزينش و حتي در صورت پذيرش نهايي) چنانچه مشخص شود داوطلب مداركي خلاف واقع ارائه نموده است يا فاقد شرايط مندرج در آگهي است، داوطلب از ادامه روند مراحل جذب محروم شده و در صورت صدور حكم استخدامي حكم مذكور لغو و بلااثر می‌گردد. این‌گونه داوطلبان حق هیچ‌گونه اعتراضي نداشته و تا پنج سال از شرکت در آزمون‌های استخدامی نهاد کتابخانه‌های عمومی كشور محروم خواهند شد.
۲- ايثارگران ۵۰ درصد مبلغ ثبت‌نام را می‌پردازند و فرزندان شاهد از پرداخت كل مبلغ مزبور معاف می‌باشند. لازم به ذكر است كه با توجه به الزام پرداخت مبلغ مذكور به علت ثبت‌نام اينترنتي، واجدين شرايط (ايثارگران) می‌بایست مبلغ مذكور را واريز و پس از هماهنگي و تائيد بنياد شهيد و امور ايثارگران، مبلغ واريزي به ايشان قابل‌استرداد خواهد بود.
۳- لازم به توضيح است مدت‌زمان تعیین‌شده براي ثبت‌نام تمديد نمی‌گردد و متقاضيان بايد در مدت‌زمان فوق نسبت به ثبت‌نام اقدام نموده و از موكول نمودن آن به‌روزهای پاياني خودداري نمايند.
۴- شركت در آزمون نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور و كسب حدنصاب نمره لازم در آزمون هیچ‌گونه حق استخدامي براي متقاضي ايجاد نمی‌کند و متقاضي با علم به اين موضوع در آزمون نهاد شركت می‌کند.
۵- به مدارك دانشجويان و دارندگان مدارك تحصيلي بالاتر و پایین‌تر از مقاطع تحصيلي اعلام‌شده در شرايط احراز مشاغل مذكور در آگهي و همچنين مدارك معادل (به‌استثنای دارندگان مدارك تحصيلي معادل صادره از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي كشور و سازمان مديريت و برنامه‌ریزی كشور و يا معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئیس‌جمهور وقت كه در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش كشور شركت نموده و قبول‌شده‌اند و گواهي مبني بر امكان ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر باارزش علمي دارند) ترتيب اثر داده نخواهد شد.
۶- مدارك تحصيلي فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامي در صورت پذيرفته شدن در آزمون حداكثر دو ماه پس از اعلام نتيجه می‌بایست به تائید سازمان مركزي دانشگاه مذكور برسد.
۷- داوطلبان می‌توانند كارنامه آزمون را از تاریخ ۹۴/۷/۲۵ به بعد از سایت سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org دريافت نمايند.
۸- اسامي پذیرفته‌شدگان نهايي از طريق درگاه نهاد به آدرس www.Iranpl.ir به اطلاع داوطلبان خواهد رسيد.
جدول شماره ۲: ظرفيت پذيرش به تفكيك استان و شهرستان
نام استان
ظرفيت پذيرش در هر شهرستان
آذربایجان شرقی
آذرشهر (۱ نفر)، بستان‌آباد (۱ نفر)، شبستر (۲ نفر)، مراغه (۲ نفر)، ملكان (۲ نفر)، ميانه‌(۲ نفر)، ورزقان (۱ نفر)، هريس‌(۳ نفر)، هوراند (۲ نفر).
آذربایجان غربی‌
اروميه‌(۶ نفر)، پلدشت (۱ نفر)، چالدران (۲ نفر)، سردشت (۱ نفر)، شوط (۱ نفر)، مهاباد (۱ نفر).
اردبيل‌
بيله‌سوار (۱ نفر)، خلخال‌(۱ نفر)، مشگين‌شهر (۱ نفر)، نير (۱ نفر).
اصفهان‌
اردستان (۲ نفر)، برخوار‌(۱ نفر)، بوئین و میاندشت (۲ نفر)، تيران‌ و كرون‌(۲ نفر)، چادگان (۲ نفر)، خميني‌شهر (۱ نفر)، خوانسار (۲ نفر)، خور و بيابانك (۲ نفر)، دهاقان (۲ نفر)، سميرم(۱ نفر)، شاهين‌شهر و ميمه (۱ نفر)‌، شهرضا(۱ نفر)، فريدن(۲ نفر)، فريدون شهر(۲ نفر)، فلاورجان‌(۲ نفر)، كاشان‌(۲ نفر)، گلپايگان (۲ نفر)، لنجان (۲ نفر)‌، مباركه (۴ نفر)، نائين (۲ نفر)، نجف‌آباد (۲ نفر)، نطنز(۲ نفر).
البرز
اشتهارد (۳ نفر)، ساوجبلاغ (۱ نفر)، فردیس (۱ نفر)، كرج (۱ نفر)، نظرآباد (۲ نفر).
ايلام‌
آبدانان (۱ نفر)، بدره (۱ نفر)، سیروان (۱ نفر)، ملكشاهي (۱ نفر)، مهران‌(۱ نفر).
بوشهر
بوشهر (۱ نفر)، تنگستان‌(۲ نفر)، جم (۲ نفر)، دير (۱ نفر)، عسلويه (۱ نفر)، كنگان (۴ نفر)، گناوه‌(۱ نفر).
چهارمحال و ‌بختياري‌
اردل‌(۱ نفر)، بروجن‌(۳ نفر)، سامان (۱ نفر)، شهركرد (۱ نفر)، فارسان‌(۲ نفر)، كوهرنگ (۱ نفر)، كيار (۲ نفر)، لردگان(۲ نفر).
خراسان جنوبی
بشرويه (۱ نفر)، زیرکوه (۱ نفر)، سرايان (۱ نفر)، سربيشه (۱ نفر)، قائنات (۳ نفر)، نهبندان‌(۱ نفر).
خراسان رضوی
تايباد (۲ نفر)، تربت‌جام (۲ نفر)، جغتاي (۱ نفر)، جوين (۱ نفر)، چناران (۱ نفر)، داورزن (۱ نفر)، درگز (۲ نفر)، زاوه (۱ نفر)، سرخس(۱ نفر)،كلات (۱ نفر)، گناباد (۲ نفر)،
خراسان ‌شمالي
اسفراين (۱ نفر)، رازوجرگلان (۱ نفر)، گرمه (۲ نفر).
خوزستان‌
آغاجاری (۳ نفر)، انديكا (۱ نفر)، انديمشك (۱ نفر)، اهواز (۸ نفر)، باغ‌ملك (۲ نفر)، باوی (۲ نفر)، بندرماهشهر (۱ نفر)، بهبهان (۳ نفر)، حمیدیه (۳ نفر)، خرمشهر (۴ نفر)، دزفول (۳ نفر)، دشت‌آزادگان (۲ نفر)، رامشير (۱ نفر)، رامهرمز (۳ نفر)، شادگان (۲ نفر)، شوش‌(۱ نفر)، کارون (۱ نفر)، لالي (۲ نفر)، مسجدسليمان‌(۴ نفر)، هفت‌گل (۱ نفر)، هنديجان (۳ نفر)، هويزه (۲ نفر).
زنجان‌
ايجرود (۲ نفر)، زنجان‌(۲ نفر)، سلطانیه (۲ نفر).
سمنان‌
آرادان (۱ نفر)، دامغان‌(۱ نفر)، سرخه (۲ نفر)، سمنان (۲ نفر)، شاهرود(بیارجمند) (۱ نفر)، مهدي شهر (۱ نفر)، میامی (۱ نفر).
سيستان‌ و بلوچستان‌
ايرانشهر (۳ نفر)، خاش‌(۲ نفر)، زابل (۲ نفر)، زهك (۱ نفر)، سراوان (۱ نفر)، سيب‌ و سوران (۱ نفر)، فنوج (۱ نفر)، قصرقند (۱ نفر)، مهرستان (۱ نفر)، میرجاوه (۱ نفر)، نيك‌شهر (۱ نفر)، هامون (۱ نفر)، هيرمند(۱ نفر).
فارس‌
استهبان (۱ نفر)، بوانات (۱ نفر)، خنج (۱ نفر)، داراب‌(۱ نفر)، زرين‌دشت (۲ نفر)، فيروزآباد (۲ نفر)، كوار (۱ نفر)، سپیدان (۱ نفر)، گراش (۳ نفر)،‌ لارستان (۲ نفر)، لامرد (۳ نفر)، مهر (۱ نفر).
قزوين‌
آوج (۲ نفر)، البرز (۵ نفر)، قزوين‌(۲ نفر).
قم ‌
قم (۱۰ نفر).
كردستان‌
بانه (۲ نفر)، ديواندره‌(۱ نفر)، سروآباد (۱ نفر)
كرمان‌
ارزوئیه (۲ نفر)، بافت‌(۱ نفر)، بم (۲ نفر)، بردسیر(۱ نفر)،  رابر (۱ نفر)، راور (۲ نفر)، رفسنجان (۱ نفر)، رودبارجنوب (۱ نفر)، ريگان (۲ نفر)، زرند (۱ نفر)، سيرجان‌(۶ نفر)، فاریاب (۲ نفر)، فهرج (۲ نفر)، منوجان (۱ نفر).
كرمانشاه‌
اسلام‌آبادغرب‌(۳ نفر)، ثلاث‌باباجاني (۱ نفر)، دالاهو (۲ نفر)، صحنه (۱ نفر)، قصرشيرين‌(۱ نفر)، كنگاور (۱ نفر)، هرسين‌(۲ نفر).
كهگيلويه‌‌ و بويراحمد
باشت (۲ نفر)، بهمئي (۱ نفر)، گچساران‌(۱ نفر).
گلستان‌
آزادشهر (۱ نفر)، راميان (۲ نفر)، گالیکش (۱ نفر)، گنبدكاووس‌(۱ نفر).
گيلان‌
رودبار (۱ نفر)، سياهكل (۱ نفر)، ماسال (۱ نفر).
لرستان‌
ازنا (۲ نفر)، اليگودرز (۱ نفر)، چگني (۱ نفر)، درود (۱ نفر)، رومشکان (۱ نفر)، سلسله‌(۱ نفر).
مازندران‌
آمل (۱ نفر)، بابل (۱ نفر)، سیمرغ (۱ نفر)، كلاردشت (۱ نفر)، گلوگاه (۱ نفر).
مركزي‌
اراك‌(۱ نفر)، خنداب (۲ نفر)، دليجان (۳ نفر)، زرنديه (۱ نفر)، ساوه (۲ نفر)، شازند (۵ نفر)، فراهان (۱ نفر)، كميجان (۱ نفر).
هرمزگان‌
ابوموسي (۱ نفر)، بشاگرد (۱ نفر)، بندرلنگه (۱ نفر)، حاجي‌آباد (۱ نفر)، خمير (۱ نفر)، رودان‌(۳ نفر)، قشم‌(۲ نفر)، ميناب (۲ نفر)، بستک(۱ نفر)، جاسک(۱ نفر)، بندرعباس(۱ نفر).
همدان‌
بهار (۱ نفر)، تويسركان (۲ نفر)، فامنين (۱ نفر)، كبودرآهنگ (۱ نفر)، همدان‌(۲ نفر).
يزد
اردكان‌(۱ نفر)، بهاباد (۱ نفر)، تفت (۱ نفر)، مهريز (۱ نفر)، يزد (۱ نفر).
جدول شماره ۳: نام و کد استان، نام و کد شهرستان محل اقامت
نام استان
کد
استان
نام و کد شهرستان
آذربایجان شرقی
۱۰
آذرشهر (۱۰۰۱)، اسكو (۱۰۰۵)، اهر (۱۰۰۶)، بستان‌آباد (۱۰۰۹)، بناب‌(۱۰۱۰)، تبريز (۱۰۱۲)، جلفا (۱۰۱۴)، چاراويماق‌(۱۰۱۶)، خداآفرین (۱۰۲۵)، سراب (۱۰۱۷)، شبستر (۱۰۲۱)، عجب‌شير (۱۰۲۳)، كليبر (۱۰۲۶)، مراغه (۱۰۲۸)، مرند (۱۰۲۹)، ملكان (۱۰۳۲)، ميانه‌(۱۰۳۶)، ورزقان (۱۰۳۸)، هريس‌(۱۰۴۰)، هوراند (۱۰۰۷)، هشترود (۱۰۴۱).
آذربايجان ‌غربي‌
۱۱
اروميه‌(۱۱۰۴)، اشنويه‌(۱۱۰۶)، بوكان (۱۱۰۹)، پلدشت (۱۱۱۱)، پيرانشهر (۱۱۱۳)، تكاب (۱۱۱۵)، چالدران (۱۱۱۷)، چايپاره (۱۱۱۹)، خوي (۱۱۲۳)، سردشت (۱۱۲۴)، سلماس (۱۱۲۷)، شاهين‌دژ (۱۱۲۹)، شوط (۱۱۳۱)، ماكو (۱۱۳۳)، مهاباد (۱۱۳۵)، مياندوآب (۱۱۳۸)، نقده (۱۱۴۰).
اردبيل‌
۱۲
اردبيل‌(۱۲۰۲)، بيله‌سوار (۱۲۰۵)، پارس‌آباد (۱۲۰۸)، خلخال‌(۱۲۱۱)، سرعين (۱۲۰۱)، كوثر (۱۲۱۳)، گرمي‌(۱۲۱۵)، مشگين‌شهر (۱۲۱۹)، نمين‌(۱۲۲۲)، نير (۱۲۲۵).
اصفهان‌
۱۳
آران‌وبيدگل‌(۱۳۰۲)، اردستان (۱۳۰۴)، اصفهان (۱۳۱۰)، برخوار‌(۱۳۱۲)، بوئین میاندشت (۱۳۲۵)، تيران‌ و كرون‌(۱۳۱۴)، چادگان (۱۳۱۶)، خميني‌شهر (۱۳۱۷)، خوانسار (۱۳۱۸)، خور و بيابانك (۱۳۴۰)، دهاقان (۱۳۲۱)، سميرم‌‌(۱۳۲۰)، شاهين‌شهر و ميمه (۱۳۲۲)‌، شهرضا (۱۳۲۴)، فريدن (۱۳۲۶)، فريدونشهر (۱۳۲۷)، فلاورجان‌(۱۳۲۹)، كاشان‌(۱۳۳۲)، گلپايگان (۱۳۳۴)، لنجان (۱۳۳۶)‌، مباركه (۱۳۳۸)، نائين (۱۳۴۱)، نجف‌آباد (۱۳۴۲)، نطنز (۱۳۴۵).
البرز
۴۰
اشتهارد (۴۰۰۷)، ساوجبلاغ (۴۰۰۳)، طالقان (۴۰۰۵)، فردیس (۴۰۱۲)، كرج (۴۰۰۸)، نظرآباد (۴۰۱۰).
ايلام‌
۱۴
آبدانان (۱۴۰۳)، ايلام‌(۱۴۰۵)، ايوان (۱۴۰۷)، بدره (۱۴۰۸)، دره‌‌شهر (۱۴۱۰)، دهلران‌(۱۴۱۲)، سیروان (۱۴۱۴)، چرداول (۱۴۱۵)، ملكشاهي (۱۴۱۹‌)، مهران‌(۱۴۱۸).
بوشهر
۱۵
بوشهر (۱۵۰۲)، تنگستان‌(۱۵۰۴)، جم (۱۵۰۶)، دشتستان‌(۱۵۱۱)، دشتي (۱۵۱۴)، دير (۱۵۱۶)، ديلم (۱۵۱۸)، عسلويه (۱۵۱۹)، كنگان (۱۵۲۰)، گناوه‌(۱۵۲۲).
تهران‌
۱۶
اسلامشهر (۱۶۰۲)، بهارستان (۱۶۱۰)، پاكدشت (۱۶۰۴)، پردیس (۱۶۱۶)، پیشوا (۱۶۳۳)، تهران (۱۶۰۷)، دماوند (۱۶۰۹)، رباط‌كريم (۱۶۱۲)، ري‌(۱۶۱۵)، شميرانات (۱۶۲۰)، شهريار (۱۶۲۴)، فيروزكوه‌(۱۶۲۷)، قدس (۱۶۲۳)، قرچک (۱۶۳۵)، ملارد (۱۶۲۵)، ورامين (۱۶۳۶).
چهارمحال و ‌بختياري‌
۱۷
اردل‌(۱۷۰۱)، بروجن‌(۱۷۰۵)، بن (۱۷۰۶)، سامان (۱۷۰۷)، شهركرد (۱۷۰۹)، فارسان‌(۱۷۱۰)، كوهرنگ (۱۷۱۲)، كيار (۱۷۱۳)، لردگان‌(۱۷۱۷).
خراسان‌جنوبي
۱۸
بشرويه (۱۸۱۰)، بيرجند (۱۸۰۲)، خوسف (۱۸۰۱)، درميان (۱۸۰۵)، زیرکوه (۱۸۱۳)، سرايان (۱۸۰۷)، سربيشه (۱۸۰۸)، طبس‌(۱۸۲۵)، فردوس‌(۱۸۱۱)، قائنات (۱۸۱۵)، نهبندان‌(۱۸۱۸).
خراسان‌رضوي
۱۹
باخرز (۱۹۰۸)، بجستان (۱۹۰۱)، بردسكن (۱۹۰۵)، بينالود (۱۹۰۶)، تايباد (۱۹۰۹)، تربت‌جام (۱۹۱۶)، تربت‌حيدريه‌(۱۹۲۲)، جغتاي (۱۹۲۳)، جوين (۱۹۲۶)، چناران (۱۹۲۸)، خليل‌آباد (۱۹۳۰)، خواف‌(۱۹۳۴)، خوشاب (۱۹۴۱)، داورزن (۱۹۴۲)، درگز (۱۹۳۷)، رشتخوار (۱۹۴۰)، زاوه (۱۹۲۰)، سبزوار (۱۹۴۵)، سرخس (۱۹۴۷)، فريمان (۱۹۴۹)، فیروزه (۱۹۱۲)، قوچان (۱۹۵۱)، كاشمر (۱۹۵۳)، كلات (۱۹۵۵)، گناباد (۱۹۵۷)، مشهد (۱۹۶۰)، مه‌ولات (۱۹۶۲)، نيشابور (۱۹۶۵).
خراسان‌شمالي
۲۰
اسفراين (۲۰۰۲)، بجنورد (۲۰۰۵)، جاجرم (۲۰۰۸)، رازوجرگلان (۲۰۰۳)، شيروان‌(۲۰۱۱)، فاروج (۲۰۱۳)، گرمه (۲۰۱۷)، مانه‌وسملقان (۲۰۱۶).
خوزستان‌
۲۱
آبادان (۲۱۰۲)، آغاجاری (۲۱۲۱)، اميديه (۲۱۰۴)، انديكا (۲۱۰۷)، انديمشك (۲۱۰۹)، اهواز (۲۱۱۲)، ايذه (۲۱۱۵)، باغ‌ملك (۲۱۱۷)، باوی (۲۱۱۰)، بندرماهشهر (۲۱۲۰)، بهبهان (۲۱۲۴)، حمیدیه (۲۱۱۱)، خرمشهر (۲۱۲۵)، دزفول (۲۱۲۹)، دشت‌آزادگان (۲۱۳۱)، رامشير (۲۱۳۲)، رامهرمز (۲۱۳۴)، شادگان (۲۱۳۵)، شوش‌(۲۱۳۸)، شوشتر (۲۱۴۰)، کارون (۲۱۶۶)، گتوند (۲۱۴۲)، لالي (۲۱۴۴)، مسجدسليمان‌(۲۱۴۶)، هفت‌گل (۲۱۴۸)، هنديجان (۲۱۵۰)، هويزه (۲۱۵۱).
زنجان‌
۲۲
ابهر (۲۲۰۲)، ايجرود (۲۲۰۴)، خدابنده‌(۲۲۰۸)، خرمدره (۲۲۰۹)، زنجان‌(۲۲۱۲)، سلطانیه (۲۲۰۱)، طارم (۲۲۱۴)، ماه‌نشان‌(۲۲۱۶).
سمنان‌
۲۳
آرادان (۲۳۰۹)، دامغان‌(۲۳۰۲)، سرخه (۲۳۰۳)، سمنان (۲۳۰۴)، شاهرود (۲۳۰۷)، گرمسار (۲۳۱۱)، مهدي‌شهر (۲۳۱۳)، میامی (۲۳۰۸).
سيستان‌ و بلوچستان‌
۲۴
ايرانشهر (۲۴۰۳)، چابهار (۲۴۰۶)، خاش‌(۲۴۰۸)، دلگان (۲۴۱۱)، زابل‌(۲۴۱۴)، زاهدان‌(۲۴۱۸)، زهك (۲۴۲۲)، سراوان (۲۴۲۵)، سرباز (۲۴۲۹)، سيب‌سوران (۲۴۳۰)، فنوج (۲۴۳۷)، قصرقند (۲۴۳۸)، كنارك (۲۴۳۳)، مهرستان (۲۴۱۶)، میرجاوه (۲۴۱۹)، نیم‌روز (۲۴۴۶)، نيك‌شهر (۲۴۴۰)، هامون (۲۴۴۸)، هيرمند (۲۴۳۵).
فارس‌
۲۵
آباده (۲۵۰۱)، ارسنجان‌(۲۵۰۲)، استهبان (۲۵۰۴)، اقليد (۲۵۰۷)، بوانات (۲۵۰۹)، پاسارگاد (۲۵۱۰)، جهرم (۲۵۱۵)، خرامه (۲۵۸۱)، خرم‌بيد (۲۵۱۶)، خنج (۲۵۱۹)، داراب‌(۲۵۲۲)، رستم (۲۵۲۴)، زرين‌دشت (۲۵۲۶)، سپيدان‌(۲۵۲۸)، سروستان (۲۵۳۱)، شيراز (۲۵۳۶)، فراشبند (۲۵۳۸)، فسا (۲۵۴۱)، فيروزآباد (۲۵۴۳)، قيروكارزين (۲۵۴۶)، كازرون (۲۵۵۱)، كوار (۲۵۳۵)، گراش (۲۵۵۷)،‌ لارستان (۲۵۵۸)، لامرد (۲۵۶۱)، مرودشت (۲۵۶۵)، ممسني (۲۵۶۸)، مهر (۲۵۷۱)، ني‌ريز (۲۵۷۶).
قزوين‌
۲۶
آبيك (۲۶۰۲)، آوج (۲۶۰۶)، البرز (۲۶۰۴)، بوئين‌ زهرا (۲۶۱۰)، تاكستان (۲۶۱۴)، قزوين‌(۲۶۱۹).
قم ‌
۲۷
قم (۲۷۰۴).
ادامه جدول شماره ۳: نام و کد استان، نام و کد شهرستان محل اقامت
كردستان‌
۲۸
بانه (۲۸۰۲)، بيجار (۲۸۰۷)، دهگلان (۲۸۰۹)، ديواندره‌(۲۸۱۲)، سروآباد (۲۸۱۴)، سقز (۲۸۱۷)، سنندج‌(۲۸۱۹)، قروه‌(۲۸۲۲)، كامياران (۲۸۲۳)، مريوان‌(۲۸۲۷).
كرمان‌
۲۹
ارزوئیه (۲۹۰۱)، انار (۲۹۱۵)، بافت‌(۲۹۰۳)، بردسير (۲۹۰۵)، بم (۲۹۰۸)، جيرفت (۲۹۱۲)، رابر (۲۹۰۲)، راور (۲۹۱۴)، رفسنجان (۲۹۱۸)، رودبارجنوب (۲۹۲۱)، ريگان (۲۹۲۳)، زرند (۲۹۲۴)، سيرجان‌(۲۹۲۷)، شهربابك (۲۹۲۹)، عنبرآباد (۲۹۳۲)، فاریاب (۲۹۴۳)، فهرج (۲۹۰۷)، قلعه‌گنج (۲۹۳۴)، كرمان (۲۹۴۰)، كوه‌بنان (۲۹۴۲)، كهنوج‌(۲۹۴۴)، منوجان (۲۹۴۶)، نرماشیر (۲۹۰۹).
كرمانشاه‌
۳۰
اسلام‌آبادغرب‌(۳۰۰۲)، پاوه‌(۳۰۰۴)، ثلاث‌باباجاني (۳۰۰۷)، جوانرود (۳۰۰۹)، دالاهو (۳۰۱۱)، روانسر (۳۰۱۳)، سرپل‌ذهاب (۳۰۱۴)، سنقر (۳۰۱۶)، صحنه (۳۰۱۸)، قصرشيرين‌(۳۰۲۰)، كرمانشاه (۳۰۲۴)، كنگاور (۳۰۲۵)، گيلان‌غرب (۳۰۲۷)، هرسين‌(۳۰۲۹).
كهگيلويه‌‌ و بويراحمد
۳۱
باشت (۳۱۱۵)، بويراحمد (۳۱۰۳)، بهمئي (۳۱۰۵)، چرام (۳۱۱۰)، دنا (۳۱۰۸)، كهگيلويه (۳۱۱۴)، گچساران‌(۳۱۱۶)، لنده (۳۱۱۳).
گلستان‌
۳۲
آزادشهر (۳۲۰۲)، آق‌قلا (۳۲۰۳)، بندرگز (۳۲۰۵)، تركمن (۳۲۰۸)، راميان (۳۲۱۰)، علي‌آباد (۳۲۱۲)، كردكوي‌(۳۲۱۳)، كلاله‌(۳۲۱۵)، گالیکش (۳۲۲۲)، گرگان‌(۳۲۱۷)، گميشان (۳۲۰۷)، گنبدكاووس‌(۳۲۱۹)، مراوه‌تپه (۳۲۲۱)، مينودشت‌(۳۲۲۳).
گيلان‌
۳۳
آستارا (۳۳۰۲)، آستانه‌اشرفيه‌(۳۳۰۴)، املش (۳۳۰۶)، بندرانزلي (۳۳۰۷)، رشت (۳۳۱۳)، رضوانشهر (۳۳۱۵)، رودبار (۳۳۱۹)، رودسر (۳۳۲۳)، سياهكل (۳۳۲۵)، شفت‌(۳۳۲۷)، صومعه‌سرا (۳۳۲۹)، طوالش‌(۳۳۳۴)، فومن (۳۳۳۶)، لاهيجان‌(۳۳۳۸)، لنگرود (۳۳۴۱)، ماسال (۳۳۴۳).
لرستان‌
۳۴
ازنا (۳۴۰۲)، اليگودرز (۳۴۰۵)، بروجرد (۳۴۰۷)، پلدختر (۳۴۰۸)، چگني (۳۴۱۸)، خرم‌آباد (۳۴۱۳)، دلفان‌(۳۴۱۵)، دورود (۳۴۱۷)، دوره (۳۴۱۸)، رومشکان (۳۴۲۴)، سلسله‌(۳۴۲۲)، كوهدشت (۳۴۲۷).
مازندران‌
۳۵
آمل (۳۵۰۳)، بابل (۳۵۰۹)، بابلسر (۳۵۱۲)، بهشهر (۳۵۱۳)، تنكابن (۳۵۱۷)، جويبار (۳۵۲۰)، چالوس‌(۳۵۲۲)، رامسر (۳۵۲۳)، ساري‌(۳۵۲۷)، سوادكوه‌(۳۵۳۰)، سوادکوه شمالی (۳۵۲۹)، سیمرغ (۳۵۳۳)، عباس‌آباد (۳۵۱۶)، فريدون‌كنار (۳۵۳۲)، قائم‌‌شهر (۳۵۳۴)، كلاردشت (۳۵۲۱)، گلوگاه (۳۵۳۶)، محمودآباد (۳۵۳۸)، میاندورود (۳۵۲۸)، نكا (۳۵۳۹)، نور (۳۵۴۳)، نوشهر (۳۵۴۵).
مركزي‌
۳۶
آشتيان (۳۶۰۳)، اراك‌(۳۶۰۲)، تفرش‌(۳۶۰۵)، خمين‌(۳۶۰۷)، خنداب (۳۶۰۹)، دليجان (۳۶۱۰)، زرنديه (۳۶۱۲)، ساوه (۳۶۱۳)، شازند (۳۶۱۷)، فراهان (۳۶۰۴)، كميجان (۳۶۱۸)، محلات (۳۶۲۰).
هرمزگان‌
۳۷
ابوموسي (۳۷۰۲)، بستك (۳۷۰۵)، بشاگرد (۳۷۱۵)، بندرعباس (۳۷۰۹)، بندرلنگه (۳۷۱۲)، پارسيان (۳۷۱۴)، جاسك‌(۳۷۱۷)، حاجي‌آباد (۳۷۲۰)، خمير (۳۷۲۲)، رودان‌(۳۷۲۶)، سيريك (۳۷۲۸)، قشم‌(۳۷۳۰)، ميناب (۳۷۳۴).
همدان‌
۳۸
اسدآباد (۳۸۰۱)، بهار (۳۸۰۴)، تويسركان (۳۸۰۶)، رزن (۳۸۰۹)، فامنين (۳۸۲۲)، كبودرآهنگ (۳۸۱۲)، ملاير (۳۸۱۶)، نهاوند (۳۸۲۰)، همدان‌(۳۸۲۳).
يزد
۳۹
ابركوه (۳۹۰۲)، اردكان‌(۳۹۰۵)، بافق‌(۳۹۰۷)، بهاباد (۳۹۰۶)، تفت (۳۹۰۸)، خاتم (۳۹۱۰)، صدوق‌(۳۹۱۳)، مهريز (۳۹۱۷)، ميبد (۳۹۱۸)، يزد (۳۹۲۰).

 

 

 

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار